کد مطلب:  55143 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کووید-19 باعث تشدید مشکلات قلبی شد

کووید-19 باعث تشدید مشکلات قلبی شد

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که بیماری کووید-۱۹ مشکلات قلبی را در بیماران بستری شده در بیمارستان تشدید می‌کند.

 

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : در این بررسی آمده است: بیماری کووید-19 موجب بروز انواع مختلفی از بیماری های قلبی از ضربان نامنظم قلب گرفته تا احساس درد در قفسه سینه می‌شود و بیماری‌های قلبی-عروقی که بیمار در گذشته به آن دچار بوده است را تشدید می‌کند.

پزشکان اظهار داشتند: بیش از 14 درصد از بیماران مبتلا به کووید-19 که در بیمارستان بستری شده اند به دلیل این بیماری دچار مشکلات قلبی شده اند. همچنین نزدیک به 13 درصد از تمامی افراد پذیرش شده در بیمارستان پیش از این سابقه ابتلا به بیماری‌های قلبی داشته‌اند.

آمارها نشان می‌دهد تقریبا 10 درصد از افرادی که سابقه ابتلا به بیماری‌های قلبی داشته اند یا پس از ابتلا به بیماری کووید-19 دچار مشکلات قلبی شده اند، جان خود را از دست داده‌اند.

محققان ایتالیایی اظهار داشتند: در بررسی‌های خود دریافتیم سابقه ابتلا به بیماریهای قلبی-عروقی و ابتلا به این بیماری‌ها با میزان مرگ و میر در بیماران مبتلا به کووید-19 ارتباط دارد.

یافته‌های بدست آمده بر اساس تحلیل 21 مطالعه است که در آنها بیش از 77 هزار و 300 بیمار مبتلا به کووید-19 که در بیمارستان‌های آمریکا، آسیا و اروپا بستری شده بودند، مشارکت داشتند. این یافته‌ها نشان می‌دهد افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی در معرض خطر فزاینده پیامدهای ناشی از کروناویروس جدید و آسیب دیدن قلب هستند.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، به گفته محققان، اگرچه اکثریت بیماران مبتلا به کووید-19 دچار علائم خفیف بیماری می‌شوند اما میانسالان و افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه ای از قبیل بیماری قلبی، بیماری مزمن ریوی یا دیابت در معرض پیامدهای شدید این ویروس هستند.

 

: برای دریافت مشاوره درباره کووید-19 باعث تشدید مشکلات قلبی شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کووید-19 باعث تشدید مشکلات قلبی شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید