مرگ پایان عربده کشی مستانه در پایتخت | آسمونی
کد مطلب: 9283 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مرگ پایان عربده کشی مستانه در پایتخت

مرگ پایان عربده کشی مستانه در پایتخت

1393/12/10 معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری افرادی که در پی نزاع خیابانی با چند...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
death-yelling-end-mastaneh-in-capital
death-yelling-end-mastaneh-in-capital


1393/12/10

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری افرادی که در پی نزاع خیابانی با چند جوان مست یکی از آنان را به قتل رسانده بودند، خبر داد.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، در ساعت 19 روز پنجم اسفند ماه امسال وقوع یک فقره فوت مشکوک از طریق مرکز فوریت های درمانی بیمارستان شهدای هفتم تیر به کلانتری 167 دولت آباد اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در بیمارستان و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد جوانی 25 ساله بر اثر اصابت ضربه چاقو به ناحیه شریان حیاتی گردن مجروح و توسط دو نفر از دوستانش به بیمارستان منتقل شده، اما با وجود انجام اقدامات درمانی فوت کرده است.

با انتقال دو همراه مقتول به کلانتری ، این دو نفر به نام های امیر . چ ( 27 ساله ) و علی . ن (25 ساله ) در اظهارات خود عنوان داشتند که با تعدادی از جوانان منطقه زورآباد درگیر شده‌اند که طی آن و با پرتاب چاقو از سوی آنها ، چاقو به گردن مقتول اصابت کرده است.با شناسایی دقیق محل درگیری ، مأموران اقدام به شناسایی دو نفر از جوانان منطقه زورآباد کردند که در درگیری مشارکت داشتند و آن دو جوان به نام‌های جواد ( 23 ساله ) و محمدرضا (24 ساله) دستگیر و به کلانتری منتقل شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمد" و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای شهرری ، پرونده به همراه هر چهار متهم دستگیر شده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرارگرفت.

در تحقیقات از دوستان مقتول ، آنها صراحتا به "شرب خمر" در روز حادثه اعتراف و عنوان کردند : به همراه مقتول و با خودرو ال 90 متعلق به وی در حال چرخیدن در خیابان بودیم و در حالیکه به علت شرب خمر در حالت طبیعی قرار نداشتیم به رهگذران ناسزا می گفتیم که ناگهان مورد حمله چند نفر قرار گرفتیم و آنها اقدام به وارد کردن خسارت به خودرو مقتول کردند.

در مرحله اول از محل فرار کردیم و پس از تهیه چاقو قصد مراجعت دوباره به محل درگیری را داشتیم . همین کار را نیز کردیم، اما زمانیکه قصد پیاده شدن از ماشین را داشتیم ، ناگهان یکی از همان افرادی که با ما درگیر شده بود اینبار چاقویش را به سمت ماشین پرتاب کرد . همزمان با پرتاب چاقو ، مقتول قصد پیاده شدن از ماشین را داشت که چاقو دقیقا به ناحیه گلوی وی برخورد کرد و خون همه جا را برداشت . با دیدن این صحنه ، تصمیم گرفتیم تا دوست خودمان را به بیمارستان برسانیم، اما او در بیمارستان فوت کرد.

جواد و محمدرضا که در اظهارات اولیه مدعی بیگناهی خود شده بودند ، پس از مواجه حضوری با دوستان مقتول و شناسایی شدن توسط آنها صراحتا به مشارکت در نزاع و درگیری منجر به جنایت اعتراف کردند.

محمدرضا . الف که چاقو را به سمت مقتول پرتاب کرده بود ، پس از اعتراف صریح در خصوص روز حادثه به کارآگاهان گفت : در روز حادثه در محل ایستاده بودیم که ناگهان یک دستگاه خودرو ال 90 با سه نفر سرنشین از محل عبور کردند . مشخص بود که سرنششینان ال 90 در وضعیت طبیعی قرار ندارند، آنها سر خود را از ماشین بیرون آورده بودند و در حالیکه اقدام به قدرت نمایی می کردند به تمامی رهگذران و اهالی محل ناسزا می گفتند تا اینکه به ما نزدیک شده و به ما نیز دشنام و ناسزا گفتند .

چند متر جلوتر و برای چند لحظه کوتاه ، ماشین ال 90 در پشت ترافیک چهار راه توقف کرد و همین زمان کافی بود تا من و چند نفر دیگر از بچه محل ها خودمان را به آنها رسانده و با ضربه های پا اقدام به وارد کردن خسارت به درهای ماشین کردیم.

محمدرضا در خصوص نحوه ارتکاب جنایت نیز به کارآگاهان گفت : می دانستیم که سرنشینان ال 90 برای تلافی به محل باز می گردند و به همین علت ، در همان فاصله کوتاه زمانی اقدام به تهیه چند قبضه چاقو و قمه کردیم تا اگر سرنشینان خودرو ال 90 برای دعوا به محل بازگشتند ، در مقابل آنها کم نیاوریم .

همانطور که پیش بینی کرده بودیم ، خودرو ال 90 مجددا به محل بازگشت ؛ سرنشینان آن قصد پیاده شدن از ماشین را داشتند که من در همان لحظه چاقوی خود را به سمت آنها پرتاب کردم و همین موضوع باعث فرار آنها شد ؛ در آن لحظه اصلا فکر نمی کردیم که پرتاب چاقو از سوی من منجر به مرگ یکی از آنها خواهد شد تا اینکه مأمورین مرا دستگیر کردند .

امیر . چ نیز دقیقا همان اظهارات محمدرضا را تأیید کرد و عنوان داشت : اگر محل را ترک می کردیم و سرنشینان خودرو ال 90 به محل می آمدند و اقدام به قدرت نمایی می کردند ، سایر بچه های محل تصور می کردند که ما از روی ترس آنجا را ترک کرده ایم .

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمین به مشارکت در درگیری منجر به جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و هر چهار متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند .

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره مرگ پایان عربده کشی مستانه در پایتخت فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «مرگ پایان عربده کشی مستانه در پایتخت»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 9 = ?