مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  47488 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سیمرغ بلورین جشنواره فجر امسال در داخل تولید خواهد شد ؟

سیمرغ بلورین جشنواره فجر امسال در داخل تولید خواهد شد ؟

سال گذشته اعلام ساخت سیمرغ‌های بلورین جشنواره سینمایی کشورمان در دبی، حاشیه‌هایی را به وجود آورد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سیمرغ بلورین جشنواره فجر امسال در داخل تولید خواهد شد - Crystal Simorgh will be produced inside this year
سیمرغ بلورین جشنواره فجر امسال در داخل تولید خواهد شد - Crystal Simorgh will be produced inside this year
سیمرغ بلورین جشنواره فجر امسال در داخل تولید خواهد شد - Crystal Simorgh will be produced inside this year

به گزارش آسمونی : حسین خواجه بیدختی مدیر کل دفتر توسعه و ترویج معاونت هنرهای سنتی و صنایع دستی گفت: فراخوان تولید سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر به دست هنرمندان داخلی، هنوز به ما نرسیده و من هم خبر اعلام این فراخوان را تنها از رسانه ها شنیدم. البته متوجه شدم که در فراخوان تولید سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر فرم خاصی را برای تولید این محصول در نظر گرفته‌اند و قاعدتاً باید مواد اولیه محصول شیشه باشد.او افزود: امیدوارم هنرمندی که بتواند با استانداردهای اعلام شده سیمرغ بلورین جشنواره فجر را درست کند، پیدا شود.

مدیر کل دفتر توسعه و ترویج معاونت هنرهای سنتی و صنایع دستی کشور گفت: سال گذشته به مدح و منقبت گفته شد که سیمرغ بلورین جشنواره فجر در دبی ساخته شده است.  ما هم نقد منصفانه ای به آن داشتیم و ذکر کردیم در شرایط فعلی کشور صلاح نیست، این محصول در خارج از کشور تولید شود. اما به هر شکل ما در این امر مسئول اجرایی نیستیم. قاعدتاً شرایط در نظر گرفته شده برای تولید محصول را می پرسیم؛ امید است که دوستان متخصص ما بتوانند محصول را با استانداردهای در نظر گرفته شده تولید کنند. البته اگر چنین هم نبود قاعدتا باید سیمرغ بلورین را با استانداردهای حداقلی خودمان بسازیم؛ بهتر از آن است که سیمرغ بلورین جشنواره فیلم ملی فجر در بیرون از کشور تهیه شود.

گفتنی است در روزهای اخیر روابط عمومی سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر فراخوانی را منتشر کرده که در آن آمده است: «به منظور حمایت از تولید داخلی، از فعالان مرتبط در این حوزه دعوت می‌شود اعلام آمادگی خود را جهت تولید تندیس جشنواره فیلم فجر (سیمرغ بلورین) با جنس کریستال یکپارچه با مشخصات داخل عکس‌ها حداکثر تا تاریخ 10 مهرماه به آدرس ایمیل admin@fajrfilmfestival.com ارسال نمایند.»

این در صورتی است که اگرچه سال گذشته تولید سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر در خارج از کشور ،با اعتراض هنرمندان داخلی عرصه صنایع دستی مواجه شد اما در همان سال محمدعلی قنبری، مسئول اتحادیه شیشه و آینه تهران در تأیید سخنان ابراهیم داروغه‌زاده،دبیر جشنواره فیلم فجر گفت: برای ساخت تندیس‌های سیمرغ‌ بلورین دستگاه‌های مخصوصی لازم است که باید به کشور وارد کرد، اما نکته این است که برای تولیدکننده مقرون به صرفه نیست که برای ساخت 100 یا حتی 200 نمونه از آن در طول یک سال این دستگاه‌ها را وارد کند.او تصریح کرد: کاری که در بخش شیشه در داخل کشور انجام می‌دهیم مربوط به شیشه‌های ضدگلوله یا شیشه‌های 19 میلیمتری و تراش دادن است، اما ساخت سیمرغ‌های جشنواره فجر یک کار خاص است و با دستگاه‌هایی که در صنف ما وجود دارد امکان ساخت آن‌ها وجود ندارد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره سیمرغ بلورین جشنواره فجر امسال در داخل تولید خواهد شد ؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سیمرغ بلورین جشنواره فجر امسال در داخل تولید خواهد شد ؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید