کد مطلب:  17253 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آموزش ساخت وبلاگ رایگان در گوگل

آموزش ساخت وبلاگ رایگان در گوگل

شاید تا به حال در مورد ساخت وبلاگ از طریق گوگل چیزی نشنیده باشید و شاید هم فقط اسم آن را شنیده اید و نحوه ساخت و کار با ان را ندانید.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

ساخت وبلاگ رایگان در گوگل

شاید تا به حال در مورد ساخت وبلاگ از طریق گوگل چیزی نشنیده باشید و شاید هم فقط اسم آن را شنیده اید و نحوه ساخت و کار با ان را ندانید. سایت گوگل برای کاربرانش هر روزه امکانات جدیدی فراهم می کند. یکی از این امکانات ساخت وبلاگ گوگل به طور رایگان است. اگر شما دوست دارید صاحب یک وبلاگ رایگان شوید و یا اینکه از سرویس وبلاگدهی فعلی تان راضی نیستید این مقاله از آسمونی را حتما مطالعه بفرمایید چرا که آموزش تصویری ساخت وبلاگ رایگان گوگل را به طور کامل تشریح می کنیم.با داشتن ایمیل گوگل می‌توانید به صفحهٔ سایت‌های گوگل بروید و برای ایجاد وبسایت شخصی خود با ظرفیت 10 گیگابایت اقدام نمایید. در هر سایت می‌توانید صفحات بیشماری را بوجود آورید و نیز صاحب سایت‌های متعددی شوید.

آموزش ساخت وبلاگ در گوگل

1- برای ثبت نام و ایجاد سایت به صفحهٔ سایت‌های گوگل به نشانی sites.google.com بروید و شناسه یا ایمیل Email و رمز عبور Password خود را وارد کنید و برای ورود روی Sign in کلیک کنید.
2- شما می‌توانید با داشتن هر ایمیل دیگری چون یاهو نیز اشتراک گوگل را بدست آورید و بدینوسیله برای ایجاد سایت ثبت نام کنید. برای اشتراک گوگل با ایمیل های دیگر روی Sign up for Sites در نشانی داده شده کلیک کنید و فرم مربوطه را پر کنید.
3- برای ایجاد سایت جدید روی  Create new site کلیک می کنیم.
4- با کلیک روی Blank template الگوی ساده  با فضای نا نوشته را انتخاب کنید.
5- در خانهٔ خالی زیر Name your Site نام انتخابی خود را برای سایتان به فارسی یا انگلیسی وارد کنید. در خانهٔ خالی پایین تری نام یا کلمه‌ای دیگر را به انگلیسی بنویسید. این کلمه همانطور که می‌بیند قسمتی از نشانی اینترنتی سایت شما خواهد شد و می‌تواند متشکل از اعداد 0-9 یا حروف کوچک a-z یا حروف بزرگ A-Z انگلیسی باشد. در صورتیکه پیش از شما کسی این نام را انتخاب کرده کرده باشد، در پایان کار ثبت نام با مشاهده The location you have chosen is not available نام‌های مشابهٔ دیگری به شما پیشنهاد می‌شود که می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید یا نام و کلمهٔ دیگری را بیازمایید.
6- روی نشانهٔ بعلاوه کنار Choose a theme کلیک کنید، سپس برای انتخاب پس زمینهٔ سایتتان روی یکی از نمونه ها کلیک کنید. شما می‌توانید بعدا و سرفرصت با استفاده از Manage site زمینهٔ انتخابی را تغییر دهید.
7- روی نشانهٔ بعلاوه کنار More Options کلیک کنید، تا گزینه های بیشتری را مشاهده نمایید.
8- در صورت تمایل در خانهٔ خالی زیر  Site description   شرحی کوتاه در مورد سایت در دست تاسیس، به فارسی یا انگلیسی بنویسید.

: برای دریافت مشاوره درباره آموزش ساخت وبلاگ رایگان در گوگل فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آموزش ساخت وبلاگ رایگان در گوگل» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید