کد مطلب: 4631 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ضرب الاجل "زنگنه" به 4 معاون نفتی

ضرب الاجل "زنگنه" به 4 معاون نفتی

 تاریخ خبر: 1392/05/27  وزیر نفت در اولین روز کاری از مدیران 4 شرکت اصلی زیرمجموعه وزارت نفت خواست تا ظرف حداکثر...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

 تاریخ خبر: 1392/05/27

 وزیر نفت در اولین روز کاری از مدیران 4 شرکت اصلی زیرمجموعه وزارت نفت خواست تا ظرف حداکثر 10 روز گزارشی جامع از تعهدهای کاری خود را با حجم، میزان و طرف های قرارداد ارائه دهند.

 تسنیم، در اولین روز حضور بیژن نامدار زنگنه در وزارت نفت تا این لحظه، 4 انتصاب جدید با دستور وزیر نفت انجام شد.

پس از انتصاب کریم زمانی، محسن پاک نژاد و منصور معظمی به ترتیب در پست های مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی، سرپرست اداره کل نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی و سرپرست معاونت امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت در آخرین حکم ابلاغ شده از سوی زنگنه، سیدرحیم عقیق، مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت نفت شد.

زنگنه همچنین با حضور در جمع مدیران و کارکنان وزارت نفت ضمن تشریح برنامه های اولویت دار این وزارتخانه، به مدیران شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران 10 روز مهلت داد تا گزارشی جامع از تعهدهای کاری خود را با حجم، میزان و طرف های قرارداد ارائه دهند.

زنگنه در خصوص این ضرب الاجل مدیریتی اظهار داشت: در نخستین روز کاری خود در وزارت نفت دستوری به مدیران شرکت ها مبنی بر ادامه کارها داده شد، همچنین از آنها خواسته شد گزارش تعهدهای کاری خود را با حجم، میزان و طرف های قرارداد، ظرف 10 روز آینده به اینجانب ارائه دهند، همچنین ارائه گزارش تعهدهای جدید در صورتی که فوریت ندارد، جز آنچه در امور جاری است، تا پایان شهریور ماه به تعویق افتد.

بازگشت ظرفیت تولید نفت ایران به میزان سال 84 که پیش از این از برنامه های اصلی زنگنه برای صنعت نفت کشور اعلام شده بود نیز در این جلسه مورد تأکید قرار گرفت.

وزیر نفت با اشاره به اینکه یکی از محورهای برنامه های کوتاه مدت خود مبنی بر بازگشت ظرفیت تولید نفت به میزان سال 84 است، گفت: از مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران خواسته شد برنامه ای در این خصوص تهیه کند.

احمد قلعه بانی که همواره در طی سالهای گذشته در مواجهه با خبرنگاران ظرفیت تولید نفت را در حدود 4 میلیون بشکه و تولید را بدون چالش جدی عنوان می کرد امروز باید در گزارشی موشکافانه از ظرفیت واقعی تولید نفت ایران برای وزیر نفت پرده بردارد چرا که بر زنگنه و دیگر فعالان صنعت نفت کاهش ظرفیت تولید نفت کشور در طی سالهای گذشته به موجب کمبود تزریق گاز به مخازن نفتی و اجرایی نشدن طرح های ازدیاد برداشت پوشیده نیست.

هم اکنون ظرفیت تولید نفت در ایران کمتر از 4 میلیون بشکه در روز است در حالی که این رقم در سال 84 به 4.2 میلیون بشکه در روز رسیده بود.همچنین دیگر معاون وزیر نفت دولت دهم، محسن خجسته مهر (معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدورکروبری وزارت نفت)  مأمور بررسی وضعیت تولید گاز و فرآورده های نفتی و نیاز زمستانه کشور به سوخت شد.

زنگنه در این خصوص در جمع کارکنان و مدیران وزارت نفت اذعان داشت: از معاونت برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت کتبا خواسته شد این موضوع را پیگیری و گزارش های آن را به صورت منظم به دفتر وزارتی ارسال کند.

صادرات نفت ایران و بررسی مشکلات احتمالی در افزایش آن نیز به گفته وزیر نفت در روز اول مورد توجه قرار گرفت تا جایی که زنگنه بر اتخاذ چند تصمیم جدید در این باره در روز نخست فعالیت خود خبر داد.

وزیر نفت در بخشی از سخنان امروز خود گفت: برای افزایش صادرات نفت با همکاران و مسئولان مربوط جلسه ای تشکیل شد، همچنین برای اطمینان از ادامه فروش نفت، تفاهم ها و توافق هایی در نخستین روز کاری انجام شد و برای برخی از قراردادهای خارجی نفتی که معضلاتی دارد نیز امروز تصمیم هایی اتخاذ شد.

همچنین براساس سخنان زنگنه، بقیه تغییرات مدیریتی مجموعه وزارت نفت به بعد از ارائه گزارش مدیران از تعهدهای کاری ایجاد شده برای دولت یازدهم موکول می شود.

معرفی نویسنده:

پروفایل روابط عمومی آسمونی که موضوعات و مطالب آن توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، که بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «ضرب الاجل "زنگنه" به 4 معاون نفتی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 2 = ?