مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  19643 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دفاع هنرمندان از بهرام بیضایی در برابر کیهان: آقای شریعتمداری! استاد بیضایی هر مسلکی که دارد، از شما بهتر اسلام را می‌شناسد

دفاع هنرمندان از بهرام بیضایی در برابر کیهان: آقای شریعتمداری! استاد بیضایی هر مسلکی که دارد، از شما بهتر اسلام را می‌شناسد

به گزارش آسمونی: پرستویی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: آقای شریعتمداری! شما می‌دانید راجع به چه کسی حرف...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

bahram-beyzaei
bahram-beyzaei

به گزارش آسمونی:

پرستویی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: آقای شریعتمداری! شما می‌دانید راجع به چه کسی حرف می‌زنید؟ واقعا چگونه به خودتان اجازه می‌دهید که در مورد استاد مسلم عرصه ادبیات و نمایش و مدافع فرهنگ پارسی، استاد بهرام بیضایی حرفی بزنید؟ شما بهتره به همان کار اصلی خودتان بپردازید. بس کنید.
روزنامه کیهان اخیراً مطلبی را منتشر کرده بود و به برگزاری جشنواره‌ای به نام بهرام بیضایی اعتراض کرده و انتقادات تندی را علیه وی مطرح کرده بود. پرویز پرستویی بازیگر سینما به این مطلب کیهان واکنش نشان داده و خطاب به شریعتمداری نوشته است: واقعا چگونه به خودتان اجازه می‌دهید که در مورد استاد مسلم عرصه ادبیات و نمایش و مدافع فرهنگ پارسی، استاد بهرام بیضایی حرفی بزنید؟

روزنامه کیهان در شماره روز سه‌شنبه شانزدهم آذرماه از برگزاری جشنواره‌ای با عنوان بهرام بیضایی انتقاد و برخی نکات را به این نویسنده و کارگردان نسبت داده بود که این اقدام واکنش برخی از هنرمندان از جمله پرویز پرستویی را به همراه داشته است.

دفاع تمام‌قد از بهرام بیضایی در برابر کیهان: آقای شریعتمداری! چگونه به خود اجازه می‌دهید درباره استاد بیضایی حرفی بزنید؟

پرستویی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: آقای شریعتمداری! شما می‌دانید راجع به چه کسی حرف می‌زنید؟ واقعا چگونه به خودتان اجازه می‌دهید که در مورد استاد مسلم عرصه ادبیات و نمایش و مدافع فرهنگ پارسی، استاد بهرام بیضایی حرفی بزنید؟ شما بهتره به همان کار اصلی خودتان بپردازید. بس کنید. شما با اسم بردن ازاستاد بیضایی بزرگ نمی‌شوید. و بنده هم قرارنیست، ایشان را به کسی بشناسانم. چون همه ملت ایران، چه مردم عوام و چه فرهنگیان و اهل ادب و نمایش و کسانی که دلشان برای ایران زمین می‌تپد، او را خوب می‌شناسند.

پرستویی در ادامه یادداشت خود افزوده است: فقط به شما یادآور می‌شوم و از یک اثر از ستاد نام می‌برم، فیلم‌نامه، فیلم سینمایی (روزواقعه) غیر از سینما، یکی از افتخارات صداوسیمای ایران است که هرساله در ایام دهه محرم، بمناسبت شهادت امام حسین(ع) نشان می‌دهد. استاد بیضایی هر مرام مسلکی دارد، بدانید از شما بهتر اسلام را می‌شناسد. از خدای بزرگ خواهانم که سایه استاد بیضایی را از سر فرهنگ و هنر ایران زمین کم نکند.

واکنش تینا پاکروان

همچنین تینا پاکروان بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده سینما به نوشته روزنامه کیهان درباره بهرام بیضایی واکنش نشان داد.

دفاع تمام‌قد از بهرام بیضایی در برابر کیهان: آقای شریعتمداری! چگونه به خود اجازه می‌دهید درباره استاد بیضایی حرفی بزنید؟

پاکروان در این باره در اینستاگرام نوشت: «حمله امروز کیهان به یک استاد و اسطوره صدای خفته در حنجره‌مان را فریاد می کند. چه کسی از ایران فرار کرده که شما چنین گستاخانه و بی مهابا از فرار می گویید؟ کسی که بیش از همه دلش برای ایران و ایرانی و زبان پارسی تپید و بیش از شمارگان سن شما تعداد آثارش است که یکی از یکی بیشتر ایرانی است و عاشق این مرز و بوم.

این بازیگر سینما افزوده است: اینکه او امروز اینجا نیست از بی‌عرضگی کسانی است که تا بود به چوب تهمت و افترا زدندش و چون رفت دو پاره شدند. کسانی چون شما به فحاشی و تهمت ادامه دادند (مطابق معمول همیشه) و کسان دیگری به دست و پایش فتادند که برگرد و بساز، آنهم نه از سر عشق به استاد و این سینما بلکه بیشتر بدنبال ستاره‌ای بر دوششان بودند نشان پیروزی در قدرت بازگرداندن او به وطنش که هنوز و همیشه دلش برایش بیش از ما و شما می‌زند. افتخار کنید که هنوز بعد از سی و چند سال که از انقلاب می‌گذرد اینهمه عاشقان حسین نتوانستند متنی درخور او بنویسند که آن استاد ... نوشت و هنوز «روز واقعه» بهترین اثر عاشورایی شماست.

بیرون از ایران هم در بهترین دانشگاه‌ها از ایران و فرهنگ ایرانی می گوید . تا کجا با یاوه اساتید این مرز و بوم را می‌رانید و دل زخمی می کنید ؟! این انگشت شمار انسان والا برای ما حرمت دارند.حواسمان به واژه ها باشد که بیهوده از دهان برنیاید که برای پارسی ماندن بسیاری از آنها همین اساتید خون دل‌ها خوردند.استاد شما هنوز و همیشه برای من و امثال من در قله‌اید.»

منبع: آفتاب نیوز

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره دفاع هنرمندان از بهرام بیضایی در برابر کیهان: آقای شریعتمداری! استاد بیضایی هر مسلکی که دارد، از شما بهتر اسلام را می‌شناسد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دفاع هنرمندان از بهرام بیضایی در برابر کیهان: آقای شریعتمداری! استاد بیضایی هر مسلکی که دارد، از شما بهتر اسلام را می‌شناسد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید