داعش تا مهر شکست می‌خورد | آسمونی
کد مطلب: 25902 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
داعش تا مهر شکست می‌خورد

داعش تا مهر شکست می‌خورد

به گزارش آسمونی:فرستاده سازمان ملل به سوریه در گفت‌وگویی اعلام کرد، باقی‌مانده‌های داعش در سوریه ترجیحا...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

داعش تا مهر شکست می‌خورد
داعش تا مهر شکست می‌خورد

به گزارش آسمونی:فرستاده سازمان ملل به سوریه در گفت‌وگویی اعلام کرد، باقی‌مانده‌های داعش در سوریه ترجیحا تا اواخر اکتبر سقوط خواهند کرد. این امر می‌طلبد که جامعه جهانی به منظور برگزاری انتخابات آزاد و شفاف بر دولت و مخالفان سوریه اعمال فشار داشته باشد.

استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه در گفت‌وگویی رادیو بی بی سی تاکید کرد: به نظر من آنچه که ما امروز مشاهده می‌کنیم سرآغاز پایان جنگ در سوریه است. آنچه ما نیاز داریم تضمین این است که پایان جنگ سرآغاز صلح باشد که ممکن است هر لحظه به چالش کشیده شود.

وی خاطرنشان کرد، سه منطقه همچنان ناامن در رقه، دیرالزور و ادلب هستند.

فرستاده سازمان ملل به سوریه افزود: بعد از رقه و دیرالزور لحظه واقعی آغاز می‌شود مساله‌ای که طی چند ماه مشخص می‌شود. اگر جامعه جهانی به دولت و مخالفان سوریه کمک کند و فشار بیاورد تا هر دو طرف مذاکره حقیقی را طی یک سال بپذیرند برگزاری انتخابات میسر می‌شود.

دی‌میستورا افزود: احتمالا دولت سوریه و روس‌ها هر لحظه ممکن است سوریه را از دست تروریست‌ها رها سازند اواخر این ماه یا اوائل اکتبر.

وی تاکید کرد: نیروهای دموکراتیک سوریه و آمریکا نیز رقه را احتمالا اواخر اکتبر آزاد می‌کنند.

فرستاده سازمان ملل خاطرنشان کرد، منطقه سوم یعنی ادلب که جبهه النصره در آنجا مستقر است در کنار داعش که از نظر سازمان ملل سازمانی تروریستی است همچنان تنها قدرت در جنگ سوریه است.

دی‌میستورا خاطرنشان کرد، درس گرفته شده از شهر موصل عراق این است که باید انتخاباتی شفاف بعد از پایان جنگ سوریه تحت نظارت سازمان ملل و بدون در حاشیه قرار دادن اقلیت‌ها برگزار شود. توافق صلح دیگر اجازه نمی‌دهد داعش بار دیگر قد علم کند.

این نماینده سازمان ملل تاکید کرد، حتی کسانی که تصور می‌کنند در جنگ پیروز شده‌اند یعنی دولت نیاز به ارائه ابتکار عمل و تلاش دارند وگرنه داعش طی یک یا دو ماه بازخواهد گشت.

وی خاطرنشان کرد، مصلحت هیچ کس نیست که داعش در سوریه دوباره قدرت بیابد و هم‌پیمانان بشار اسد در مسکو حتما خواهان استراتژی خروج از بحران هستند.

دی‌میستورا تاکید کرد: ما به یک تفاهم نزدیک شده‌ایم حتی بین شرکت‌کنندگان در درگیری‌ها و اولویت ما پایان بحران و درگیری برای همیشه است نه صرفا پایان درگیری‌ها.

دی‌میستورا پیشتر در گزارش خود در شورای امنیت درباره اوضاع انسانی در سوریه گفته بود، تمامی طرف‌های سوری باید برای مذاکرات جدی و صلحی فراگیر آماده باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره داعش تا مهر شکست می‌خورد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «داعش تا مهر شکست می‌خورد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 9 = ?