کد مطلب: 9016 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
14 بهمن ، روز فناوری فضایی

روز ملی فناوری فضایی روزی است که در آن ایران با پرتاب موفقیت آمیز ماهواره امید در 14 بهمن سال 1387 به کشورهای دارای توانایی پرتاب ماهواره پیوست پس از این ایران هرسال در این روز سالگرد پرتاب این ماهواره را جشن می‌گیرد که این جشن همراه با رونمایی و پرتاب محموله‌های مختلف می‌باشد:

روز ملی فناوری فضایی سال 88

آسمونی: در این روزخبر پرتاب موفقیت‌آمیز راکت کاوشگر 3 حامل محموله‌ای زیستی شامل لاک پشت، کرم، موش و نمونه‌های سلولی اعلام شد. رونمایی از ماهواره «طلوع»، نمونه مهندسی ماهواره «مصباح دو»، نمونه مهندسی ماهواره دانشجویی « نوید علم و صنعت»، نمونه مدل اولیه ماهواره‌بر سیمرغ و موتور ماهواره‌بر آن و افتتاح نخستین مرکز پردازش تصاویر ماهواره‌ای ایران و آزمایشگاه سه بعدی مجازی ماهواره‌ای

روز ملی فناوری فضایی سال 89

در این روز از نمونه‌های مهندسی چهار ماهواره ظفر، رصد، فجر، دانشجویی امیر کبیر و همچنین نمونه مهندسی موتور ماهواره بر سفیر و کپسول زیستی کاوشگر 4 رونمایی شد.

روز ملی فناوری فضایی سال 90

در این روز ماهواره نوید با موفقیت در مدار قرار گرفت .

روز ملی فناوری فضایی سال 91

پورتال آسمونی : روز دوشنبه 16 بهمن‌ماه، 91 مراسم ویژه روز فناوری فضایی در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد. در این روز مدل مهندسی ماهواره ناهید و مدل توسعه‌ای ماهواره زهره رونمایی شد همچنین در حاشیه این رونمایی نخستین میمون پرتاب شده به فضا ،پیشگام، که زنده به زمین بازگشت در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «14 بهمن ، روز فناوری فضایی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 3 = ?