کد مطلب:  57953 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تا پایان سال 1400 همه مردم کشور واکسینه می شوند/تاریخ بازگشایی مدارس

تا پایان سال 1400 همه مردم کشور واکسینه می شوند/تاریخ بازگشایی مدارس

تا پایان سال 1400 کل کشور واکسینه خواهند شد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه واکسن کرونا روسی اسپوتنیک وی جزء سه واکسن برتر دنیاست، گفت: تا پایان سال 1400 مردم در سراسرکشور واکسینه خواهند شد.

به گزارش آسمونی به نقل از وبدا، نشست سراسری روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و مدیران کل صدا و سیمای استان‌ها با حضور دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

تا پایان سال 1400 همه مردم کشور واکسینه می شوند/تاریخ بازگشایی مدارس
تا پایان سال 1400 همه مردم کشور واکسینه می شوند/تاریخ بازگشایی مدارس

مدارس و دانشگاه ها در مهرماه سال 1400 بازگشایی شوند.

coronavirus-vaccine-3
coronavirus-vaccine-3

در ابتدای این نشست دکتر رئیسی با بیان اینکه مراکز صدا و سیما در استان‌ها در ارائه آموزش‌های بهداشتی به مردم نقش مهمی دارند، اظهار کرد: اطلاع رسانی، آموزش و سرگرمی به خوبی در صدا و سیما به ویژه در مراکز استان ها هدف گذاری شده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه برای اجرای قرنطینه توسط بیماران، آموزش از جنس اطلاع رسانی ضروری است اما سرگرمی هم باید کنار آن باشد، خاطرنشان کرد: برای اینکه قرنطینه به خوبی انجام شود، صدا و سیما باید پای کار باشد.

به گفته وی بالغ بر 80 درصد مردم در دوران شیوع کرونا اخبار را از صدا و سیما دریافت کرده و به این اخبار اطمینان داشتند.

آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور

دکتر رئیسی به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: با تلاش مدافعین سلامت در این ایام حتی یک بیمار هم پشت در بیمارستان نمانده است.

وی تصریح کرد: در دوران شیوع این بیماری مرگ و میر سالمندان در دنیا بالای 80 درصد بود اما به دلیل تکریم سالمندان این آمار در ایران از یک دهم درصد هم کمتر بود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه آمریکا و انگلیس در ابتدای شروع بحران کرونا در خرید لوازم حفاظت فردی برای ایران چالش ایجاد کردند، توضیح داد: در حالی که انگلیس رتبه یک مرگ و میر را در سطح اروپا داشت، به دلیل محقق نشدن پیش بینی هایشان درباره آمار مرگ و میر در ایران هجمه درست کردند؛ موضوع بعدی رسانه های غربی، در مورد عوارض واکسن در ایران به ویژه واکسن تولید داخل خواهد بود.

دکتر رئیسی با تاکید بر اینکه اوج هنر ما در کنترل اپیدمی کرونا قانع کردن مردم برای انجام اقدامات پیشگیرانه است، بیان کرد: بین 3 تا 5 سال دیگر واکسیناسیون کل دنیا انجام خواهد شد.

تا پایان سال 1400 کل کشور واکسینه خواهند شد

وی با ذکر این نکته که واکسن روسی اسپوتنیک وی جزو سه واکسن برتر دنیاست، تاکید کرد: به هیچ مسئولی تاکنون واکسن کرونا تزریق نشده است و تا پایان سال 1400 مردم در سراسر کشور واکسینه خواهند شد.

دکتر رئیسی در پایان با اشاره به اینکه مردم و همکاران ما در خوزستان روزهای سختی را سپری می کنند، ابراز امیدواری کرد: مدارس و دانشگاه ها در مهرماه سال 1400 بازگشایی شوند.

 

: برای دریافت مشاوره درباره تا پایان سال 1400 همه مردم کشور واکسینه می شوند/تاریخ بازگشایی مدارس فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تا پایان سال 1400 همه مردم کشور واکسینه می شوند/تاریخ بازگشایی مدارس» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید