کد مطلب:  26484 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
حکم قصاص نفس برای قاتل بنیتا

حکم قصاص نفس برای قاتل بنیتا

به گزارش آسمونی:حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه در صد و هجدهمین نشست خبری...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

حکم قصاص نفس برای قاتل بنیتا
حکم قصاص نفس برای قاتل بنیتا

به گزارش آسمونی:حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه در صد و هجدهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه که امروز (یکشنبه) برگزار شد، با گرامی داشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: از تمام دلاور مردی‌های شهیدان 8 سال دفاع مقدس یاد می‌کنیم و از خدا می‌خواهم که بتوانیم پاسدار خوبی برای خون این شهیدان باشیم.

وی افزود: مردم کشور ما توانستند به تمام جریان های تروریستی و تحریم‌هایی که از زمان انقلاب ظالمانه به کشور تحمیل شده است، پاسخ دهند.

معاون اول قوه قضاییه گفت: مردم توقع دارند که قوه قضاییه به حقوق عامه و آن جایی که حق با مردم است، وارد شود. قوه قضاییه به وسیله دادستان کل کشور و رئیس سازمان بازرسی کل کشور موارد را بررسی و احصا و اولویت بندی کند و براساس اولویت به آنها بپردازد و امیدورایم دولت مردان هم در رسیدگی به این امور کمک کنند.

وی افزود: یکی از مسائل تلفات جاده ای است، البته در کشورهای دیگر هم تلفات جاده ای وجود دارد، اما در کشور ما میزان آن بیشتر است و اصلاح راه‌ها و کنترل فنی وسایل نقیله و متحد کردن بیشتر شرکت های حمل و نقل در جهت استخدام راننده‌های منظم و بیشتر، باعث کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای گفت: قوه قضاییه در حفظ سرمایه مردم نقش دارد، مانند زمانی که سرمایه‌های مردم توسط شرکت‌های لیزینگی و تعاونی‌های اعتباری از بین رفته و لازم است در این زمینه دولت عنایت بیشتری داشته باشد و بستری ایجاد کند که سرمایه مردم در حوزه اشتغال صرف شود و انضباط در سرمایه گذاری باشد و صدا و سیما هم باید در تبلیغات خود دقت کند، زیرا مردم تبلیغاتی را که صدا و سیما پخش می‌کند، می بینند و به آن اعتماد می کنند.

وی گفت: آنچه که مربوط به امنیت جامعه می شود و ممکن است خیلی به آن توجه نشود اما آسایش مردم را مختل می کند فضای مجازیاست. متاسفانه در سال 96 تعداد آمار قتل های فجیع و آزارهای خانوادگی افزایش پیدا کرده است که یکی از آثار سوء فضای مجازی است. البته استعمال مواد مخدر هم یکی از دلایل آن است.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: به عنوان مثال در جاده تهران - قم جوانی با بیش از 40 ضربه چاقو به قتل رسید که علت اصلی آن فضای مجازی و استعمال مواد مخدر بود.

معاون اول قوه قضاییه گفت: حقوق عامه و مسائل مربوط به آب و خاک در دستور کار جدی دادستانی قرار دارد.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در رابطه با زمین خواری در برخی از استان‌ها به ویژه در جنگل ناهارخوران استان گلستان، گفت: زمین خواری یکی از مواردی است که دولت باید نسبت به آن اقدام جدی کند و نیاز داریم تا در برخی استان ها با زمین خواری مقابله شود و اغلب افراد که اقدام به زمین خواری می‌کنند از جایی مجوز دریافت کرده اند و بارها از دولت خواسته ایم از صدور این گونه مجوزها جلوگیری کند و طی 6 ماه نخست سال 96، در 20 استان از 18 هزار و 247 هکتار زمین رفع تصرف شده است و از میزان 2 هزار و 969 هکتار برای استان تهران بوده و در این مدت بیش از 3 هزار قلع و قمع داشتیم.

وی در رابطه با کشفیات مواد مخدر گفت: آثار مواد مخدر صنعتی بسیار بیشتر از مواد مخدر سنتی است و در 6 ماهه گذشته حدود 160 هزار و 945 کیلوگرم مواد مخدر کشف شده که 229 کیلوگرم آن شیشه بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در پاسخ به این سوال که در هفته های قبل تعدادی افراد فرهنگی بازداشت شدند که ضد انقلاب قصد داشت این بازداشت ها را صنفی اعلام کند،گفت: هیچ فردی به عنوان یک صنف یا مذهب بازداشت نمی‌شود، به عنوان مثال هیچ فردی به عنوان بهایی بودن و اختصاص به یک حرفه خاص و مذهب بازداشت نمی شود، اما هر کسی که منجر به جرم شود، بازداشت می شود. آقای بهشتی هم که بازداشت شده به 5 سال حبس محکوم  شد و وی مرتکب جرم امنیتی شده و حکم هم قطعی شده است.

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با حکم دادگاه بنیتا گفت: حکم پرونده بنیتا صادر شده و باید ابلاغ شود. متهم ردیف اول چند اتهام داشته که از بیان جزییات آن معذوز هستم و برای قتل عمد به قصاص نفس محکوم شده و برای دیگر جرایم هم به جزای نقدی و شلاق و تبعید محکوم شده که قابل تجدید نظر خواهی است.

وی در رابطه با پرونده خاوری گفت:برای خاوری وقت دادگاه تعیین شده و زمان آن اواخر آبان ماه است و به وی سفارش می کنیم تا در دادگاه حاضر شود، وگرنه حکم غیابی صادر می شود.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای بیان کرد: یکی از مسائل مهم کشور قاچاق کالا است و دستگاه های مختلف از جمله تعزیرات و گمرک در این راه فعالیت دارند و طبیعی است که اگر دادگاه، گمرک و تعزیرات تخلفی کنند، باید برای این دستگاه ها اشد مجازات را در نظر گرفت.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: پرونده گمرک بوشهر که 12 نفر متهم داشت به دادستانی ارسال شد و 6 نفر از متهمان این پرونده کارمند گمرک و 6 نفر دیگر نیز می‌خواستند با رشوه بار خود را ترخیص کنند که پرونده کیفر خواست صادر شده و در قزوین هم پرونده مشابهی وجود دارد.

وی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده پزشک کیارستمی گفت: در این پرونده از پزشکان نظر خواسته شده و برای پزشک معالج کیفرخواست صادر شده است که پرونده به دادگاه ارسال شد، اما نمی دانم که تعیین وقت شده است و یا نه.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در خصوص صدور قرار منع تعقیب متهم ردیف دوم پرونده بنیتا گفت:ما باید به واقعیت ها توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد: ممکن است کسی جنایتی انجام دهد که آثاری به جایی نگذازد و تبرئه شود، در این پرونده متهم از قتل عمد تبرئه شد، اما از اتهام های دیگر تبرئه نشده است.

وی افزود: نفر دوم پرونده به اتهام های دیگر محکوم شده که احکام صادر شده هم سنگین هستند.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مسئولانی که مشمول قانون 142 می شوند، آیا تا کنون لیست اموال خود را ارائه داده اند، گفت: مسئولان باید در ابتدا و پایان دوره مسئولیت کاری در دولت لیست اموال خود را ارائه دهند و در دولت یازدهم 12 نفر بودند که 6 نفر آن‌ها زود تر این لیست را ارائه کرده اند و در دولت دوازدهم هم 5 نفر لیست اموال خود را ارائه کردند که دو نفر از آن‌ها در دولت جدید وارد شده اند.

حجت الالسلام و المسلمین محسنی اژه ای در رابطه با آتش سوزی در شبکه بهداشت شیروان برای از بین بردن اسناد، گفت: براساس گزارش اولیه سازمان بازرسی این آتش سوزی عمدی بوده و فردی هم در این خصوص دستگیر شد که هنوز نقش وی در آتش سوزی به اثبات نرسیده است، اما این فرد پرونده مالی دارد.

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص کانال تلگرامی آمدنیوز گفت: قوه قضاییه با این شبکه ها برخورد می کند و کسانی که با شبکه های ضد انقلابی ارتباط داشته باشند اما نداند که این فرد شبکه ضد انقلاب است تذکر به آن اشکالی ندارد.

وی در رابطه با تذکر وزیر اطلاعات به برخی افراد که با شبکه های معاند ارتباط داشتند، گفت: هنوز اطلاع ندارم که دادستانی در مورد این افراد که از سوی وزیر اطلاعات به آن ها تذکر داده شده کاری انجام داده است و یا نه.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره حکم قصاص نفس برای قاتل بنیتا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «حکم قصاص نفس برای قاتل بنیتا» در کادر زیر بنویسید :

5 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید