ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  27596 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
جاذبه های گردشگری کدام کشور بیشتر است؟

جاذبه های گردشگری کدام کشور بیشتر است؟

اقتصاد قوی، مجاورت با دیگر کشورهای مرفه و جاذبه‌های طبیعی و مصنوعیِ ساخت بشر از جمله‌ این عوامل هستند.
زمان مطالعه: 5 دقیقه

چه عواملی موجب می‌شود یک کشور برای گردشگران خارجی جذابیت داشته باشد؟ اقتصاد قوی، مجاورت با دیگر کشورهای مرفه و جاذبه‌های طبیعی و مصنوعیِ ساخت بشر از جمله‌ این عوامل هستند. در ادامه 10 کشور پر بازدید جهان را برایتان معرفی خواهیم کرد. با آسمونی همراه باشید.

 

جاذبه های گردشگری روسیه

جاذبه های گردشگری روسیه
جاذبه های گردشگری روسیه

روسیه با در اختیار داشتن 23 «میراث جهانی یونسکو» قطعا یکی از پر بازدیدترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. گردشگری فرهنگی و طبیعی، هر دو در این کشور مورد استقبال عموم است. دریاچه بایکال، آتشفشان و آبفشان‌های کامچاتکا، سواحل دریای سیاه، دره‌ی روسکالا کنیون و کوه‌های پوشیده از برف آلتای، تنها بخشی از جاذبه‌های طبیعی روسیه هستند.

از مکان‌های فرهنگی و دیدنی این کشور می‌توان به شهرهای مسکو، سن‌پترزبورگ، نووسیبریسک‌، نووگورود، کازان و غیره اشاره کرد که همگی تعداد زیادی کلیسا، موزه، بناهای تاریخی، تئاتر، قصر، قلعه و در خود دارند؛ مکان‌هایی که قرن‌ها پیش ساخته شده‌اند. در سال 2013 حدوداً 28/4 میلیون نفر از روسیه بازدید کردند که درآمدی بالغ بر 11/2 میلیارد دلار عاید صنعت گردشگری این کشور نمود. در سال 2014 تعداد 29/8 میلیون گردشگر، تعطیلات خود را در روسیه گذراندند؛ همین موضوع را می‌توان دلیلی بر محبوبیت بالای گردشگری در روسیه دانست. قریب به 966/600 فرصت شغلی در روسیه، ارتباط مستقیمی با صنعت گردشگری و سفر در این کشور دارند.

جاذبه های گردشگری بریتانیا

جاذبه های گردشگری بریتانیا
جاذبه های گردشگری بریتانیا

تاریخ دیرینه و جالب، فرهنگ غنی و زیربنای توسعه‌یافته‌ی امکانات گردشگری، بریتانیا را به هشتمین کشور پربازدید جهان تبدیل کرده است. در سال 2014، بریتانیا میزبان 32/6 میلیون نفر گردشگر خارجی بود که درآمدی در حدود 17/2 میلیارد دلار نصیب این کشور کرد. گردشگران اصلی بریتانیا، از دیگر نقاط اروپا به این کشور می‌آیند؛ این در حالی است که گردشگران آمریکایی و کانادایی، دومین گروه اصلی از بازدید کنندگان بریتانیا را تشکیل می‌دهند. صنعت گردشگری داخلی نیز در بریتانیا در حال رشد است. لندن، پر بازدیدترین شهر بریتانیا و برج لندن، محبوب‌ترین جاذبه‌ی گردشگری در کل کشور محسوب می‌شود.

جاذبه های گردشگری آلمان

جاذبه های گردشگری آلمان
جاذبه های گردشگری آلمان

آلمان که یکی از امن‌ترین مکان‌های گردشگری در دنیا به‌شمار می‌رود، سالیانه پذیرای تعداد زیادی گردشگر از سراسر دنیا و نیز از داخل کشور است. طبق نتایج تحقیقات، 30 درصد از مردم آلمان دوست دارند تعطیلات را در کشور خودشان به سر برند. خارجی‌ها نیز علاقه‌ی زیادی برای گذران تعطیلات در آلمان دارند. در سال 2014، حدوداً 33 میلیون گردشگر، به آلمان آمدند. در سال 2012، گردشگری بین‌المللی، درآمدی معادل 38 میلیارد دلار عاید این کشور کرد. گفته می‌شود، صنعت گردشگری در آلمان 4/5 درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را تامین می‌کند.

از طرفی هم 2 میلیون فرصت شغلی مرتبط نیز در پی رونق گردشگری و سفر در آلمان ایجاد شده است. گردشگری فرهنگی با وجود شهرهای پربازدیدی مثل برلین، مونیخ و هامبورگ بسیار محبوب و مورد توجه گردشگران است. بازدید برای تحصیل و اهداف تجاری نیز در آلمان رایج است. برخی مکان‌های محافظت شده مانند پارک ملی ساکسون سوئیس، پارک ملی تالاب پومرانیا و پارک ملی جازموند نیز سالیانه میلیون‌ها گردشگر را به سمت خود جذب می‌کنند.

جاذبه های گردشگری ترکیه

جاذبه های گردشگری ترکیه
جاذبه های گردشگری ترکیه

استانبول، پایتخت ترکیه، پر بازدیدترین جاذبه‌ی گردشگری این کشور است.

جاذبه های گردشگری ایتالیا

جاذبه های گردشگری ایتالیا
جاذبه های گردشگری ایتالیا

ایتالیا برای بسیاری از مردم، مقصدی رویایی محسوب می‌شود. این کشور با داشتن 50 «میراث فرهنگی یونسکو»، آثار فرهنگی و بناهای تاریخی بی‌شمار از دوران امپراطوری روم و عصر رنسانس، روستاهای زیبای کوه‌های آلپ در شمال کشور و نیز سواحل فوق‌العاده در دریای مدیترانه، در رده‌ی پنجم کشورهای پر بازدید جهان قرار دارد. برخی از شهرهای پر بازدید ایتالیا عبارتند از رُم، ونیز، فلورانس و میلان که هر یک جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و غذایی منحصر به خود را دارند. در سال 2014 حدوداً 48/6 میلیون گردشگر به ایتالیا سفر کردند که درآمد بالایی عاید صنعت گردشگری این کشور کرد.

جاذبه های گردشگری چین

جاذبه های گردشگری چین
جاذبه های گردشگری چین

چین، سرزمینی که خانه‌ی دیوار بزرگ چین، کوه‌های مقدس پنج‌گانه، معبد شائولین، آبشار هئوانگ گوژو، شهر ممنوعه، سد سه‌دره و دیگر جاذبه‌های گردشگری طبیعی و فرهنگی است، به‌راستی که یکی از بهترین کشورهای تفریحی دنیا به شمار می‌رود. این کشور در سال 2014 پذیرای 55/6 میلیون گردشگر خارجی بود و در سال 2010 از طریق مبادلات ارز خارجی، 45/8 میلیارد دلار سود کرد. طبق گفته‌ی کارشناسان، تعداد گردشگران چین با سرعت بالا رو به افزایش است. سازمان تجارت جهانی پیش‌بینی کرده، چین در بخش گردشگری، تا سال 2020 تبدیل به شماره‌ی یک جهان خواهد شد.

جاذبه های گردشگری اسپانیا

جاذبه های گردشگری اسپانیا
جاذبه های گردشگری اسپانیا

گردشگری، یکی از صنعت‌های مهم و اصلی اسپانیا به‌شمار می‌رود که حدوداً 11 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را نیز تامین می‌کند. در سال 2014، تعداد 65 میلیون گردشگر از اقصی‌نقاط اروپا مانند بریتانیا، فرانسه، ایتالیا و آلمان به اسپانیا سفر کردند. از جاذبه‌های گردشگری این کشور می‌توان به شهرهای تاریخی بارسلونا و مادرید، هتل‌های درجه یک در سواحل دریاهای مدیترانه و اطلس، جشنواره‌های پرطرفدار مانند «کارناوال» و «فرار از گلوله‌ها»، 15 پارک ملی، تاسیسات گردشگریِ زمستانیِ پیشرفته و شب‌های پر جنب و جوش و شاد اشاره کرد. همچنین 13 شهر اسپانیا در میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده‌اند که گردشگران را برای دیدار از زیبایی‌شان اغوا می‌کند.

جاذبه های گردشگری آمریکا

جاذبه های گردشگری آمریکا
جاذبه های گردشگری آمریکا

آمریکا کشوری بسیار بزرگ است که جاذبه‌های فراوانی برای گردشگران دارد. بسیاری از شهرهای آمریکا مانند نیویورک، لس‌آنجلس و لاس‌وگاس هر ساله پذیرای تعداد زیادی گردشگر هستند. از جمله جاذبه‌های گردشگری اصلی این کشور می‌توان به گرند کنیون، پارک ملی یلو استون، شگفتی‌های آلاسکا در شمالگان، سواحل هاوایی و غیره اشاره کرد. در 29 ایالت این کشور، گردشگری جزو سه صنعت برتر در زمینه‌ی ایجاد فرصت‌های شغلی محسوب می‌شود. آمریکا هر ساله میزبان تعداد بسیار بالای گردشگران مکزیکی، کانادایی و بریتانیایی ا‌ست؛ گردشگری داخلی نیز در آمریکا بسیار پر رونق است. آمریکا در سال 2014، بیش از 74/8 میلیون نفر گردشگر داشت که درآمدی معادل 1/47 تریلیون دلار نصیب کشور کرد. گفته می‌شود آمریکا تا سال 2025 مبلغی به میزان 2/5 تریلیون دلار از صنعت گردشگری سود خواهد کرد.

جاذبه های گردشگری فرانسه

جاذبه های گردشگری فرانسه
جاذبه های گردشگری فرانسه 

فرانسه مکان‌های گردشگری بسیاری دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از شهرهای فرهنگی پاریس، لیون، استراسبورگ، کوه‌های آلپ، زمین‌های اسکی، سواحل متعدد، روستاهای زیبا، پارک‌ها و باغ‌های فوق‌العاده و غیره. در این کشور 37 میراث فرهنگی یونسکو وجود دارد که همگی از ارزش و اهمیت بالای جهانی برخوردارند. در فرانسه، 9/7 درصد از تولید ناخالص داخلی را، صنعت گردشگری تامین می‌کند. 30 درصد از درآمد حاصل از گردشگری، از گردشگران خارجی به‌دست می‌آید و 70 درصد این درآمد از گردشگران داخلی حاصل می‌شود.  

بیشتر گردشگران به کدام کشورها سفر می کنند؟

رتبه نام کشور آمار سالیانه (میلیون نفر)
1 فرانسه 83.7
2 ایالات متحده آمریکا 75.6
3 اسپانیا 75.6

4

چین 59.3
5 ایتالیا 52.4
6 انگلستان 35.8
7 آلمان 35.6
8 مکزیک 35
9 تایلند 32.6
10 مالزی 26.8
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره جاذبه های گردشگری کدام کشور بیشتر است؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جاذبه های گردشگری کدام کشور بیشتر است؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید