13 میلیون نفر از جمعیت کشور فاقد هر نوع پوشش بیمه ای هستند | آسمونی
کد مطلب: 5057 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
13 میلیون نفر از جمعیت کشور فاقد هر نوع پوشش بیمه ای هستند

13 میلیون نفر از جمعیت کشور فاقد هر نوع پوشش بیمه ای هستند

1392/09/27  مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: 10 تا 13 میلیون نفر از جمعیت بیش از 75 میلیون نفری کشور فاقد هر...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

1392/09/27
 مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: 10 تا 13 میلیون نفر از جمعیت بیش از 75 میلیون نفری کشور فاقد هر نوع پوشش بیمه هستند.

انوشیروان محسنی : در مجموع 16 درصد جمعیت کشور تحت پوشش هیچ نوع بیمه ای نیستند که این میزان 22 درصد مناطق شهری و پنج درصد روستاییان را شامل می شود.

وی یادآورشد: برخی افراد تحت پوشش بیش از یک بیمه هستند و متاسفانه همپوشانی آماری و برآوردها نشان می دهد 80 میلیون دفترچه بیمه ای در کشور وجود دارد.

محسنی افزود: با همکاری دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور و با مشارکت بهورزان وضعیت بیمه ای و افراد غیر برخوردار از بیمه مورد بررسی قرار می گیرد.

وی همچنین تعداد بیمه شدگان بیمه سلامت ایرانیان در سطح کشور را 35 میلیون نفر عنوان و اظهار کرد: به عبارتی دیگر 48 درصد جمعیت کشور تحت پوشش این نوع بیمه قرار دارند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: یکسان سازی بیمه ها در کشور مستلزم ایجاد بسترها و شرایط لازم برای اجرای مطلوب آن است.

وی اظهارکرد: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه تمامی صندوق های بیمه ای درمان سازمان بیمه سلامت باید ادغام شوند.

محسنی افزود: هم اکنون بسته تعهدات بیمه ها و کار تجمیع آنها در دست بازنگری قرار دارد و این روند با توجه به برنامه ریزی ها انجام می شود.

وی یادآورشد: شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور برای تجمیع بیمه ها اقدامات متعددی از قبیل جمع آوری اطلاعات بیمه ای عموم مردم، یکسان سازی و رسیدگی به اسناد پزشکی، رسیدگی به منابع مالی و خرید راهبردی در کیفی کردن خدمات و استاندارد سازی را در دستور کار خود قرار دارد.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره 13 میلیون نفر از جمعیت کشور فاقد هر نوع پوشش بیمه ای هستند فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «13 میلیون نفر از جمعیت کشور فاقد هر نوع پوشش بیمه ای هستند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 8 = ?