کد مطلب:  19483 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تاج: با دو میلیارد، ملوان در لیگ می‌ماند/ بازی ایران و سوریه طبیعی نبود

تاج: با دو میلیارد، ملوان در لیگ می‌ماند/ بازی ایران و سوریه طبیعی نبود

به گزارش آسمونی، نشست خبری مهدی تاج به همراه محمد مهدی برادران بعد از مجمع هیات فوتبال خراسان رضوی آغاز...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

به گزارش آسمونی، نشست خبری مهدی تاج به همراه محمد مهدی برادران بعد از مجمع هیات فوتبال خراسان رضوی آغاز شد.

57361708
57361708

برادران در ابتدای این نشست خبری درباره مجمع هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: خوشبختانه مجمع عادی سالیانه را توانستیم به خوبی برگزار کنیم. در این مجمع گزارش عملکرد دو ساله هیات فوتبال در زمان من به حضار ارائه شد و جایگاه ما در کشور، در لیگ برتر و لیگ‌های پایین‌تر، لیگ شهرستان‌ها و ... نیز در قالب گزارش ارائه شد.

دیگر دستور کار ما انتخاب اعضای هیات‌رییسه بود که 2 نایب‌رییس ما در نهایتا معرفی شدند. همچنین نمایندگان باشگاه‌ها نیز انتخاب شدند.2 عضو دیگر هم به رای شهرستان‌ها انتخاب شدند، برای نمایندگی از شهرستان‌ها در هیات فوتبال و نماینده باشگاه‌ها.

امیدوارم مجمع امروز آورده خوبی برای فوتبال خراسان داشته‌باشد.  امیدوارم علی سامره نیز سلامتی خود را بازیابد و هرچه زودتر بهتر شود. در حین جلسه متوجه شدم که برای وی حادثه رقم خورده‌است. برای وی آرزوی سلامتی دارم.

امیدوارم مجمع امروز آورده خوبی برای فوتبال خراسان داشته‌باشد.  امیدوارم علی سامره نیز سلامتی خود را بازیابد و هرچه زودتر بهتر شود.

وی افزود: در مجمع مفصل در خصوص پدیده و سیاه‌جامگان صحبت کردم، بیش از حد معمول به این دو تیم کمک کرده‌ام ولی کافی نیست. ایجاد یک باشگاه خوب یعنی تخریب یک زندان، باید مدیران استانی به این نقطه برسند که وجود این دو باشگاه کمک به این استان است.

تاج خاطرنشان کرد: اگر دو تیم خراسانی فوتبالی اوت شدند، دیگر مجال غیرفوتبالی بالا آمدن نیست. کرمانشاه را ببینید. برای فوتبال خراسان نیز زنگ خطر به صدا درآمده‌است. در تمام دنیا 72 درصد درآمد فوتبال از حق پخش است که ما از آن محرومیم. بالاخره این پول به هر دلیلی نمی‌آید، مسوولین استان باید پای کار بیایند.

او اضافه کرد: کمترین بازدهی داشتن دو تیم مشهدی این است که استقلال و پرسپولیس به این شهر می‌آیند و شور و نشاط ایجاد می‌شود. وقتی تیم شهر مشهد حذف شود، دیگر کاری نمی‌توان کرد. ملوان زمانی ‌که به کمک نیاز داشت کسی به این تیم کمک نکرد، وقتی سقوط کرد 15 میلیارد آوردند که تیم بخرند، اما از همین پول 2 میلیارد در طول فصل اگر تزریق می‌کردند، ملوان در لیگ برتر می‌ماند. فوتبال شور و نشاط ایجاد می‌کند، امیدواریم هرچه زودتر مدیران وارد کار شوند.

وی راجع به هیات فوتبال و جایگاه آن افزود: اگر قوام در حوزه فوتبال کشور را نهادینه کنیم، به نفع فوتبال است. اساسنامه‌ای قوی اگر نوشته ‌شود و بگوییم این اساسنامه باید اجرا شود به نفع فوتبال کشور است. رئیس هیات فوتبال انتخاب می‌شود و چهار سال برای کار کردن وقت دارد، اگر قرار به تغییر باشد باید در مسیری قانونی صورت گیرد. اگر قرار باشد در تمام وقت در حال تغییر باشیم که شدنی نیست. محکم پای اجرای اساسنامه ایستاده‌ام و سعی می‌کنیم اشکالات را برطرف کنیم و اگر نشد طبق قانون پیش می‌رویم. در خراسان اتفاقی خوب رخ داد و من 4-5 جلسه با صبوریان در دفتر دکتر خادم و سجادی برگزار کردیم تا به این روز رسیدیم که چنین جلسه‌ای برگزار شد. احساس من این بود که ایشان در حال کمک به فوتبال هستند. من همیشه تاکید کردم هر نابه‌سامانی که می‌بینید را بگویید، انتقاد جدی هم وجود نداشت.

تاج درباره ورزشگاه امام رضا، گفت: خوشحالیم که آستان ‌قدس چنین مجموعه شکیل و عظیمی ساخته‌است. دوست داریم که بتوانیم برای تیم‌ملی از این مجموعه استفاده کنیم. طبق صحبت با صبوریان و برادران قرار شد تا جلسه‌ای برگزار شود و بببنیم تعامل به چه شکلی خواهدبود. به برگزاری چنین جلسه‌ای برای استفاده از این ورزشگاه مشتاق هستم. رییس هیات، بالاترین مقام اجرایی در هر استان است. برخی کارهایی که در فدراسیون انجام می‌شد را به استان‌ها داده‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به بحث‌های مربوط به AFC و پول‌های ایران، بیان کرد: در راجع به اینکه گفتند تحریم نتیجه داد، فیفا چنین صحبتی نکرده که بگوید ایران چرا اعتراض می‌کند. اینفانتیتو را قبول دارم و بخشی از پول‌مان را آزاد کرد. موانعی داشتیم اما بالاخره با اجازه سازمان مبارزه با پولشویی فیفا توانستیم به بخشی از پول خود برسیم.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران در رابطه با دیدار ایران و سوریه و انتقادات پیرامون آن، گفت: احساس کردم سکوت جایز نیست زیرا بازی ایران و سوریه عادی نبود، اهل ستیزه‌جویی نیستیم، ولی وقتی رفتارها را کنار هم گذاشتیم دیدیم که در تمام رده‌ها در طول سال عنوان آوردیم اما در لیست منتخب‌های برتر نبودیم. تمامی مردم به فوتبال ایران و سوریه چشم اندوخته‌ بودند، اما آیا واقعا آنجا زمین فوتبال بود؟ چند روز قبل‌تر گفته ‌بودم و نامه زده‌ بودم که این زمین کیفیت ندارد و روز بازی ما بارانی‌ است و به مشکل می‌خوریم. فیفا ارجاع داد به ناظرین Afc و متاسفانه آنها تایید کردند. پذیرش اتفاقی بودن تمامی اتفاقات برایم عادی نبود. اگر زمین  مسابقه، زمین فوتبال بود به هر نتیجه‌ای احترام می‌گذاشتیم و تمکین می‌کردیم اما واقعا این زمین، زمین فوتبال بود؟

او در خصوص پاداش تیم ملی فوتسال، فوتبال ساحلی و تیم‌های پایه فوتبال ایران گفت: اولین سوال همواره از این ملی‌پوشان همین است که چقدر پاداش گرفتید؟ اینکه همه چیز را در قالب پاداش ببینیم، منطقی نیست. فدراسیون است، پولی محدود دارد و 18 تیم ملی. وقتی پول نیست اولویت‌بندی می‌کنیم تا به نوبت پول مصرف کنیم. باید تقدیر و تشکری از زحمات این عزیزان شود، بدون شک ما به دنبال انگیزه‌سازی هستیم.

تاج در ادامه درباره برنامه تیم ملی فوتبال ایران، عنوان کرد: بازی با گینه را کی‌روش و مجموعه زحمتش را کشیدند، ساحل عاج هم به همین ترتیب و مطابق با برنامه در حال پیشرفتیم. لیگ نیز بخش اعظمش را تا پایان 95 برگزار می‌کنیم، اما از فروردین 96، برنامه‌ها به شکل هولناکی پیچیده است. تیم امید باید تشکیل شود، 4-5 بازی مهم در لیگ برتر داریم، اردوهای تیم‌ملی، بازی‌های تیم ملی و البته حضور نمایندگان ایران در جام باشگاه‌های آسیا ترافیکی گسترده ایجاد می‌کند.

وی افزود: کلا ما50 میلیارد تومان برای مدیریت تمامی این‌ تیم‌ها و برگزاری لیگ داریم و این درحالی است که کره جنوبی 168 میلیون دلار بودجه فدراسیونی دارد.

تاج در خصوص تیم ملی امید تصریح کرد: از ابتدا نظرمان این بود که تیم ملی امید یا زیر نظر کمیته المپیک باشد یا فدراسیون. به شکلی جدی به دنبال این هستیم تا از کی‌روش در تیم ملی امید استفاده کنیم. نوعی روابط پلکانی باید بین امید و بزرگسال باشد.

وی در خصوص مرخصی کی‌روش گفت: تمامی این مرخصی‌ها براساس قانون و برنامه‌ است، هیچ آسیبی نیز متوجه فوتبال نمی‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران درباره سهمیه تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا، بیان کرد: 3+1 سهمیه ما قطعی است و این کار ما را در برنامه‌ریزی برای فوتبال بزرگسالان و امید سخت می‌کند. سه موضوع مهم را در حال پیگیری هستیم. بحث بدهکاری بحثی جدی است. اگر تیمی 5 میلیارد بدهی دارد، بخواهد بازیکن بگیرد باید بدهی‌هایش را ابتدا تا حد سه پنجم صاف کند. بخشی از صدور مجوز حرفه‌ای را از تمامی فدراسیون‌ها گرفته‌اند، خودشان بازرس دارند و پیگیری می‌کنند.

او با اشاره به کمیته اخلاق گفت: باید از رییس این کمیته تشکر کنم، کارهای بزرگی به شکل چراغ خاموش درحال انجام است. احضار بسیاری از کسانی‌که نابه‌سامانی ایجاد می‌کنند، بدون اینکه رسانه‌ای شود از جمله این کارهاست. تبانی چیزی نیست که روی میز باشد و بدون شک زیر میز است اما خوشبختانه همکاری خوبی با سایر نهادهای مربوطه صورت گرفته و مقابل فساد ایستاده‌ایم. هرکس که در خرید و فروش بازیکن، دستی داشته‌باشد و تخلفی کند، مورد پیگرد کمیته اخلاق قرار می‌گیرد.

تاج با اشاره به زحمات چمنیان و موفقیت تیم نوجوانان اظهار کرد: از زحمات همه ممنونم، برای تمدید قرارداد نیز صحبت‌های لازمه صورت گرفته و باید بپذیریم که چمنیان یک رنسانس را رقم زد.

وی درباره وضعیت تیم ابومسلم مشهد، گفت: تاکید کرده‌ایم که با نام ابومسلم، داماش و شاهین بوشهر هیچ تیمی دیگر حق حضور در مسابقات را ندارد تا تعیین تکلیف بدهی‌هایشان هرچه سریع‌تر مشخص شود. البته افراشته کارهای مثبت زیادی در بوشهر رقم زده‌است. برادران باید تمام توان خود را روی فوتبال بانوان مشهد بگذارد. بیشترین تعداد انتخابی تیم ملی بانوان را در مشهد داشته‌ایم. در بحث بانوان یکی از نقاط مهم و پر پتانسیل ما مشهد است، زمینه در این استان وجود دارد و امیدوارم این اتفاق بیافتد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره تاج: با دو میلیارد، ملوان در لیگ می‌ماند/ بازی ایران و سوریه طبیعی نبود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تاج: با دو میلیارد، ملوان در لیگ می‌ماند/ بازی ایران و سوریه طبیعی نبود» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید