کد مطلب:  57789 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ماجرای درخواست اولویت واکسن کرونا برای بازیگران چه بود؟

ماجرای درخواست اولویت واکسن کرونا برای بازیگران چه بود؟

روابط عمومی سازمان نظام پزشکی خواستار سهمیه ی واکسن کرونا قبل از مردم برای هنرمندان و بازیگران شده بود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

خبری منتشر شد مبنی بر اینکه همزمان با کادر درمان، بازیگران و هنرمندان هم در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار بگیرند.

این خبر در رسانه های مختلف و شبکه های اجتماعی، سروصدای زیادی ایجاد کرد و حتی عده ای از هنرمندان هم، مردم عادی را در اولویت تزریق واکسن دانستند.

ماجرای درخواست اولویت واکسن کرونا برای بازیگران چه بود؟
ماجرای درخواست اولویت واکسن کرونا برای بازیگران چه بود؟

به گزارش آسمونی، روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به روابط عمومی وزارت بهداشت خواستار در نظر گرفتن سهمیه‌ای برای واکسیناسیون برنامه‌سازان هنری به منظور افزایش تولیدات، جهت تحقق بخشیدن به شعار «در خانه بمانیم» شد.

نامه چه بود؟

«سازمان نظام پزشکی معتقداست این گروه معظم، از پر ریسک‌ترین گروه‌هایی هستند که هر آینه می‌توانند در معرض ابتلاء و انتقال ویروس کرونا باشند. مگر می‌شود در سریال یا فیلمی به ایفای نقش پرداخت در حالی که ماسک بر صورت است؟ بسیاری از داستان‌هایی که امروز این هنرمندان مشغول بازی نقش‌های آن هستند در زمان‌هایی رخ داده که ماسک زدن مرسوم نبوده است؛ لذا پیشنهاد می‌دهیم، در واکسیناسیون اختیاری، این دست از برنامه‌سازان هنری که سرمایه ملی هم محسوب می‌شوند، همپای کادر درمان نگریسته شده و ترتیبی اتخاذ شود سهمیه لازم در نظر گرفته شود. درصورتی که این پیش‌بینی از طرف وزارت بهداشت و ستاد خستگی ناپذیر ملی کرونا در نظر گرفته نشود بیم آن می‌رود تولیدات به شدت کاهش (که تاثیر منفی در ماندن مردم در خانه دارد) و یا با پذیرش ریسک پذیری این عزیزان شاهد فقدان بیشتر آن‌ها باشیم»

عذرخواهی از همه مردم

تا اینکه روز شنبه 2 اسفند، رئیس مرکز اطلاع رسانی سازمان نظام پزشکی، پس از درخواست برای در اولویت قرار گرفتن هنرمندان در دریافت واکسن کرونا، عذرخواهی کرد.

«شکی نیست که اولویت واکسیناسیون با کادر درمان است و نامه ام صرفا برای لحاظ شدن زحمات هنرمندان در دوران کرونا در سند ملی بود و نه فراتر از دیگران. ظاهرا هدف نامه، بدرستی بیان نشد که متواضعانه عذرخواهم! امیدوارم با ورود و ساخت سریعتر واکسن برای همه مردم، خاطر همگی آرام شود.»

 

نظر خود را درباره «ماجرای درخواست اولویت واکسن کرونا برای بازیگران چه بود؟» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید