کد مطلب:  40617 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فرهنگسرای فناوری اطلاعات

فرهنگسرای فناوری اطلاعات

فرهنگسرای فناوری اطلاعات به گزارش آسمونی فرهنگسراي فناوري اطلاعات فعاليت خود را از دي ماه سال 1382 زير نظر...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

فرهنگسرای فناوری اطلاعات

فرهنگسرای فناوری اطلاعات
فرهنگسرای فناوری اطلاعات

به گزارش آسمونی فرهنگسرای فناوری اطلاعات فعالیت خود را از دی ماه سال 1382 زیر نظر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران آغاز کرده است.این فرهنگسرا با وسعت 1200 متر مربع دارای 4 طبقه می باشد و در تقاطع خیابان های کارگر و جمهوری واقع شده است.فرهنگسرای فناوری اطلاعات یکی از معدود مراکز فرهنگی شهر تهران است که هدف خود را برای تمرکز بر روی زمینه های گوناگون تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات گذاشته است.این مرکز دارای امکاناتی چون: کتابخانه تخصصی، استودیو، سالن اجتماعات و واحد آموزش است.

کتابخانه تخصصی فرهنگسرای فناوری اطلاعات

به گزارش آسمونی کتابخانه تخصصی فناوری اطلاعات یکی از معدود کتابخانه های تخصصی در حوزه ی کامپیوتر و فناوری اطلاعات در سطح شهر تهران است و دارای3000جلد کتاب تخصصی و 900 جلد کتاب کمک آموزشی در مقاطع دکتری، ارشد، کارشناسی و کاردانی می باشد.

دراین کتابخانه بخش کتاب های لاتین تخصصی، مرجع و نشریات و یک بخش 7000جلدی کتاب کودک ونوجوان با موضوعات عمومی همه روزه پاسخگوی مخاطبین و مراجعان است.

برای آشنایی با عناوین کتاب ها وموضوعات می توان از طریق سایت پورتال کتابخانه های سازمان فرهنگی به آدرس  WWW.TLIB.IR مراجعه و کتاب های خود را جستجو کرد. همچنین دسترسی کلیه کاربران عضو وغیر عضو به فهرست مدارک و موجودی کتابخانه های سازمان فرهنگی هنری از این طریق امکان پذیر است .

واحد آموزش فرهنگسرای فناوری اطلاعات

به گزارش آسمونی واحد آموزش فرهنگسرای فناوری اطلاعات به منظور ارایه خدمات آموزشی و مهارت‌افزایی تخصصی به شهروندان در حوزه فناوری اطلاعات از تیرماه 1383 آغاز به‌کارکرد. این فرهنگ‌سرا بیش از 120 دوره تخصصی و عمومی برگزار می کند.

ماموریت‌های واحد آموزش فرهنگسرای فناوری اطلاعات عبارتند از: • نیازسنجی محیطی و مخاطب‌شناسی تخصصی
 • شناسایی، انتخاب و جذب مربیان و مدرسان خبره
 • تشکیل و اداره کارگروه‌ تخصصی رایانه مطابق آخرین روش‌ها و فناوری‌های روز و تهیه و تنظیم کاربرگ های دوره های رایانه مربوط به مرکز آموزش (مستندات در سامانه سینا قابل بهره برداری است)
 • برگزاری آزمون های هماهنگ مربیان گروه آموزشی رایانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران
 • برگزاری دوره های عمومی رایانه نظیر مهارت های هفتگانه ICDL، گرافیک رایانه ، شهروند الکترونیکی و ...
 • برگزاری دوره های تخصصی گوناگون ویژه شهروندان نظیر دوره های بین المللیMCITP,CCNA,CCNP و...برای نخستین بار در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران
 • ارائه مشاوره های عمومی و تخصصی به شهروندان جهت اشاعه فرهنگ مناسب استفاده از رسانه های نوظهور، تهدیدها و فرصت ها، آشنایی با دولت الکترونیک وخدمات آنلاین و...
 • برگزاری دوره های تخصصی ویژه همکاران محترم سازمان (طبق درخواست واحد آموزش و توسعه منابع انسانی سازمان) و ....
 • برگزاری دوره های آموزشی در عرصه مهارت های علمی وعمومی، عرصه دین و اخلاق، عرصه ادب و هنر و عرصه مهارت های اجتماعی و فرهنگی
 • برگزاری دوره های قرآنی ویژه شهروندان بصورت رایگان
 • افزودن دوره های جدید آموزشی به درختواره سامانه سینا نظیر طراحی و ساخت اسباب بازی، هوا فضا، فالی و ....

به گزارش آسمونی ظرفیت‌ها و امکانات این واحد 6 کلاس آموزش رایانه،3 کلاس آموزش مشترک ویژه دوره های آموزشی زبان انگلیسی، هنرهای تجسمی، صناعی و سنتی  و 1 کلاس کودک است.

cultural-center-information-technology
cultural-center-information-technology

استودیو فرهنگسرای فناوری اطلاعات

به گزارش آسمونی استودیوی شهید تقی ارغوانی فرهنگسرای فناوری اطلاعات با مساحت 65 متر مربع با فراهم آوردن مجموعه‌ای از تجهیزات فنی و به روز همراه با کادر تخصصی و کارآمد در راستای خدمت به مردم شریف شهر تهران و در جهت اعتلای فرهنگ، هنر و ادب این مرز و بوم، آماده همکاری با اهالی فرهنگ و ادب، رسانه‌های اجتماعی، دانشجویان، رادیو و تلویزیون، جامعه تئاتر و سینما، کسبه و بازاریان محترم (جهت تهیه و تولید گزارشات تصویری و تیزر از فعالیت های آنها) است. فضای اتاق ضبط (استودیو) حدود 50 متر مربع 5×9 و ارتفاع 3 متر ، اتاق فرمان (رژی) 15 متر (5×3 و ارتفاع 3 متر) مجهز به 3 دستگاه دوربین بلک مجیک (Black magic) با فرمت 4k، سیستم یکپارچه نورهای SMD مارک (SWIT) و مجهز به تجهیزات مانیتورهای الی جی و سامسونگ به صورت پخش و نمایش است. صدابرداری با میز (Roland 24Track studio) با میکروفونهای سونی 2 دستگاه و صدابرداری تصویری با میکروفونهای HF (سینایزر) (Sennheiser) 2 دستگاه انجام می شود. ضبط به صورت دیجیتال (LT) و (OLT) با فرمت Move و حجم و فرمت (FHD) 1080-1920 با میز Atem بلک مجیک و Hyper Deck انجام و امکان گویندگی، ضبط گروه‌های موسیقی، (دوبله) صداگذاری و ... وجود دارد.

لیست تجهیزات اصلی استودیو فرهنگسرای فناوری اطلاعات • سیستم ضبط تصویر 4K
 • سه دستگاه دوربین Black magic
 • ضبط از طریق هاردهای SSD با میز Hyper Deck, Atem
 • نورپردازی با سیستم‌های جدید Swit 5 شاخه SMD
 • صدابرداری تصویر با میکروفون های HF سینایزر آلمان
 • صدابرداری (جهت گویندگی، موزیک و آواز (Vocal) با میکروفون های سونی و میز صدای رولند 24 ترک استودیو (Roland 24 Track Studio)

فعالیت های فرهنگی و هنری فرهنگسرای فناوری اطلاعات

به گزارش آسمونی معاونت آفرینش و اجرا با مطالعه، برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری اقدام به برگزاری برنامه های ذیل میکنند : • برگزاری مسابقه، همایش، نشست های تخصصی، گردشگری
 • برگزاری جشن، مراسم و جشنواره
 • برگزاری نمایشگاه و بازارچه

سالن اجتماعات فرهنگسرای فناوری اطلاعات

به گزارش آسمونی سالن اجتماعات فرهنگسرا با ظرفیت 100 نفر و امکانات سمعی و بصری، فضای مناسبی را برای برگزاری همایش ها، نشست ها و مراسم های دیگر در راستای ماموریت اصلی فرهنگسرا برای شهروندان و علاقمندان فراهم کرده است.

نظر خود را درباره «فرهنگسرای فناوری اطلاعات» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید