کد مطلب: 46632 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سازمان حمایت از مصرف کننده در مورد پیش‌خرید خودرو هشدار داد

سازمان حمایت از مصرف کننده در مورد پیش‌خرید خودرو هشدار داد

سازمان حمایت از مضرف کننده در مورد آگهی‌های فروش اقساطی خودرو منتشر شده توسط شرکت‌های متفرقه در روزنامه ها و شبکه‌های مجازی هشدار داد و درخواست کرد که مصرف کنندگان پیش‌خرید نکنند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه


 

براساس اطلاعیه سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، در ارتباط با خودروهای تولید داخل، شرایط فروش و پیش فروش خودرو توسط شرکت اصلی تولید کننده خودرو مشخص می شود.

این سازمان از کلیه خریداران خودرو ها درخواست کرده تا از عقد قرارداد خرید خودرو با شرکت‌های متفرقه که اقدام به تبلیغات فروش این نوع خودروها کرده و در قالب ارائه پیشنهادهای متفاوت برای خرید های کوتاه یا بلندمدت که اقدام به دریافت کل مبلغ قیمت خودرو و یا بخشی از آن را از مصرف کننده طلب می‌کنند، اجتناب نمایند.

همچنین فروش خودرو توسط نمایندگی‌های رسمی خودروسازان تحت عنوان کاردکس، با قیمت مصوب و رسمی شرکت‌های عرضه‌کننده مجاز است؛ بنابراین دریافت مبالغ بیش از قیمت رسمی توسط نمایندگی‌ها تخلف بوده و قابل پیگیری است.

علاوه براین تبلیغات فروش فوری خودرو (بصورت اقساطی) که در آن مبلغ پیش پرداخت خودرو و جمع مبالغ اقساط با قیمت فعلی بازار خودرو برابری کند، قابل اعتماد نبوده و مورد تایید این سازمان نیست، زیرا امکان تخلف، تحویل ندادن خودرو در آن وجود دارد.

در اطلاعیه سازمان حمایت از مصرف کننده آمده:
واردات خودرو در شرایط فعلی ممنوع بوده و درج آگهی‌های تبلیغاتی برای پیش فروش این قبیل خودروها فاقد وجاهت قانونی است.
مردم می‌توانند هنگام مشاهده موارد تخلف و یا برخورد با اینگونه آگهی‌های تبلیغاتی، موضوع را بوسیله سامانه تلفنی 124 و یا مراجعه به سازمان‌های صنعت ، معدن و تجارت استان‌ها و یا سازمان حمایت اطلاع رسانی کنند تا نسبت به پیگیری موضوع اقدام شود.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «سازمان حمایت از مصرف کننده در مورد پیش‌خرید خودرو هشدار داد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 4 = ?