جنایت به خاطر انتقال سند مالکیت خودرو | آسمونی
کد مطلب: 9174 درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
جنایت به خاطر انتقال سند مالکیت خودرو

جنایت به خاطر انتقال سند مالکیت خودرو

1393/11/29 معاون مبارزه با جرایم جنایی تهران بزرگ از دستگیری مردی خبر داد که در پی اختلاف بر سر انتقال مالکیت...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

crime-for-the-transfer-of-vehicle-ownership-document
crime-for-the-transfer-of-vehicle-ownership-document

1393/11/29

معاون مبارزه با جرایم جنایی تهران بزرگ از دستگیری مردی خبر داد که در پی اختلاف بر سر انتقال مالکیت سند خودرو فردی را به قتل رسانده بود.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، در تاریخ 16 بهمن 93 ، از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 یک فقره کشف جسد متعلق به یک مرد به کلانتری منطقه خاوران اعلام شد که با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که جسد متعلق به فردی حدودا 35 ساله و فاقد هرگونه مدارک شناسایی است که بر اثر اصابت ضربات متعدد جسم تیز ( چاقو ) به ناحیه گردن و کمر به قتل رسیده و پس از پیچیده شدن در داخل یک پتو ، توسط قاتل یا قاتلان به محل کشف جسد واقع در داخل یک کانال آب واقع در نزدیکی شهرک صنعتی خاوران منتقل و رها شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور دادرس دادگاه عمومی خاوران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گفت. با آغاز رسیدگی به پرونده، شناسایی هویت جسد در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و کارآگاهان در اولین مرحله از اقدامات خود ، با بررسی بانک اطلاعات فقدانی افراد موفق به شناسایی خانواده مقتول شدند.

خانواده مقتول در تاریخ 15 بهمن ماه با مراجعه به پایگاه هشتم پلیس آگاهی عنوان کرده بودند که مقتول ( متولد 1357 ) یک روز قبل و پس از رساندن پسر 10 ساله اش به مدرسه، دیگر به محل زندگی خود مراجعه نداشته است.

کارآگاهان اداره دهم در تحقیقات از خانواده مقتول اطلاع پیدا کردند که مقتول مالک یک دستگاه خودرو BMW مدل 630i بوده که آخرین بار نیز فرزند خود را با این خودرو به مدرسه رسانده است . لذا بررسی فرضیه ارتکاب جنایت با انگیزه سرقت در دستور کار قرار گرفت و در این راستا ، دستور توقیف خودرو BMW مقتول در سیستم سراسری پلیس ثبت شد. کمتر از 24 ساعت از زمان ثبت دستور توقیف، خودرو BMW در تاریخ بیستم بهمن ماه و در بلوار معلم منطقه یافت آباد به صورت پارک شده در کنار خیابان شناسایی شد.

با توجه به نحوه ارتکاب جنایت مانند وجود آثار متعدد ضربات چاقو بر روی بدن مقتول، خودرو BMW توسط تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم مورد وارسی و بازبینی قرار گرفت اما هیچگونه آثاری ناشی از وقوع درگیری در داخل خودرو پیدا نشد.

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول در حدود چهار ماه پیش اقدام به فروش یک دستگاه خودرو پرشیا به فردی بنام "محمد . چ" ( 41 ساله ) کرده اما اسناد مالکیت خودرو مذکور همچنان بنام مقتول باقی مانده است.

"محمد . چ" در محدوده منطقه یافت آباد شناسایی شد و در مراجعه به محل کار وی مشخص شد که وی در یک شرکت خصوصی فعال در زمینه راهسازی مشغول به فعالیت است که محل شرکت در طبقه سوم یک ساختمان تجاری در بلوار معلم ( دقیقا خیابان محل کشف خودرو BMW ) قرار داشت. در مراجعه به محل شرکت، کارآگاهان در تحقیقات از اهالی ساختمان اطلاع پیدا کردند که شرکت از تاریخ 15 بهمن ماه تعطیل شده و بنا بر اظهارات اهالی ساختمان ، یک روز قبل نیز صداهای بلندی از داخل شرکت مذکور شنیده می شد که بنا بر ادعای "محمد . چ" به علت اختلاف مالی با یکی از اعضای شرکت بوده است.

تمامی دلایل و شواهد بدست آمده نشان از مشارکت "محمد . چ" در ارتکاب جنایت داشت لذا دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و هماهنگی های لازم با مقام قضایی جهت دستگیری "محمد . چ" انجام شد و در تاریخ 27 بهمن ماه و همزمان با اعزام تیم کارآگاهان برای دستگیری "محمد . چ" ، شخصی به پلیس آگاهی مراجعه و ضمن اعتراف به ارتکاب به جنایت، خود را "علی . چ" معرفی کرد.

"محمد . چ" با اعتراف صریح به ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: حدودا چهار ماه پیش یک دستگاه خودرو پرشیا را از مقتول خریداری کرده اما اسناد مالکیت خودرو بنام پدر ایشان بود و به همین علت انتقال اسناد مالکیت خودرو به زمان دیگری موکول شد ؛ این زمان همچنان به تعویق می افتاد تا نهایتا منجر به اعتراض بنده به موضوع شد و طی چندین تماس تلفنی ، ناراحتی و اعتراض خود را به مقتول اعلام کردم. در روز حادثه نیز پس از تماس های مکرر بنده ، مقتول - پس از پایان ساعت کار شرکت - به محل کارم واقع در بلوار معلم ( محل ارتکاب جنایت ) مراجعه کرد ؛ ایشان در وضعیت روحی خوبی قرار نداشت و به نظر می رسید که از موضوعی ناراحت است ؛ زمانیکه در خصوص علت تأخیر انتقال اسناد مالکیت خودرو صحبت کردم ، ناگهان ایشان با من درگیر شد ؛ مقتول از لحاظ قدرت بدنی بسیار قوی تر از من بود و زمانیکه درگیری لفظی ما دو نفر به درگیری فیزیکی و بدنی کشیده شد، ناگهان با چاقویی که در داخل شرکت بود چندین ضربه به مقتول زدم و او بر روی زمین افتاد. در همان زمان ، تعدادی از اهالی مجتمع به در شرکت مراجعه کرده بودند تا علت سر و صدا را جویا شوند که به آنها عنوان کردم با یکی از اعضای شرکت اختلاف مالی پیدا کرده بودم ؛ تا ساعت 21 در داخل شرکت ماندم تا اطمینان پیدا کنم که کسی در داخل ساختمان حضور ندارد؛ پس از آن ، جسد را در داخل یک پتو قرار داده و کشان کشان به پارکینگ برده و داخل صندوق عقب خودرو پرشیا خریداری شده از مقتول قرار دادم؛ نهایتا جسد را شبانه به منطقه خاوران برده و در داخل کانال آب رها کردم.

بر اساس اعلام پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره جنایت به خاطر انتقال سند مالکیت خودرو فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «جنایت به خاطر انتقال سند مالکیت خودرو»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 8 = ?