کد مطلب: 20434 درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تاج: هیئت رئیسه با استعفای کی‌روش مخالف است/ نظرمان نسبت به برانکو تغییر کرد

تاج: هیئت رئیسه با استعفای کی‌روش مخالف است/ نظرمان نسبت به برانکو تغییر کرد

به گزارش آسمونی، مهدی تاج پس از نشست هیات رییسه این فدراسیون اظهار کرد: ما امروز در هیات رییسه استعفای...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

به گزارش آسمونی، مهدی تاج پس از نشست هیات رییسه این فدراسیون اظهار کرد: ما امروز در هیات رییسه استعفای کارلوس کی‌روش را بررسی کردیم. خود من با ایشان صحبت کرده بودم، واقعیت این است که اولویت ما تیم ملی است و برای ما حضور در رقابت‌های بین‌المللی چه در سطح ملی و چه در سطح باشگاهی اهمیت زیادی دارد.

1463481093160_2547-th3

او ادامه داد: اختلافی پیش آمده بود که نشان می‌دهد ما باید برنامه آماده‌سازی تیم ملی برای رسیدن به جام جهانی را دنبال کنیم، برنامه‌ای که کلیه باشگاه‌ها از آن مطلع شدند و همه آنها آن را تایید کرده‌اند. ضمن اینکه این برنامه متناسب با جام باشگاه‌های آسیا و مقدماتی جام جهانی بوده است.

تاج گفت: هیئت رئیسه در نشست امروز به اتفاق آرا با استعفای کارلوس کی‌روش مخالفت کرد.

تاج در ادامه گفت: در نهایت تصمیم ما به عنوان هیات رییسه فدراسیون فوتبال این بود که به دلیل اینکه تیم ملی ما در طول چند سال اخیر با توجه به تمام محدودیت‌ها تیم اول آسیاست و با توجه به قابلیت‌هایی که کی‌روش دارد با اتفاق آرا با استعفای او مخالفت می‌کنیم. بودجه و امکانات کشورهای چین، قطر، کره و حتی ازبکستان اصلا با ما قابل مقایسه نیست اما تیم ملی ما وقتی وارد زمین می‌شود مسلط به توپ و حریف است.

وی ادامه داد: زمان کمی تا شروع دور برگشت انتخابی جام جهانی داریم و در این مدت کم باید با همین شرایطی که داریم کار را پیش ببریم و در بازی‌های دور برگشت هم بتوانیم موفق باشیم.

تاج ادامه داد: امروز مصوبات دیگری هم داشتیم که از آن جمله معرفی اعضای کمیته اخلاق بود. بعضی از افراد که در حوزه فوتبال هستند بر اساس قوانین موجود در لیگ و اساسنامه فدراسیون فوتبال خلاف واقع حرف زدند که کمیته انضباطی و اخلاق به آنها رسیدگی می‌کند. برخی موارد هم جنبه قضایی دارد که فدراسیون فوتبال تصمیم دارد آنها را پیگیری کند.

وی افزود: فدراسیون فوتبال انتقادپذیری را وظیفه خود می‌داند اما در میان انتقادهایی که غالبا دلسوزانه بوده است برخی اندکی خارج از بحث و قانون صحبت کرده‌اند که باید با آنها برخورد شود.

تاج درباره نظر وزیر ورزش و جوانان درباره استعفای کی‌روش هم گفت: امروز با او دیدار کردم. نظر وزیر این است که نمایندگان ما در میادین بین‌المللی باید مورد حمایت قرار گیرند. این اختلافات به سود هیچ مجموعه‌ای نیست و وزیر ورزش معتقد است که باید با همدلی و رفاقت و با برنامه‌ریزی طوری پیش برویم که هم تیم ملی و هم نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا موفق باشند.

رییس فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال از خدمات ارزنده کی‌روش چشم‌پوشی نمی‌کند. با وضعیتی که اشاره شد چهار سال است بهترین تیم آسیا هستیم و البته سایر تیم‌های فوتبال ما هم امسال بسیار خوب بودند. با این حال وقتی بحث استعفا پیش آمد بیش از 23 برنامه ظرف سه روز در صداوسیما پخش شد که در آن هر کسی هر چه دلش خواست گفت.

وی افزود: با این حال نظر مجموعه هیات رییسه فدراسیون فوتبال حمایت قاطع از کی‌روش است. همچنین ما می‌خواهیم از نمایندگان‌مان در لیگ قهرمانان آسیا حمایت کنیم چون هم آنها باید خیلی قوی در رقابت‌های خود حاضر شوند و هم باید تیم ملی خوبی داشته باشیم.

رییس فدراسیون فوتبال در ادامه بار دیگر درباره انتقادهای مطرح شده در رسانه‌ها نسبت به استعفای کی‌روش، گفت: اختلاف‌های دیگری هم در کشور وجود دارد اما رادیو و تلویزیون در این چند روز بارها درباره استعفای کی‌روش صحبت کردند در حالیکه می‌شد برنامه‌های بهتری در این رابطه داشت و می‌توانست خیلی بهتر به موضوع بپردازد.

وی افزود: صداوسیما می‌تواند به یک رنگی در مجموعه فوتبال کمک کند. البته یک نکته مهم وجود دارد و آن اینکه خوب شد این بحث‌ها حالا رخ داد نه اسفند و فروردین پیش‌رو. واقعیت این است که در فروردین ماه دو بازی بسیار سنگین داریم که اگر این اختلافات آن زمان پیش می‌آمد بسیار ضرر می‌کردیم.

تاج ادامه داد: کارشناسی را می‌شناسم که خیلی مودبانه و منطقی صحبت می‌کند اما فرد دیگر تا به حال درباره همه چیز نظر داده است حتی یک بار درباره آلودگی هوا صحبت کرد. باز هم به کسانی که خیرخواهانه انتقاد کردند مثل سرمربی‌ها که حق قانونی‌شان است می‌گویم که اگر صحبتی دارند از مکانیزم درستش وارد شوند و ما پذیرای انتقادشان خواهیم بود.

رییس فدراسیون فوتبال افزود: با وجود اینکه برنامه لیگ را اول فصل همه تایید کردند الان می‌گویم که اصلا کاری به آن نداریم. هر باشگاهی نسبت به این برنامه انتقادی دارد آن را رسما به ما اعلام کند و در کنارش پیشنهادی ارائه دهد. شاید یک مربی اول فصل مساله‌ای به ذهن خطور نکرده و حالا متوجه آن شده و فکر می‌کند جایگزین بهتری برای این برنامه دارد. ما اعتراض‌ها و پیشنهادها را بررسی می‌کنیم تا هماهنگی بهتری ایجاد کنیم.

وی درباره بحث فساد در فوتبال هم گفت: این مساله کار مشترک دستگاه‌های نظارتی است و فدراسیون کمترین نقش را در آن داشته است. این دستگاه‌ها هم نظرشان این است که اگر ادعایی مبنی بر وجود فساد در فوتبال است باید رسیدگی شود. مثلا در بحث فساد در برخی مدارس فوتبال خودشان حاضرند که به ما کمک کنند. اگر رسانه‌ها اطلاعات خوبی در این زمینه دارند در اختیار کمیته اخلاق یا نمایندگان دستگاه‌های نظارتی که در این کمیته مستقر شدند بدهند تا رسیدگی شود.

تاج همچنین بار دیگر به بحث اردوی تیم ملی در امارات پرداخت و گفت: واقعیت این است که این اردو خیلی خوب بود. زمین چمنی که در امارات داشتیم عالی بود ضمن اینکه ما در باشگاه ایرانیان بودیم و از نظر هزینه‌ها آنطور که برآورد کردیم از اردوی داخلی در هتل آزادی برایمان ارزان‌تر تمام شد. هم هزینه کمتر بود، هم از نظر آب و هوایی شرایط نزدیک به قطر را داشتیم و هم در مجموعه خودمان اردو زدیم.

رییس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: کی‌روش می‌گوید که باید تلاش کنیم که به تیم‌ها برنامه داده شود تا اگر اعتراضی دارند همان اول اعتراض کنند و اگر قرار به تغییر نیست چرا این حرف‌ها مطرح می‌شود? در شرایطی جو فوتبال ما به هم خورد که تمام تیم‌های ما از فوتسال و فوتبال ساحلی تا رده‌های مختلف بهترین نتایج را گرفته بودند، پرسپولیس صدر جدول لیگ بود و مردم راضی بودند و استقلال هم از بحران خارج شده و شرایطش خوب بود. ما پیک اردوها را رد کرده بودیم و تنها یک اردوی چند روزه داشتیم که این اتفاق رخ داد.

وی ادامه داد: این همه انتقاد که در چند روز اخیر صورت گرفت ما را وا داشت که وسواس داشته باشیم. فدراسیون در اوج اقتدار خود و نتیجه گرفتن تیم‌هایش بود و آن وقت کلی مسائل حاشیه‌ای مطرح شد. هواداران تیم ملی نگران این تیم هستند، همین‌طور که هواداران استقلال و پرسپولیس نگران تیم‌های خود هستند. ما در سازمان لیگ بسیار تلاش کردیم که سهمیه آسیایی ایران را حفظ کنیم اما اکنون اداره‌اش بسیار سخت است.

تاج گفت: برنامه لیگ قهرمانان آسیا بر اساس لیگ‌های شرق این قاره است و تمام تیم‌های غرب قاره با مشکل روبرو هستند. ضمن اینکه ما گاهی با مشکل روبرو می‌شویم که خودتان می‌دانید چیست. ما یک تیم را برای بازی تدارکاتی هماهنگ می‌کنیم بعد نمی‌شود و برای برگزاری اردو هم مشکلاتی داریم و با این وصف باید به سرمربی تیم ملی و فدراسیون فوتبال دست مریزاد بگویند که تیم ملی ایران اول آسیاست.

رییس فدراسیون فوتبال درباره برخورد با برانکو ایوانکوویچ که در روزهای اخیر مطرح شده بود، گفت: مصاحبه‌ امروز برانکو برای من بسیار امیدوارکننده بود. ما در هیات رییسه نظرات دیگری داشتیم که مصاحبه امروز برانکو نظر ما را نسبت به واکنش او تغییر داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

معرفی نویسنده:

پروفایل روابط عمومی آسمونی که موضوعات و مطالب آن توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، که بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «تاج: هیئت رئیسه با استعفای کی‌روش مخالف است/ نظرمان نسبت به برانکو تغییر کرد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 8 = ?