مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  56253 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
صحبت های کاستر والدو درباره سکانس آزار به دنریس در بازی تاج و تخت

صحبت های کاستر والدو درباره سکانس آزار به دنریس در بازی تاج و تخت

کاستر والدو می‌گوید: بازی در فصل اول سریال برای امیلیا کلارک به سبب آنچه که شخصیتش متحمل می‌شد واقعا دشوار و تحقیرآمیز بود.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

یکی از سریال های پرطرفدار، مجموعه «بازی تاج و تخت» است. این مجموعه، تا به این لحظه، حاشیه های زیادی داشته است.

به گزارش آسمونی به نقل از 30نما، «نیکلای کاستر-والدو» به تازگی در مصاحبه با «تایمز لندن» گفته است که بازی در صحنه‌ی تجاوز جنسی در قسمت اول سریال «بازی تاج‌ و تخت» «واقعا دشوار و تحقیرآمیز» بوده است. این صحنه‌ی تجاوز که در شب عروسی «دنریس تارگرین» و «کال دروگو» با بازی «جیسون موموآ» روی می‌دهد، بیشتر از این جهت جنجال ‌برانگیز شد که «جورج آر.آر. مارتین» در کتابش آن را یک صحنه‌ی عاشقانه توصیف کرده است.

صحبت های کاستر والدو درباره سکانس آزار به دنریس در بازی تاج و تخت
صحبت های کاستر والدو درباره سکانس آزار به دنریس در بازی تاج و تخت

کاستر والدو می‌گوید: «بازی در فصل اول سریال برای امیلیا کلارک به سبب آنچه که شخصیتش متحمل می‌شد واقعا دشوار و تحقیرآمیز بود. به مردی فروخته شد که به او تجاوز کرد، اما اینکه چگونه تحملش کرد یک سیر طولانی بود، این‌طور نیست؟»

او در ادامه توضیح می‌دهد که اغلب شخصیت‌ های زن با بدرفتاری مواجه شده‌اند و سپس به قدرت رسیده‌اند: «سرسی نیز به علت جنسیتش با برادرش برابر دانسته نمی‌شد. اما سپس درجات بالا می‌رسد. بنابراین می‌توان گفت دلیل قدرت گرفتن این دو زن برخوردهای وحشتناک با آن‌ها بوده است.»

مارتین به تازگی در کتاب «آتش اژدها را نمی‌کشد» فاش کرد که نویسندگان سریال با او در مورد تبدیل شدن صحنه‌ی عاشقانه‌ی دنریس و دروگو به تجاوز مشورت نکرده‌اند: «ما هیچ‌وقت در این باره گفتگو نکردیم. این تصمیم [اپیزود اول را] بدتر کرد نه بهتر.»

این صحنه‌ی در کتاب مارتین با رضایت دنریس است اما در صحنه‌های جنسی بعدی میان دو شخصیت، این رابطه به تجاوز نزدیک‌تر شده است. «دیوید بنیاف» و «دی‌.بی. وایس» در «آتش اژدها را نمی‌کشد» فاش کرده‌اند که این تغییر را ایجاد کرده‌اند تا روایت داستان در تلویزیون منطقی به نظر برسد. وایس می‌گوید: «در اپیزود دوم دنریس دوباره تمایل کمتری نشان می‌دهد. در کتاب‌ها این تغییر جواب می‌دهد، ولی ما آن میزان وقت برای دسترسی به ذهن شخصیت را نداریم. بسیار سریع تغییر می‌کند.»

وایس در کتاب ادعا می‌کند که کلارک در مورد ایجاد این تغییر در اپیزود اول با نویسندگان هم ‌نظر بوده است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره صحبت های کاستر والدو درباره سکانس آزار به دنریس در بازی تاج و تخت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «صحبت های کاستر والدو درباره سکانس آزار به دنریس در بازی تاج و تخت» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید