کد مطلب: 27857 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ساخت شمع های تزیینی

ساخت شمع های تزیینی

آسمونی در این بخش قصد دارد شما را با روشی خلاقانه و کاربردی برای ساخت شمع های شیشه‌ای در خانه تنها با...
زمان مطالعه: 1 دقیقه


آسمونی در این بخش قصد دارد شما را با روشی خلاقانه و کاربردی برای ساخت شمع های شیشه‌ای در خانه تنها با استفاده از شمع‌های کهنه و ظرف‌های بدون استفاده شیشه‌ای آشنا کند. دعوت می کنیم تا پایان همراهمان باشید.

این روزها استفاده از شمع به خصوص انواع معطر آن برای کمک به ایجاد یک فضای گرم و آرامش‌بخش در خانه بسیار متداول است. داشتن چند شمع روشن در اتاق پذیرایی نه تنها فضای محیط در طول شب را دوست‌داشتنی‌تر می‌کند، بلکه در صورت چیدمان صحیح باعث زیبایی، درخشش و بهتر جلوه کردن اثاثیه و محیط اتاق هم می‌شود.

رایج بودن این منابع کوچک نور مصنوعی برای تزیین محیط نیاز به خلاقیت و ابتکار در استفاده از آن‌ها را به همین نسبت بالا می‌برد.

همه ما در خانه تعدادی شمع نیم‌سوخته داریم که معمولا به ندرت استفاده می‌شوند. همین‌طور همیشه در آشپزخانه تعدادی ظرف شیشه‌ای تک‌مانده و بدون استفاده مانند شیشه‌های کوچک قطره چکان‌ها، شیشه‌های دارو یا حتی استکان‌هایی که در میان ظروف هر آشپزخانه‌ای پیدا می‌شوند.آموزش ساخت شمع های تزیینی

برای شروع ابتدا تمام شمع‌های کهنه و نیم‌سوخته را در یک ظرف تکه تکه کنید و فیتیله‌های آن‌ها را به دقت بیرون بیاورید و کنار بگذارید.سپس تکه‌های شمع را در یک ظرف ترجیحا فلزی ریخته و با حرارت غیر مستقیم با استفاده از بخار آب (روش بن ماری) ذوب کنید.اگر قصد اضافه کردن رنگ (موم یا پارافین رنگی) برای تغییر دادن رنگ شمع‌ها دارید، تا ذوب شدن کامل آن‌ها صبر کنید. حالا موم رنگی را اضافه کنید.فیتیله‌های موجود را به اندازه‌های 0٫5 سانتی‌متر (و نه بیشتر) از ارتفاع ظرفتان ببرید.انتهای فیتیله‌ها را به چسب آغشته کرده و در مرکز ظرف بچسبانید. برای زیباتر شدن و درخشش هرچه بیشتر شمع‌ها لازم است که شیشه ظرف‌های انتخابی تان تا حد امکان نازک و شفاف باشد.پس از ذوب شدن شمع‌ها آن‌ها را به دقت در ظرف‌ها ریخته و مراقب باشید تا فضای کافی برای سوختن فیتیله باقی بگذارید.همچنین کمی از سطح ظرف را خالی بگذارید تا فضای کافی برای ذوب شدن شمع هنگام سوختن باقی بماند.پیشنهاد آسمونی برای ساخت شمع های تزیینی

شما می‌توانید برای داشتن شمع‌هایی متفاوت، خلاقیت بیشتری به خرج بدهید. از گل‌های خشک، برگ گیاهان، صدف‌ها، اشیا تزئینی بدون استفاده مانند انواع دکمه‌ها یا گیره‌های سر و حتی حبوبات رنگی برای ساخت شمع های تزیینی کمک بگیرید.شمع‌های منحصر به فرد شما آماده شده‌اند. از آن‌ها لذت ببرید.

 

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «ساخت شمع های تزیینی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 6 = ?