کد مطلب:  21521 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاج: اولویت‌ ما همکاری در فوتبال بانوان، فوتسال و فوتبال ساحلی است/ در اولین فرصت با رومانی بازی دوستانه خواهیم داشت

تاج: اولویت‌ ما همکاری در فوتبال بانوان، فوتسال و فوتبال ساحلی است/ در اولین فرصت با رومانی بازی دوستانه خواهیم داشت

به گزارش آسمونی، مهدی تاج در نشست امضای تفاهمنامه همکاری مشترک فدراسیون فوتبال ایران و رومانی اظهار داشت:...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی، مهدی تاج در نشست امضای تفاهمنامه همکاری مشترک فدراسیون فوتبال ایران و رومانی اظهار داشت: فدراسیون ایران و فدراسیون فوتبال رومانی به عنوان دو سازمان ملی مستقل جهت ارتقای فوتبال و امور اجرایی فوتبال دو کشور به این نتیجه رسیدند تفاهم‌نامه‌ای ملی و سرتاسر فوتبالی را امضا کنند.

تاج: اولویت‌ ما همکاری در فوتبال بانوان، فوتسال و فوتبال ساحلی است/ در اولین فرصت با رومانی بازی دوستانه خواهیم داشت
تاج: اولویت‌ ما همکاری در فوتبال بانوان، فوتسال و فوتبال ساحلی است/ در اولین فرصت با رومانی بازی دوستانه خواهیم داشت

وی ادامه داد: رومانی به عنوان کشوری نزدیک به ما که از کشور ترکیه تنها 50 دقیقه زمان برای سفر به این کشور است، ویژگی‌های مشترکی با فدراسیون فوتبال ایران دارد و ما به این نتیجه رسیدیم تا قرارداد خواهرخواندگی امضا کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: ما تفاهمنامه‌ای که با فدراسیون فوتبال ارمنستان امضا کرده بودیم به خاطر این بود که از امکانات تیم‌های ملی و کمپ‌های این تیم در شرایط لازم استفاده کنیم اما در موضوع امضای تفاهمنامه با فدراسیون فوتبال رومانی آموزش مربیگری، همکاری در توسعه داوری در بخش‌های ملی و باشگاهی، آموزش مربیان و داوران بانوان جزو اولویت‌های ما به حساب می‌آید. فوتبال رومانی از لحاظ ورزش بانوان یک کشور توسعه‌ یافته است که می‌تواند به ما هم در برنامه‌ای که برای توسعه فوتبال بانوان داریم کمک کند. 

وی ادامه داد: ما آکادمی فوتبال را هم با همکاری فدراسیون فوتبال رومانی و فدراسیون فوتبال ایران دنبال می‌کنیم، همچنین موضوع اسپانسرینگ در بحث تبلیغات محیطی و تلویزیونی یکی دیگر از اهداف ما در امضای این تفاهم‌نامه است. فدراسیون فوتبال رومانی سال‌ها پیش برای چنین کارهایی برنامه‌ریزی خوبی انجام داده و در حال حاضر از این بابت توسعه یافته شده است. همچنین برگزاری مسابقات بین‌المللی میان دو کشور و بحث پزشکی، آموزش پزشکی و دانش‌افزایی مربیان برنامه‌ریزی کردیم، همچنین می‌خواهیم که تیم ملی رومانی به تهران بیاید و ما هم به رومانی رفته و بازی دوستانه برگزار کنیم.

تاج در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در خصوص جزئیات تفاهم‌نامه و اینکه در آن برنامه‌ای برای همکاری در زمینه فوتبال باشگاهی بین دو کشور تدارک دیده شده است، عنوان کرد: ما در صحبت‌هایی که با مسئولان فدراسیون فوتبال رومانی داشتیم ابتدا برنامه‌ریزی در خصوص برگزاری دیدارهای ملی بین رده‌های مختلف فوتبال دو کشور داشتیم و اولویت‌ ما نیز همکاری در فوتبال بانوان، فوتسال و فوتبال ساحلی بود. 

وی خاطرنشان کرد: تیم ملی فوتبال ساحلی ما نایب‌قهرمان دنیا و تیم ملی فوتسال ما نیز در جایگاه سوم جهان قرار دارد و در طرف مقابل در بخش فوتبال بانوان رومانی از ما بسیار جلوتر است. قرار است ما در این زمینه‌ها از تجربیات همدیگر استفاده کنیم و در کنار آن به سایر مسائل مانند ارتقای زمینه داوری، فوتبال پایه و فوتبال باشگاهی نگاه داشته باشیم.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان افزود: در آینده قطعا مسابقات باشگاهی بین دو کشور برگزار خواهیم کرد و همچنین تیم‌های ملی بزرگسالان دو کشور با هم مسابقه خواهند داد. 

وی در پایان در خصوص اینکه چه زمانی اولین مسابقه دوستانه دو کشور برگزار خواهد شد، گفت: قطعا پیش از دیدارهای تیم ملی مقابل چین و قطر این امکان مهیا نیست و ما نمی‌توانیم پیش از پایان سال دیدار دوستانه داشته باشیم اما مطمئن باشید در سال آینده و در اولین فرصت دو کشور به مصاف هم خواهند رفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

: برای دریافت مشاوره درباره تاج: اولویت‌ ما همکاری در فوتبال بانوان، فوتسال و فوتبال ساحلی است/ در اولین فرصت با رومانی بازی دوستانه خواهیم داشت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «تاج: اولویت‌ ما همکاری در فوتبال بانوان، فوتسال و فوتبال ساحلی است/ در اولین فرصت با رومانی بازی دوستانه خواهیم داشت» در کادر زیر بنویسید :

9 - 3 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید