کد مطلب:  57771 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کدام واکسن کرونا خارجی از ایران مجوز گرفتند؟

کدام واکسن کرونا خارجی از ایران مجوز گرفتند؟

مجوز واکسن آسترازنکا آکسفورد ساخت شرکت SKBio کره جنوبی هم صادر شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

در اینروزهای کرونایی و شیوع بیشتر ویروس کرونا، یکی از سردرگمی های مردم جهان و بخصوص ایران، موضوع نام های مختلف واکسن کرونا و انتخاب صحیح این واکسن از شرکت های معتبر است.

به گزارش آسمونی به نقل از صدا و سیما، سخنگوی سازمان غذا و دارو از صدور مجوز مصرف اضطراری برای سه واکسن کرونای دیگر خبر داد و گفت: تاکنون چهار واکسن کرونا از سازمان غذا و دارو مجوز مصرف اضطراری گرفته‌اند.

کدام واکسن کرونا خارجی از ایران مجوز گرفتند؟
کدام واکسن کرونا خارجی از ایران مجوز گرفتند؟

کیانوش جهانپور درباره صدور مجوز مصرف اضطراری برای سه واکسن کرونای دیگر افزود:

مجوز مصرف اضطراری برای واکسن‌های کوواکسین ساخت مؤسسه باهارات بیوتک هند، واکسن آسترازنکا آکسفورد تولیدی R-pharm روسیه و واکسن آسترازنکا آکسفورد ساخت شرکت SKBio کره جنوبی توسط کمیسیون قانونی تشخیص صلاحیت ساخت و ورود دارو و مواد بیولوژیک سازمان غذا و دارو صادر شد.

وی ادامه داد: برخی واکسن‌های کرونا دیگر که اسناد خود را ارائه کرده‌اند در حال بررسی و برخی دیگر در حال تکمیل اسناد فنی و ارائه گزارش فنی به سازمان غذا و دارو هستند که در صورت تکمیل پرونده هر واکسن، موضوع بررسی و در کمیسیون مربوطه در صورت تشخیص ایمن و اثربخش بودن، مجوز مصرف اضطراری آنها صادر خواهد شد.

coronavirus-vaccine-7
coronavirus-vaccine-7

وی افزود: تاکنون چهار واکسن کرونا شامل اسپوتنیک وی روسیه، کوواکسین ساخت باهارات هند، آسترازنکا آکسفورد ساخت R-pharm روسیه و واکسن آسترازنکا آکسفورد ساخت شرکت SKBio کره جنوبی در کشور مجوز مصرف اضطراری دریافت کرده‌اند.

جهانپور گفت: از تاریخی که مجوز مصرف اضطراری واکسن‌ها صادر شده است، هم هیأت امنای ارزی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به طور مستقیم و هم از طریق شرکت‌های خصوصی می‌تواند برای واردات آنها اقدام کند.

نظر خود را درباره «کدام واکسن کرونا خارجی از ایران مجوز گرفتند؟» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید