مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  25706 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
توضیحات رئیس فدراسیون در خصوص نتایج کشتی ایران در رقابت های جهانی

توضیحات رئیس فدراسیون در خصوص نتایج کشتی ایران در رقابت های جهانی

تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت های قهرمانی جهان در پاریس با تک مدال طلای حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم و با 16...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
توضیحات رئیس فدراسیون در خصوص نتایج کشتی ایران در رقابت های جهانی
توضیحات رئیس فدراسیون در خصوص نتایج کشتی ایران در رقابت های جهانی

تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت های قهرمانی جهان در پاریس با تک مدال طلای حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم و با 16 امتیاز در رده نهم جهان قرار گرفت و تیم کشتی فرنگی نیز با سه مدال برنز نائب قهرمان جهان شد.
به گزارش روز یکشنبه فدارسیون کشتی، «رسول خادم» افزود:

نفرات اعزامی به رقابت های جهانی کشتی آزاد به جزء یک وزن، نفرات برتر مسابقات انتخابی تیم ملی ایران بودند و پیش بینی می شد که برخی از آن ها به دلیل کمی تجربه یا نداشتن سابقه حضور مناسب در مسابقات خارجی، نتوانند عملکرد خوبی داشته باشند، اما متاسفانه نتوانستند انتظارات را برآورده کنند.

وی اظهار داشت:

با توجه به نتایج مسابقات انتخابی، شکست برخی نفرات کم تجربه قابل پیش بینی بود اما احسان پور، یاراحمدی، حسین خانی و نصیری در حد انتظار ظاهر نشدند.


خادم در مورد عملکرد کادر فنی نیز یادآور شد:

به سرمربی تیم ملی و اعضای کادر فنی اعلام کردم نواقصی در مدیریت برنامه های فنی کشتی گیران روی تشک ملاحظه می شد که باید بررسی شود. در جلسه آتی شورای فنی، کادر فنی دعوت تا توضیحات خود را ارایه دهند و اعضاء در این مورد تصمیم گیری می کنند.


عضو هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در مورد عملکرد حسن یزدانی در فرانسه اظهار داشت:

یزدانی ستاره ایران در دنیای کشتی است که جسور، جنگنده و دلاور کشتی می‌گیرد و همه شاهد نمایشی مقتدر از کشتی ایرانی از سوی او بودند. امیدوارم با ادامه روند فعلی، سال ها صاحب عناوین جهانی و المپیک شود. خوشحالی و احساس افتخار مردم به او ، قطعا بزرگترین پاداش این کشتی گیر با اخلاق است.


وی خاطرنشان کرد:

حسن یزدانی از قهرمانان بزرگی است که به دلیل سلامت در اخلاق و ساده زیستی، می توان مایه هایی از پهلوانی را در او دید. امیدوارم همه از او مراقبت کنیم تا با گذر زمان و در فراز و نشیب های زندگی به دور از هر گونه حاشیه ای اعم از اجتماعی و سیاسی، پهلوانیش برای مردم ماندگار شود. 


رئیس فدراسیون کشتی در مورد عملکرد تیم ملی کشتی فرنگی نیز اظهار داشت:

کشتی گیران ما اکثرا نفرات کم تجربه ای بودند، اما با انگیزه و اعتماد به نفس بالایی به مصاف رقبای خود رفتند. البته اشتباه فنی برای این نفرات قابل پیش بینی بود که می توانند با این تجربه ارزنده ای که کسب کردند آن را جبران کنند. 


وی خاطر نشان کرد:

سرمربی تیم ملی و کادر فنی تلاش خود را انجام دادند و همانطور که کشتی گیران جوانی داریم، کادر فنی ما نیز جوان و در مسیر کسب تجربه هستند و باید بتوانند به مرور نقاط ضعف خود را مرتفع و نقاط قوت خود را نیز تقویت کنند .


خادم با بیان اینکه باید با مردم صادقانه صحبت کرد، خاطر نشان کرد:

برگزاری مسابقات انتخابی به عنوان مبنای پوشیدن پیراهن تیم ملی، علی رغم تمام تهدیدهایی که برای کسب نتیجه در مسابقات مهم برای کادر های فنی دارد، تاکید داریم و نفراتی را که در میادین بین المللی نمی توانند عملکرد خوبی داشته باشند، هر سال که به مسابقات المپیک نزدیک می شویم، کنار گذاشته می شوند و باید به دنبال استعدادهای مناسب تر باشیم و در واقع تا المپیک توکیو فیلترهای خود را برای حضور کشتی گیران واجد شرایط در مسابقات انتخابی مرتباً محدودتر کنیم.


وی گفت:

مسیر انتخابی تیم ملی باید به تدریج برمبنای قابلیت حضور کشتی گیران در مسابقات جهانی کیفی تر شود. البته کادر فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی هزینه های سنگینی در این باره خواهند داد، اما این تنها راهی است که کشتی ایران را کم کم از اتکاء به نتایج مقطعی نجات خواهد داد وگرنه ساده ترین و پر سودترین روش که برخی معتقدند با شرایط افکار عمومی نیز سازگاری بیشتر دارد، ورود سیستم گلخانه ای به کشتی است، اما این روش به نفع کشتی نیست.

منبع: irna

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره توضیحات رئیس فدراسیون در خصوص نتایج کشتی ایران در رقابت های جهانی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «توضیحات رئیس فدراسیون در خصوص نتایج کشتی ایران در رقابت های جهانی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید