کد مطلب:  51199  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اعزام هواپیمای اختصاصی برای برگرداندن 80 ایرانی از چین

اعزام هواپیمای اختصاصی برای برگرداندن 80 ایرانی از چین

رییس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت از اعزام هواپیمای اختصاصی با تجهیزات قرنطینه برای بازگرداندن 80 ایرانی مقیم چین به کشور خبر داد و گفت: این افراد بعد از بازگشت به کشور در هتلی در تهران به مدت 14 روز و با حضور تیم پزشکی و با امکانات کامل قرنطینه می‌شوند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اعزام هواپیمای اختصاصی برای برگرداندن 80 ایرانی از چین - Deployment of dedicated plane to return 80 Iranians from China
اعزام هواپیمای اختصاصی برای برگرداندن 80 ایرانی از چین - Deployment of dedicated plane to return 80 Iranians from China
اعزام هواپیمای اختصاصی برای برگرداندن 80 ایرانی از چین - Deployment of dedicated plane to return 80 Iranians from China

به گزارش آسمونی : دکتر کیانوش جهانپور ، درباره  وضعیت بازگشت ایرانیان ساکن چین به کشور، گفت: روز گذشته پروازی با تجهیزات کامل و تیم پزشکی به چین اعزام شده است تا بیش از 80 نفر از هموطنان ایرانی مقیم کشور چین را به ایران بازگرداند.وی افزود: بخش عمده ای از این افراد دانشجویان در حال تحصیل در چین هستند که برخی از آنها مشکلات نظام وظیفه داشتند که ستاد نیروهای مسلح تسهیلاتی برای بازگشت آنها به کشور در نظر گرفته است.

جهانپور درباره مجوز خروج ایرانیان مقیم چین از این کشور، ادامه داد: مذاکرات با کشور چین در این باره انجام و توافق اولیه صورت گرفته است. با توجه به اینکه دو کشور دیگر مثل ترکیه اتباع خود را از چین خارج کرده اند، فکر نمی‌کنیم از نظر دیپلماتیک مشکلی برای بازگشت هموطنان‌مان وجود داشته باشد.قرنطینه در هتلی در تهران

وی تاکید کرد: این افراد بعد از بازگشت به کشور در هتلی در تهران به مدت 14 روز و با حضور تیم پزشکی و با امکانات کامل مثل دسترسی به اینترنت و.... قرنطینه می‌شوند و بعد از طی این مدت در صورت تایید سلامت‌شان به آغوش خانواده بازخواهند گشت.

هیچ ایرانی مقیم چین تا کنون مبتلا به کروناویروس نشده است

وی افزود: تاکنون هیچ کدام از هموطنان ایرانی مقیم چین به ویروس کرونا مبتلا نشده‌اند، اما به دلیل قرنطینه و محدودیت ها دچار مشکل شده بودند که از نظر اخلاقی ما و همه دستگاه‌های دولتی موظفیم این افراد را با رعایت ضوابط سلامت و ایمنی به کشور برگردانیم.

جهانپور درباره اینکه چرا با وجود اعلام وزیر بهداشت روز گذشته پروازهای از چین به ایران داشته‌ایم، گفت: قاعدتا وقتی جمعه شب مصوبه اعلام شد، امکان لغو پروازهای صبح روز شنبه نبود، اما اگر امروز و فردا پروازها ادامه داشته باشند، وزیر بهداشت شخصا موضوع را پیگیری خواهند کرد.وی اظهار کرد: کل پروازهای مستقیم ایران به/از چین متوقف می‌شود و پروازهای غیرمستقیم  لغو نشده‌اند.

جهانپور افزود: ممکن است برخی با ترانزیت یا از فرودگاه‌های دیگر پس از سفر به چین به ایران سفر کنند که مراقبت برای افرادی که مهر خروج از چین در 14 روز گذشته در پاسپورت‌شان باشد، انجام می‌شود.

کیت‌های تشخیص کروناویروس جدید به ایران ارسال شد

وی درباره روش تشخیص و وضعیت موجودی کیت‌های اختصاصی تشخیصی ویروس کرونا 2019، گفت: از نظر کیت های تشخیصی ویروس کرونای 2019 هیچ مشکلی نداریم. باید توجه کرد که سه مرحله تست برای تشخیص ویروس کرونا داریم که مرحله آخر تست تشخیصی ویروس کرونا 2019 است و کیت های آن با همکاری سازمان جهانی بهداشت به میزان مورد نیاز به ایران ارسال شده است که بخشی از آن ها آلمانی هستند.وی افزود: ما هر فرد مشکوک به ویروس کرونا را بلافاصله با کیت های اختصاصی ویروس کرونا 2019 مورد آزمایش قرار نمی‌دهیم، بلکه ابتدا تست کلی خانواده کرونا (PCR) را انجام می‌دهیم و اگر نتیجه مثبت بود، سپس تست سارس و  اختصاصی کروناویردس 2019 را انجام می‌دهیم.

جهانپور گفت: ممکن است در مواردی فرد به ویروس سارس مبتلا شده باشد، به همین دلیل تست تشخیصی این ویروس هم انجام می‌شود.

موارد انگشت شمار مشکوک به کروناویروس در کشور

وی درباره اینکه آیا موارد مشکوک به ویروس کرونا داشته‌ایم، گفت: روزانه به صورت انگشت شمار موارد مشکوک مبتلا به کرونا ویروس جدید داریم. هر فردی که علائم و شرح حال او احتمال ابتلا به ویروس کرونا جدید را داشته باشد، تست تشخیصی برایش انجام می‌شود و اگر تست منفی باشد، فرد از شرایط مراقبت‌های بهداشتی خارج می‌شود.بخش ایزوله منفی در بیمارستان شهدای یافت‌آباد تهران

جهانپور ادامه داد: اگر در بیماری نتایج آزمایشگاهی ابتلا به ویروس کرونا مثبت شود، بخش ایزوله منفی در بیمارستان شهدای یافت آباد در شهر تهران و بخش‌های ایزوله منفی آماده شده در سایر استان‌ها محل بستری این بیماران خواهد بود.

: برای دریافت مشاوره درباره اعزام هواپیمای اختصاصی برای برگرداندن 80 ایرانی از چین فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «اعزام هواپیمای اختصاصی برای برگرداندن 80 ایرانی از چین» در کادر زیر بنویسید :

9 - 2 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید