کد مطلب: 26700 درج نظر
زمان مطالعه: 7 دقیقه
تور کاستاریکا

تور کاستاریکا

کاستاریکا کشوری است که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. عموما کشوری ارزان محسوب...
زمان مطالعه: 7 دقیقه

تور کاستاریکا
تور کاستاریکا

کاستاریکا کشوری است که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. عموما کشوری ارزان محسوب نمی‌شود، اما جاذبه‌های دیدنی این کشور ارزش آن هزینه را دارد. اگر قصد سفر به کاستاریکا با تور را دارید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که راهنمای تور کاستاریکا ، اطلاعات تور کاستاریکا ، جاذبه های تور کاستاریکا ، مکان های تور کاستاریکا و ... را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

کاستاریکا که در آن همیشه امکان تفریح وجود دارد، یکی از بهترین کشور‌های جهان برای سفر است. سواحل مجلل، حیات وحش و گیاهان متنوع، غذا و مردم این گشور، همه و همه از جاذبه‌هایش محسوب می‌شوند. کشوری خوب از نظر توریستی است و حتی ممکن است کمی گران به نظر برسد، اما این گرانی چیزی از دیدنی بودن این کشور کم نمی‌کند.

سواحل این کشور مانند بهشت زیبا هستند و امکان انجام انواع فعالیت‌های مختلف مثل موج سواری، غواصی و انواع دیگر فعالیت‌ها وجود دارد. در اینجا همیشه چیز جدیدی برای کشف کردن وجود دارد. همچنین غذا‌های خوشمزه نیز طعمی لذیذ و متفاوت دارند. جاذبه‌های این کشور را نمی‌توان شمرد و برای دیدن آن‌ها حتما سری به کاستاریکا بزنید.

هزینه‌های معمول تور کاستاریکا

هتل و هاستل تور کاستاریکا

هزینه‌ی تخت در اتاق‌های خوابگاهی هاستل‌ها بین 4000 تا 10000 کلون (7 تا 18 دلار) برای هر روز است. معمولا برای اتاق‌های خصوصی در  هاستل‌ها 15000 کلون (27/5 دلار) باید بپردازید. هزینه‌ی هتل‌ها از 20000 کلون (36 دلار) برای هر شب از اقامت شروع شده و بیشتر می‌شود.

غذا تور کاستاریکا

با غذا خوردن در رستوران‌های محلی بین 535 تا 1600 کلون (0/98 تا 2/9 دلار) برای هر وعده غذا باید پرداخت کنید. این رستوران‌ها مورد علاقه‌ی افراد محلی هستند و شما را از پرداخت هزینه‌های اضافه‌ی رستوران‌های توریستی معاف می‌کنند. کاسادو (casado) غذای سنتی کاستاریکا است و برای آن 2670 کلون (4/9 دلار) باید پرداخت کنید. هزینه‌ی غذا در اکثر رستوران‌ها 3740 کلون (6/8 دلار) یا بیشتر است. برای غذایی فوق‌العاده در منطقه‌ای توریستی بین 6375 تا 10630 کلون (11/7 تا 19/5 دلار) باید پرداخت کنید. برای غذایی ارزان، میان وعده یا غذایی سبک را با پرداخت 265 کلون (0/4 دلار) می‌توانید تهیه کنید.

costa-rica-tour
costa-rica-tour

 حمل و نقل تور کاستاریکا

حمل و نقل عمومی در کاستاریکا ارزان است. هزینه‌ی سفر‌های کوتاه (تا 3 ساعت) حدود 1600 کلون (2/9 دلار) است، در حالی‌ که برای سفر‌های طولانی بیشتر از 5330 کلون (9/8 دلار) پرداخت نخواهید کرد. همچنین اتوبوس‌های خصوصی زیادی هستند که در شهر‌های بزرگ و به سمت مکان‌های دیدنی و توریستی حرکت می‌کنند. بهترین راه برای گردش در شهر‌ها استفاده از اتوبوس است.

فعالیت‌ها در تور کاستاریکا

ورودی اکثر پارک‌های ملی نزدیک به 5330 کلون (9/8 دلار) است و برای دانش‌آموزان شامل تخفیف نیز می‌شود. هزینه‌ی تور‌های کانوپی (تور‌هایی در جنگل و کوه‌ها که به وسیله‌ی زیپ لاین در این مکان‌ها گردش می‌کنید) و سفر‌های یک روزه نزدیک به 24000 کلون (44/24 دلار) است و برای غواصی در دو جای مختلف بین 32000 تا 53325 کلون (58/9 تا 98/2 دلار) باید پرداخت کنید. هزینه‌ی موج سواری نیز 10365 کلون (19 دلار) است.

نکاتی برای کاهش هزینه‌ها در تور کاستاریکا

در تور کاستاریکا در فصل‌های ارزان سفر کنید

از اواخر ماه آپریل تا ماه نوامبر در کاستاریکا ماه‌های بارانی محسوب می‌شوند و در نتیجه هزینه‌ها ارزان‌ترو سواحل بسیار خلوت‌تر هستند. در ما‌ه‌های زمستانی و برفی آمریکا گردشگران زیادی به کاستاریکا سفر می‌کنند و این کشور بسیار شلوغ شده، قیمت‌ها دو برابر می‌شوند.

تور کاستاریکا
تور کاستاریکا

در تور کاستاریکا در "سودا"‌ها غذا بخورید

سودا‌‌ها (Sodas) رستوران‌های کوچکی هستند که افراد یک خانواده آن‌ها را اداره می‌کنند و مخصوص سرو غذا‌های ارزان هستند. در این رستوران‌ها برای غذای خود به همراه نوشیدنی حدود 1065 کلون (1/9 دلار) باید پرداخت کنید. این رستوران‌های دنج، غذایی با کیفیتی عالی ارائه می‌دهند.

در تور کاستاریکا چادر بزنید

اکثر هتل‌ها و اقامتگاه‌ها اجازه می‌دهند که در مکان‌هایی خاص چادر بزنید. در صورت نداشتن چادر می‌توانید از همین هتل‌ها و اقامتگاه‌ها با پرداخت 2660 کلون (4/9 دلار) چادر اجاره کنید. این بهترین راه برای کاهش هزینه‌های اقامتی است.

در تور کاستاریکا به نزدیکی کارائیب بروید

کاستاریکا کشوری گران است. مکان‌های ارزان زیادی وجود ندارند، اما اگر به نزدیکی کارائیب بروید، می‌توانید با هزینه‌ای بسیار کم از این کشور زیبا دیدن کنید.

در تور کاستاریکا در موزمانی (Musmanni) غذا بخورید

این نان و شیرینی‌فروشی که شعبات زیادی در سراسر کشور دارد، پیشنها‌د‌هایی بسیار عالی برای ناهار ارائه می‌دهد. با پرداخت 1000 کلون (1/8 دلار) می‌توانید ساندویچ و نوشابه تهیه کنید. اکثر شیرینی‌های این مغازه تنها 300 کلون (0/5 دلار) هستند. تا حد امکان غذای خود را از این مغازه‌ها تهیه کنید، چراکه هزینه‌های خورد و خوراک شما تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

در تور کاستاریکا از اتوبوس‌های مخصوص گردشگران استفاده نکنید

با وجود کم بودن سرعت، هزینه‌ی اتوبوس‌های محلی نصف اتوبوس‌های گردشگران است. اگر عجله ندارید، از اتوبوس‌های محلی استفاده کنید. هزینه‌ی آن‌ها بیش از 5335 کلون (9/8 دلار) نخواهد بود.

costa-rica-tour
costa-rica-tour

در تور کاستاریکا مکان‌های دیدنی و فعالیت‌های جالب در کاستاریکا

پارک ملی تورتوگرو تور کاستاریکا (Tortuguero)

این پارک که در منطقه‌ی کارائیب واقع است، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین زیستگاه‌ها برای لاک پشت‌های سبز در حال انقراض شناخته می‌شود. همچنین زیستگاه مناسبی برای گاو‌های دریایی، تنبل‌ها (نوعی پستاندار متوسط) و انواع میمون‌ها است. اگر هنگام شب به این پارک ملی بروید، می‌توانید لاک پشت‌ها را هنگام تخم‌ریزی در ساحل ببینید. دسترسی به این پارک کمی سخت است، اما اگر به جنگل، پرندگان و سکوت علاقه دارید، حتما از آن دیدن کنید.

سان خوزه تور کاستاریکا (San José)

پایتخت کاستاریکا، سان خوزه، در مرکز این کشور واقع شده و قطب مرکزی انواع فعالیت‌ها است. با این حال یک یا دو روز برای گردش در شهر کافی است، چرا‌که کار‌های زیادی نمی‌توان در شهر انجام داد. از موزه‌ی هنر‌های معاصر و طراحی برای دیدن آینده‌ی کاستاریکا دیدن کنید و همچنین اگر بودجه‌ی شما اجازه می‌دهد، برای دیدن ارکستر به سالن تئاتر ملی بروید. موزه‌ی تاریخ واقع در مرکز شهر نیز ارزش دیدن دارد.

تور کاستاریکا
تور کاستاریکا

آبشار لاپاز تور کاستاریکا (La Paz)

در باغ‌های این آبشار زیبا، می‌توانید گونه‌های مختلفی از انواع مگس مرغ، پروانه، خزندگان و گربه‌های بزرگ را ببینید. در سال‌های اخیر، بازدید از این باغ‌ها به مکانی بسیار محبوب تبدیل شده است.

آتشفشان‌های تور کاستاریکا

تور‌های بازدید از آتشفشان‌ها جزو تور‌های برتر در کشور هستند. از آنجایی‌که اکثر این آتشفشان‌ها در پارک‌های ملی قرار دارند، همزمان با بازدید از آن‌ها می‌توانید به کایاک، قایق‌سواری روی رود یا کوه‌نوردی بپردازید. دلیلی شهرت آتشفشان آرنال، فوران مواد مذاب از اطراف آن است. این آتشفشان در سال 2010 خاموش شده است. آتشفشان ایرازو (Irazu) نیز به دلیل داشتن رودخانه‌ای سبز آبی مشهور است.

تور‌های کانوپی تور کاستاریکا (تفریح و ورزش در جنگل)

در 10درصد از جنگل‌های بارانی، اکثر فعالیت‌ها انجام می‌گیرند. با رفتن به تور‌های زیپ لاین می‌توانید نمایی بسیار زیبا از جنگل را ببینید. تور‌های زیادی در سراسر کشور وجود دارند که می‌توانید از آن‌‌ها استفاده کنید.

مزارع قهوه تور کاستاریکا

قهوه‌ی کاستاریکا در همه‌جای دنیا معروف است. با همراه شدن با یکی از تور‌های بازدید از کشت قهوه، مراحل مختلف این کار را از نزدیک ببینید. همچنین ممکن است بتوانید از مغازه‌های اطراف، قهوه را با تخفیفی بسیار عالی تهیه کنید.

costa-rica-tour
costa-rica-tour

شهر خاکو تور کاستاریکا (Jaco)

خاکو در ابتدا شهری ساکت بود که تنها برای موج‌سواری‌هایش شهرت داشت، اما پیشرفت در صنعت گردشگری، سواحل این شهر را به مکانی مناسب برای گردش و انواع فعالیت‌ها تبدیل کرده است. کلاس‌های یادگیری موج‌سواری و همچنین وسایل اجاره‌ای برای این ورزش در این سواحل موجود است. ماهیگی نیز در اینجا ورزش محبوبی است.

پورتو ویجو تور کاستاریکا (Puerto Viejo)

پورتو ویجو که شهری ساحلی است، به خاطر سواحل زیبا، موج‌سواری و امکان انجام فعالیت‌های مختلف میان جوانان محبوب است. اینجا شهری بسیار زنده است و حتی در شب نیز جنب و جوش فراوان خواهید دید. برای کسانی‌ که به دنبال جا‌هایی آرام‌تر هستند، هتل‌هایی سنگر مانند در اطراف سواحل وجود دارند.

کورکوادو تور کاستاریکا (Corcovado)

پارک ملی کورکورادو در شبه جزیره‌ی اوسا در جنوب غربی کاستاریکا واقع است. میان گردشگران بسیار محبوب است، اما هنوز بسیار ساکت و پر از سنگ است. همچنین جنگل‌های دست نخورده، دلفین‌ها و امکان غواصی در اینجا، خیلی بهتر از سواحل شمال‌غربی است. دسترسی به این شبه جزیره کمی سخت است و به همین دلیل توریست‌های زیادی به این‌جا نمی‌آیند. اما اگر شما این شبه جزیره را برای سفر انتخاب کردید، هیچ‌گاه از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد.

تور کاستاریکا
تور کاستاریکا

سانتا ترزا تور کاستاریکا (Santa Teresa)

در پایین شبه جزیره‌ی نیکویا (Nicoya coast)، شهر کوچک سانتا ترزا واقع است. اینجا شهری است که غیر از ساحل و جاده‌ای پر از کافه‌ها و رستوران‌ها، مغازه‌های فروش وسایل موج‌سواری و هتل، چیز دیگری ندارد. همه‌ی گردشگران به موج‌سواری علاقه ندارند، اما مکان مناسبی برای رفتن به ساحل و گذران ساعاتی خوش است. سانتا ترزا شهری است که می‌توانید هفته‌ها و حتی مانند بسیاری از گزدشگران، ماه‌ها در آن بمانید و از اوقات خود لذت ببرید.

موج‌سواری در تور کاستاریکا

در همه‌ی شهر‌های کاستاریکا موج وجود دارد و مکان‌های زیادی برای یادگیری موج‌سواری در این شهر‌ها هستند. اکثر گردشگران برای موج‌سواری به کاستاریکا می‌آیند، چرا‌که موج‌های این کشور، در جهان شهرت دارد. اگر هیچ‌گاه موج‌سواری را نیاموخته‌اید، اما دوست دارید آن را تجربه کنید و کشور‌هایی مثل استرالیا، هاوایی و بالی دور هستند، کاستاریکا بهترین گزینه برای انتخاب است.

costa-rica-tour
costa-rica-tour

پناهگاه ملی حیات وحش آفین دابارو تور کاستاریکا (Hacienda Barú)

پناهگاه با مساحتی در حدود 3200 هزار متر مربع، 7 کیلومتر مکان اختصاصی برای پیاده‌روی و 3 کیلومتر ساحل فوق‌العاده و زیبا، یکی از برترین مکان‌های طبیعی کاستاریکا است. تماشای پرندگان، تور‌های میان جنگل‌ها و تور‌های محیط زیستی از جمله جاذبه‌های این پناهگاه هستند.

ماهیگیری در تور کاستاریکا

کاستاریکا که ماهیگیری‌اش در جهان معروف است، بهترین مکان برای ماهیگیرانی است که می‌خواهند رکوردی شخصی ثبت کنند. این آب‌ها زیستگاه انواع ماهی‌ها مثل نیزه ماهی، بادبان ماهی، ماهی زرین و واهو هستند. حتما برای ماهی گیری یک یا چند روز وقت بگذارید.

زبان اسپانیایی در تور کاستاریکا

کاستاریکا یکی از محبوب‌ترین کشور‌های لاتین برای یادگیری اسپانیایی است. این به خاطر گویش مردم و همچنین سطح بالای تحصیلات در اینجا است. در اینجا کلاس‌هایی با کیفیتی عالی به همراه معلمانی فوق‌العاده وجود دارد. برنامه‌های مختلفی برای یادگیری زبان اسپانیایی وجود دارند، اما چیزی که بیش از همه توصیه می‌شود، زندگی با خانواده‌ای بومی است.

تور کاستاریکا
تور کاستاریکا

گذر از بالای درختان در تور کاستاریکا

گردشگاه آیریال (Aerial) میان جنگل‌های بارانی واقع است. این گردشگاه اولین گردشگاه بلند در آمریکای مرکزی است که از بالای درختان عبور می‌کند. در بالا‌ترین نقطه، نزدیک به 216 فوت بالا‌تر از سطح زمین قرار دارید. هزینه‌ی تور‌های این گردشگاه از 37000 کلون (68/3 دلار) شروع می‌شود و شامل 2 وعده غذای سبک نیز هستند. 

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «تور کاستاریکا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 2 = ?