کد مطلب: 57413 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چشم راکونی نباشید! (درمان کبودی چشم)

چشم راکونی نباشید! (درمان کبودی چشم)

سیاهی دور چشم به نام چشم راکونی یا raccoon eyes معروف بوده و به دلایل گوناگونی پدید می آید.

زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

به تیرگی ها و پف زیر چشم اصطلاحا چشم راکونی گفته می شود. پوست زیر چشم بسیار نازک است و سیاهی اطراف چشم ها باعث ایجاد چهره ای پیر و خسته در افراد می شود. اگر دقت کنید چشم های راکون هم گود و کبود هستند، درست مانند این عارضه!

با آسمونی همراه باشید تا با روش هایی برای از بین بردن این مشکلات پوستی آشنا شوید.

چای کیسه ای

کافئین چای سیاه یا سبز باعث تنگ شدن عروق می شود و در نتیجه کبودی زیر چشم را از بین می برد. دو عدد چای کیسه ای را فشار دهید تا آب آن خارج شود. کیسه ها را به مدت ده دقیقه در یخچال قرار دهید و سپس روی چشمان خود قرار دهید و بگذارید به مدت 15 دقیقه بماند.

چای کیسه ای

خیار

خیار حاوی ویتامین C و فولیک اسید است که موجب تحریک رشد سلولی می شود و در کاهش استرس تاثیر بسزایی دارد. دو تکه خیار را در یخچال قرار دهید تا سرد شود و سپس آن را به مدت 15 دقیقه بر روی چشمان خود بگذارید.

چشم راکونی

ماساژ با نوک انگشتان

با انگشت اشاره و وسط به آرامی به دور کاسه چشم و خط ابروها ضربه بزنید. این کار باعث تخلیه لنف و کاهش التهاب در آن ناحیه می شود. دور چشم خود را مرطوب کنید و این ماساژ را هر روز به مدت 30 ثانیه انجام دهید.

چشم راکونی

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «چشم راکونی نباشید! (درمان کبودی چشم)»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 7 = ?