کد مطلب:  49180 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فوت 12 نفر در فارس در اولین موج آنفلوآنزا

فوت 12 نفر در فارس در اولین موج آنفلوآنزا

کارشناس مسئول بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به جان باختن 12 نفر در فارس براثر آنفلوآنزا، گفت: بیشترین افراد فوت شده سالمند یا دارای بیماری زمینه‌ای مانند دیابت و آسم بودند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فوت 12 نفر در فارس در اولین موج آنفلوآنزا - Death of 12 people in Fars in the first flu wave
فوت 12 نفر در فارس در اولین موج آنفلوآنزا - Death of 12 people in Fars in the first flu wave
فوت 12 نفر در فارس در اولین موج آنفلوآنزا - Death of 12 people in Fars in the first flu wave

به گزارش آسمونی : حمید بختیاری تاکید کرد که کودکان زیر پنج سال، افراد بالای 60 سال و بیمارانی که دارای بیماری زمینه‌ای مانند تنفسی، قلبی و عروقی، کلیوی و دیابتی هستند بیش از دیگران در معرض این بیماری قرار دارند، لذا ضرورت دارد این افراد بیش از دیگران مراقب باشند.

او با بیان اینکه ویروس اچ وان ان وان نوع آنفلوآنزای امسال است، افزود: این ویروس علایمی چون سرماخوردگی، بدن درد، خستگی و کوفتگی را به همراه دارد، اما به دلیل ویروسی بودن، مصرف آنتی بیوتیک بی تاثیر است.

کارشناس مسئول بیماری های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه تب بیش از 38 درجه در سه روز، احتمال ابتلا به آنفلوانزا را نشان می‌دهد، عنوان کرد: این ویروس بیماری زایی بیشتری دارد و کشندگی آن نسبت به ویروس‌های قبلی بیشتر است.

به گفته بختیاری، تنها داروی درمان این بیماری، "تامیفلو" است که اکنون در اختیار مراکز درمانی شهید فقیهی، نمازی، علی اصغر و دستغیب به عنوان مراکز ویژه قرار دارد.او همچنین عنوان کرد: علاوه بر مصرف دارو، باید دوره بیماری گذرانده شود و خوردن مایعات، میوه، سبزی، آبمیوه‌های طبیعی، سوپ و آش و کارهایی که برای درمان سرماخوردگی از دیرباز رایج بوده است، در بهبود این بیماری نیز اثر دارد.

کارشناس مسئول بیماری های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: پیشگیری و خود مراقبتی مهم‌ترین اصل در جلوگیری از خطرات آنفلوآنزا است و اگرچه بهترین زمان واکسن آنفلوانزا اواخر شهریورماه و اوایل مهرماه است، اما در حال حاضر نیز تزریق این واکسن برای افراد سالم، بی تاثیر نیست.بختیاری یادآور شد: به مدارس و مهدهای کودک اعلام شده که به دانش آموزان بیمار حداقل سه روز و به خردسالان یک هفته اجازه استراحت دهند، همچنین به شاغلان باید سه روز مرخصی استعلاجی داده شود.

او همچنین با بیان اینکه برای درمان بیماری آنفلوآنزا به همه پزشکان خانواده آموزش‌های لازم داده شده و این پزشکان در صورت نیاز، فرد را به مراکز درمانی ویژه معرفی می‌کنند، افزود: تماس نداشتن با فرد آلوده، شستن مرتب دست‌ها با صابون، گرفتن دستمال جلوی صورت هنگام سرفه و عطسه توسط افراد بیمار، دفع دستمال‌های استفاده شده توسط افراد بیمار در نایلون و سطل زباله و استراحت سه روزه بیماران مبتلا به آنفلوانزا در منزل، از مهمترین روش‌های پیشگیری از خطرات و درمان این بیماری است.

: برای دریافت مشاوره درباره فوت 12 نفر در فارس در اولین موج آنفلوآنزا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «فوت 12 نفر در فارس در اولین موج آنفلوآنزا» در کادر زیر بنویسید :

7 - 4 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید