کد مطلب: 5871 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
علت مرگ تیتو ویلانووا ، سرمربی بارسلونا

علت مرگ تیتو ویلانووا ، سرمربی بارسلونا

1392/02/07به گزارش آسمونی در جمعه شب 27 آوریل 2014 سرمربی تیم فوتبال بارسلونا اسپانیا "تیتو ویلانووا " ، در...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی در جمعه شب 27 آوریل 2014 سرمربی تیم فوتبال بارسلونا اسپانیا "تیتو ویلانووا " ، در اثر بیماری سرطان با دنیا خداحافظی نمود.

انتشار خبر درگذشت تیتو ویلانووا ، سرمربی فصل گذشته و پیشین بارسلونا بر اثر بیماری سرطان غدد بزاق، دنیای فوتبال و به خصوص تمامی کسانی که به نوعی با این مربی 45 ساله در ارتباط بودند را در بهت و اندوه فرو برد.

یکی از افرادی که ویلانووا را خوب می‌شناخت و چندین بار از نزدیک وی را ملاقات کرد، ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی چلسی بود. مورینیو در فاصله سال‌های 2010 تا 2013 که هدایت رئال مادرید را برعهده داشت، چه در دوره مربیگری پپ گواردیولا که تیتو ویلانووا دستیارش بود و چه در یک سال مربیگری ویلانووا (2013-2012)؛ با او روبه‌رو شد که مهم ترین آنها سوپرجام اسپانیا در سال 2011 بود.
در آن بازی جنجالی که به زد و خورد میان بازیکنان دو تیم انجامید، مورینیو هم وارد درگیری شد و انگشت خود را در چشم وی فرو کرد، اتفاقی که هنوز به عنوان یکی از لکه‌های سیاه کارنامه انضباطی آقای خاص در حرفه مربیگری‌اش شناخته می‌شود.
با وجود آنکه درگیری با ویلانووا برای آقای خاص تبعات منفی به همراه داشت، او جزو اولین نفراتی بود که نسبت به خبر درگذشت سرمربی پیشین بارسا واکنش نشان داد و ابراز تاسف کرد.
مورینیو گفت: درگذشت تیتو ویلانووا روز غم‌انگیزی را برای دنیای فوتبال، برای بارسلونا و از همه مهمتر برای خانواده و دوستان او رقم زد. از طرف تمام اعضای باشگاه چلسی، نهایت تاسف و صمیمانه تسلیت خود را در این مقطع زمانی سخت، عرض می‌کنم.
ویلانووا از چند سال پیش و در واقع پس از دوران بازیگری‌اش با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کرد اما فصل گذشته بیماری‌اش عود کرد تا جایی که وی مجبور شد 2 ماه قید هدایت کاتالان‌ها را بزند و برای درمان به نیویورک سفر کند. تداوم این دوره درمانی ویلانوا را مجبور به ترک بارسا کرد، هرچند این درمان‌ها فایده‌ای نداشت و او درگشت.
سرمربی چلسی و فوق ستاره بارسلونا از جمله افرادی بودند که به درگذشت تیتو ویلانووا واکنش نشان دادند.
لیونل مسی شاگرد او در بارسلونا هم گفت: فراموش کردن ویلانووا واقعاً کار سختی است. تیتو همیشه در خاطر من می‌ماند. عشق و علاقه زیاد برای خانواده ویلانووای عزیز.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «علت مرگ تیتو ویلانووا ، سرمربی بارسلونا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 8 = ?