مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  20496 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
طراحی و دکوراسیون داخلی با این سبک های زیبا

طراحی و دکوراسیون داخلی با این سبک های زیبا

واقعیت این است که برای دکوراسیون منزل مهمترین نکته سلیقه افراد است ، ولی اگر فقط بر اساس این موضوع ، منزل...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

design-and-interior-decoration-with-the-beautiful-styles
design-and-interior-decoration-with-the-beautiful-styles

واقعیت این است که برای دکوراسیون منزل مهمترین نکته سلیقه افراد است ، ولی اگر فقط بر اساس این موضوع ، منزل خودتان را بچینید و اصول طراحی دکوراسیون داخلی رو رعایت نکنید، زحماتتان به چشم نمی آید. آسمونی در این بخش اصول دکوراسیون داخلی منزل را برای شما عزیزان عنوان می کند.

1 - کنترل وسایل اضافه

زیاد بودن وسایل در اندازه‌های مختلف، محیط را درهم و نامرتب نشان می‌دهد. به خصوص در مورد کتابخانه که کتاب‌ها و وسایل دکوری زیادی در آن جا می‌گیرد، وسایل هم اندازه را یکجا قرار دهید. کتاب‌های هم سایز، کریستال‌ها و ظروف مشابه را روی یک طبقه، کنار هم بگذارید. راه دیگر قرار دادن وسایل متفرقه داخل سبدهای حصیری یا چوبی هم اندازه است.

2 - خطای دید و پوشاندن نواقص

با کمک اندازه و تناسب‌ها، اِفکت ایجاد کنید. به عنوان مثال با استفاده از پرده‌های بلند و آویختن آن‌ها از سقف، ارتفاع را بلندتر نشان دهید و با خطای دید، نقص پنجره‌های کوچک، اتاق کوچک یا سقف کوتاه را بپوشانید.

3 - طرز قرار دادن کوسن‌ها

هنگام قرار دادن کوسن‌ها، تناسب را در نظر بگیرید تا بتوانید حالت‌های مختلفی ایجاد کنید. برای گرم نشان دادن محیط با توجه به ارتفاع مبل از چند کوسن که کنار هم قرار می‌گیرند، استفاده کنید و برای مرتب و جدید جلوه دادن فضا کافیست یک جفت کوسن بزرگ را گوشه مبل‌ها بگذارید.

4 - نوع قرار دادن بالش‌ها

قرار دادن کوهی از بالش‌های بزرگ روی تختخواب استفاده از آن‌ها را سخت و حتی غیرممکن می‌کند. بهتر است فقط یک جفت بالش را برای خواب در نظر بگیرید. کوسن‌های کوچک مربع شکل را بعد از آن قرار دهید و در ردیف بعد از یک یا دو کوسن‌ استوانه‌ای به عنوان تزیین استفاده کنید.

5 - پر کردن فضای خالی

از اندازه‌ها برای ایجاد توازن یک اتاق استفاده کنید. در اتاق‌های دارای سقف و پنجره‌های بلند حداقل از یک شیئ بلند برای رسیدن به تعادل استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید از یک کمد یا تابلو بلند برای پوشش دیوار استفاده کنید.

6 - رنگ و تناسب

رنگ‌ها نیز تناسب دارند. رنگ‌های تیره و براق سنگین و رنگ‌های مات و خنثی سبکند. تعادل میان رنگ‌ها در یک اتاق از حس سنگین یا سبک بودن آن جلوگیری می‌کند. در اینجا مبل چرمی قهوه‌ای با کوسن‌های رنگ روشن و سبد حصیری روشن متناسب است. همچنین برای تابلوهای با زمینه روشن، قاب‌های تیره انتخاب شده ‌است.

7 - ارتفاع

با استفاده از ارتفاع، حس بودن در یک فضای کوچک را تغییر دهید. در این اتاق‌خواب کوچک، استفاده از پرده بلند که تقریبا از سقف آویزان شده است، تاج بلند تخت و در اصل ایجاد خطوط عمودی حس بزرگ‌تری به اتاق داده است.

8 - تنوع مقیاس

تنوع مقیاس در یک اتاق دارای اهمیت است. اما تفاوت‌های شدید موفقیت‌آمیز نیست. یک لامپ خیلی بزرگ بالای میزی کوچک یا یک تابلو و اثر هنری کوچک بالای کاناپه خیلی بزرگ عدم تعادل را به همراه دارد. در تصویر زیر متناسب بودن اندازه تابلو و شومینه، فضای اطراف شومینه را کانون توجه قرار داده است.

9 - پیدا کردن اندازه درست

مطمئن شوید اندازه هر مبل برای هدف مورد نظر مناسب است. اگر کاناپه‌ای بزرگ را برای نشستن چند نفر در نظر گرفته‌اید، پس میز وسط نیز باید به اندازه کافی بزرگ و بلند باشد تا بتوانید از آن برای سرو و قرار دادن وسایل پذیرایی استفاده کنید.

10 - بعد دهید

لایه‌ها، اتاق را از حالت تخت و مسطح بودن در می‌آورند. برای لایه‌دار کردن، اندازه وسایل را متفاوت انتخاب کنید. در اینجا، آینه‌ها و تابلوها به همراه وسایل به صورت لایه‌لایه کنار دیوار قرار گرفته‌اند. از بزرگ به کوچک قرار دادن وسایل، آن‌ها را منسجم نشان می‌دهد.

11- شلوغی و بهم ریختگی

سعی کنید برای هر وسیله ای فضا و جای مخصوص آن را در نظر بگیرید. شلوغی بیش از اندازه باعث ایجاد اضطراب می شود وفضا را سنگین می کند وحس آرامشی که از خانه انتظار می رود را از بین می برد.سعی کنید به وسایل خود نظم بدهید واز یک وسیله بزرگ بجای چند وسیله کوچک، استفاد کنید.

12- استفاده از رنگ های خنثی و غیر شاد

اگر دقت کنید متوجه می شوید که در رنگ آمیزی و دکوراسیون داخلی بیشتر خانه ها از رنگ های سفید، کرم وبژ استفاده می شود. جسارت داشته باشید و رنگ های شاد ومتفاوت را امتحان کنید. از رنگ های جدید نترسید. رنگ آمیزی سقف فراموش نشود.

13- باقی ماندن پوشش پلاستیکی وسایل

بیشتر وسایل و مبلمان منازل پوشش پلاستیکی دارند تا در هنگام حمل ونقل کثیف نشوند وآسیب نبینند. ولی اینکه در داخل منزل هم این پوشش ها بر روی وسایل بمانند منظره زشتی به خانه می دهد وبا اصول دکوراسیون داخلی منزل مغایرت دارد. اگر می خواهید از روکش برای وسایلتان استفاده کنید، پوشش های پارچه ای دوخته شده بکار ببرید تا علاوه بر زیبایی که به محیط می دهند قابل شستشو هم باشند.

14- گل و گیاه ارزان قیمت مصنوعی

تا جایی که می توانید سعی کنید کمتر از گلدان های مصنوعی در منزل استفاده کنید. مخصوصا اینکه این گل ها معمولا تمیز نمی شوند و گرد وغبار نشسته بر روی آنها فضا را بسیار نامطلوب جلوه می دهد و تاثیر معکوس دارند. اگر مصر هستید که از گلدان های مصنوعی استفاده کنید هزینه بیشتری بپردازید و گل های بهتری تهیه کنید . هر ماه آنها را گردگیری کنید.

15- استفاده از وسایل و تکنیک های تکراری و عام

از وسایلی برای دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده نمائید که در هر مغازه ومنزلی یافت نشود . منزل شما نمایانگر سلیقه و سبک زندگی شما است وقرار نیست هر وسیله ای که به وفور در ویترین مغازه ها یافت می شود در خانه شما هم پیدا شود. از تکنیک های جدید دکوراسیون مانند پتینه کاری استفاده کنید. امروزه سایت های زیادی هستند که برای آموزش پتینه کاری می توانید از آنها استفاده کنید

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره طراحی و دکوراسیون داخلی با این سبک های زیبا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «طراحی و دکوراسیون داخلی با این سبک های زیبا» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید