کد مطلب:  58329 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واکسن کرونا برای کل ملت رایگان است

واکسن کرونا برای کل ملت رایگان است

رئیس جمهور: بانک مرکزی 100 میلیون دلار با نرخ 4200 تومانی برای واردات واکسن توسط بخش خصوصی اختصاص داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

پس از صحبت هایی پیرامون پولی شدن واکسن کرونا، رئیس جمهور روحانی اعلام کرد که واکسیناسیون برای عموم مردم بصورت رایگان است.

به گزارش آسمونی، دکتر روحانی در جلسه هئیت دولت گفت: واکسیناسیون باید دقیقا براساس سند واکسیناسیون مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شود و با متخلفان به اشد ممکن برخورد خواهد شد.

واکسن کرونا برای کل ملت رایگان است
واکسن کرونا برای کل ملت رایگان است

وی افزود: متاسفانه مواردی از تخلف در خصوص تزریق واکسن در برخی شهر‌ها گزارش شده که بررسی‌ها نشان می‌دهد این تخلفات واقعیت داشته است که پرونده آن‌ها به قوه قضائیه ارسال می‌شود.

رئیس جمهور ادامه داد: بانک مرکزی 100 میلیون دلار با نرخ 4200 تومانی برای واردات واکسن توسط بخش خصوصی اختصاص داده تا با نظارت وزارت بهداشت و درمان اقدام به واردات کنند.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی تاکنون برای واردات 6 میلیون دوز واکسن اقدام کرده است افزود: واکسن‌های وارداتی بخش خصوصی به وزارت بهداشت تحویل خواهد شد و این واکسن به صورت رایگان برای واکسیناسیون عمومی به کار گرفته خواهد شد.

روحانی تاکید کرد: علاوه براین زمینه برای واردات واکسن با ارز نیمایی نیز فراهم شده است و بخش خصوصی با نظارت وزارت بهداشت می‌تواند اقدام به واردات واکسن کند و به صورت آزاد در امر واکسیناسیون به کار گیرند.

رئیس جمهور با اشاره به واکسیناسیون کامل کادر درمان از آغاز واکسیناسیون افراد مسن و بیماران خاص خبرداد و افزود: پیش بینی می‌شود با اتمام واکسیناسیون این دو گروه که جمعیتی حدود 6 تا 7 میلیون نفر را در برمی گیرد امنیت روحی و روانی جامعه در ارتباط با این بیماری ترمیم شود چراکه هم اکنون حدود 70 درصد فوتی‌ها در رده سنی 60 سال به بالا و بیماران خاص هستند لذا پیش بینی می‌شود شرایط در ماه‌های اردیبهشت و خرداد بهتر شود.

وی از عزم جدی دولت برای حمایت از تولید واکسن داخلی هم خبرداد و تاکید کرد: دولت تمام توان خود را برای حمایت از تولید واکسن داخلی بسیج کرده است و امیدواریم واکسن داخلی تابستان امسال وارد بازار شود ضمن اینکه طرح‌های مشترک واکسن با روسیه و کوبا نیز درحال پیشرفت است.

: برای دریافت مشاوره درباره واکسن کرونا برای کل ملت رایگان است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «واکسن کرونا برای کل ملت رایگان است» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید