قهر و آشتی در همسران | آسمونی
کد مطلب: 25967 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
قهر و آشتی در همسران

قهر و آشتی در همسران

به نام یگانه عالمقهر، مخرب یک رابطه صمیمانه و عاشقانه است و یک رفتار کودکانه محسوب می گردد. پس اگر از این...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
قهر و آشتی در همسران
قهر و آشتی در همسران

به نام یگانه عالم

قهر، مخرب یک رابطه صمیمانه و عاشقانه است و یک رفتار کودکانه محسوب می گردد. پس اگر از این روش استفاده می کنید بدانید که مانند یک فرد نابالغ رفتار می کنید.

کودکان زمانی که با یکدیگر قهر می کنند بعد از چند دقیقه یا چند ساعت مجددأ با دوستان خود آشتی می کنند گویی به بی اهمیتی و بد بودن قهر پی می برند ولی خیلی از آدمهای بزرگسال در رفتار کودکانه خود باقی می مانند.

اگر از دست همسر خود ناراحت هستید بهتر است مسئله ای را که موجب رنجش خاطر شما شده بیان کنید و اگر خواستید، کمی سرسنگینی در رفتارتان، همیشه بد نمی باشد البته کمی سرسنگینی در رفتار موجب آگاه کردن فرد نسبت به رفتار نامناسبش می باشد ( اما قهرکردن هیچ ثمری ندارد)

قهرهای زیاد و طولانی مدت به مرور زمان موجب دلسردی در زندگی زناشویی و روابط زوجین می شود و معمولأ با قهرکردن مشکل حل نمی شود چون همسران بعد از مدت زمانی سعی می کنند دوباره با هم ارتباط برقرار کنند اما مشکل به جای خود باقی می ماند و در یک موقعیت تنش زای دیگر خود را نشان می دهد.

اختصاصی پورتال آسمونی

نوشته از خانم سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی)

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره قهر و آشتی در همسران فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی) مطلب خواندنی و آموزشی در زمینه های سبک زندگی، خانواده، همسرداری، فرزندداری، ازدواج، آداب، اخلاق و روانشناسی.

ثبت نظر درباره «قهر و آشتی در همسران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 3 = ?