کد مطلب:  30447 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دهه فجر دهه بازخوانی آرمان‌های انقلاب است/امروز خودمان برای خودمان تصمیم می‌گیریم

دهه فجر دهه بازخوانی آرمان‌های انقلاب است/امروز خودمان برای خودمان تصمیم می‌گیریم

به گزارش آسمونی:نوه گرامی امام خمینی (ره) گفت: دهه فجر دهه بازخوانی آرمان‌های انقلاب است و بزرگداشت دهه...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دهه فجر دهه بازخوانی آرمان‌های انقلاب است/امروز خودمان برای خودمان تصمیم می‌گیریم
دهه فجر دهه بازخوانی آرمان‌های انقلاب است/امروز خودمان برای خودمان تصمیم می‌گیریم


به گزارش آسمونی:نوه گرامی امام خمینی (ره) گفت: دهه فجر دهه بازخوانی آرمان‌های انقلاب است و بزرگداشت دهه فجر بزرگداشت آرمان‌های اصیل ملت ایران است.

سیدعلی خمینی نوه گرامی امام (ره) در مراسم سی و نهمین سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به میهن که با حضور مقامات لشکری و کشوری و ملت همیشه در صحنه ایران در حرم مطهر ایشان برگزار شد، اظهار کرد: امروز خودمان برای خودمان تصمیم می‌گیریم، در حالی که در دوران طاغوت به هیچ وجه این گونه نبود و شرق و غرب برای ما تصمیم می‌گرفت.

خمینی ادامه داد: دهه فجر‌، دهه بازخوانی آرمان‌های انقلاب‌ است‌ و بزرگداشت این دهه در واقع بزرگداشت‌ آرمان‌های اصیل‌ ملت ایران به شمار می‌آید.

وی افزود: لازم است‌ هر سال در ایام دهه فجر، آرمان‌ها را مرور کنیم و بدانیم که این آرمان‌های ملت چه بوده است و ملت ایران به کدام دلیل‌ انقلاب کرد‌ و برای رسیدن به کدام آرمان‌ قیام کرد.

نوه‌ گرامی امام خمینی (ره) ادامه داد: رمز‌ گرامیداشت‌ دهه فجر‌ این است که وضع موجود را با وضعیت‌ مذکور‌ مقایسه کنیم و بدانیم در چه نقطه‌ای ایستاده‌ایم و آرمان‌های انقلاب چه بوده است.

خمینی بیان کرد: زنده یا مرده بودن انقلاب این است که بدانیم آیا آرمان‌های انقلاب‌ همان آرمان‌های مردم ما است یا خیر؟ لذا اگر همان آرمان‌های گذشته امروز‌ هم وجود داشته باشد می‌توانیم بگوییم انقلاب اسلامی زنده و پویا است، اما آن روزی انقلاب از بین می‌رود که آرمان‌هایش مطابق‌ با آرمان‌های نسل جدید نباشد.

وی تصریح کرد: مدعی هستیم انقلاب‌ ما، انقلابی زنده است و دلیل ما این است که همان آرمان‌های ملت که در 40 سال پیش وجود داشت و باعث‌ شد آنها انقلاب‌ کنند هنوز هم وجود دارد و مردم آنها را می‌خواهند و می‌پسندند.

نوه‌ امام خمینی (ره) با بیان اینکه در ایام دهه فجر باید‌ به آرمان‌های زمان انقلاب بازگشت داشته‌ باشیم متذکر شد: در این ایام باید‌ ببینیم‌ آرمان‌های ما چه بوده و آنها را به ملت یادآوری کنیم، زیرا برای نسل امروز باید روشن شود که امروز کجا هستیم و قرار است به کجا برسیم‌.

خمینی ادامه داد: مردمی که در 40 سال گذشته زندگی می‌کردند تحت شوروی‌ یا آمریکا بودند همچنین اسنادی که از رژیم پهلوی‌ به دست آمده نشان می‌دهد مسئولان بلند پایه این رژیم‌ از تحت سلطه‌ بودن این کشورها به سطوح‌ آمده بودند.

وی یادآور شد: امروز نظام‌ برآمده از انقلاب اسلامی‌ نه تنها مستقل است بلکه تلاش می‌کند مرتبه‌ خود را مستقل‌‌تر از همیشه کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
: برای دریافت مشاوره درباره دهه فجر دهه بازخوانی آرمان‌های انقلاب است/امروز خودمان برای خودمان تصمیم می‌گیریم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «دهه فجر دهه بازخوانی آرمان‌های انقلاب است/امروز خودمان برای خودمان تصمیم می‌گیریم» در کادر زیر بنویسید :

3 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید