کد مطلب: 77 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تغییر ساعت رسمی کشور 1400

تغییر ساعت رسمی کشور 1400

ساعت رسمی کشور این تغییر معمولاً در ابتدای بهار هر سال انجام و در پاییز نیز به حالت عادی بازگردانده می شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

تغییر ساعت تابستانی یا صرفه‌جویی در زمان نور روز (DST) در بیشتر کشورها با نام ساعت تابستانی شناخته می‌شود، با آسمونی همراه باشید تا با زمان تغییر ساعت رسمی ایران آشنا شوید.

ساعت رسمی کشور کی تغییر می‌کند؟ 

ساعت رسمی ایران هر سال در ساعت 24 روز اول فروردین یک ساعت به جلو کشیده می‌ شود و در ساعت 24 روز سی‌‌ شهریور ماه به حالت قبلی برگردانده می‌شود.

در ایران برای نخستین بار، پیش از انقلاب سال 1357، ساعت رسمی کشور به ساعات تابستانی و زمستانی تقسیم شد. پس از آن به حالت تعلیق درآمد و سپس این قانون در سال 1370 بر اساس محاسباتی وضع شد که طی آن ساعت رسمی کشور همه ساله در اول مهر یک ساعت عقب کشیده شود و در اول فروردین به حالت اول بازگردد.

هدف ابتدایی تغییر ساعت تابستانی کاستن مصرف انرژی در ساعات اوج مصرف و کاهش استفاده از لامپ رشته‌ای بوده‌ است اما شیوه‌ های گرمایش و سرمایش مدرن تا حدود زیادی متفاوت است و به همین دلیل نتیجه در مورد چگونگی تأثیر این شیوه بر مصرف انرژی اغلب محدود و متناقض است.
 
بسیاری از کشورها برای بهینه سازی مصرف انرژی، در فصل بهار و تابستان ساعت رسمی کشورشان را قدری (معمولاً یک ساعت) به جلو می کشند، تا ساعات بیشتری از روز با ساعات کاری هم خوانی داشته باشد، و در ساعات کم تری از روز، نیاز به مصرف انرژی برای تامین روشنایی وجود داشته باشد.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات با شماره تلفن زیر تماس بگیرید

02144704941

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «تغییر ساعت رسمی کشور 1400»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 8 = ?