کد مطلب: 57914 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جزئیات واکسیناسیون کرونا با واکسن‌های کووکس از فروردین

جزئیات واکسیناسیون کرونا با واکسن‌های کووکس از فروردین

دکتر رئیسی از آغاز واکسیناسیون گروه دوم اولویتهای تزریق واکسن کرونا خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

برای اینکه ویروس کرونا در کشور کمرنگ شود، نیاز است هر چه سریعتر همه مردم، به واکسن کرونا که مورد تایید سازمان بهداشت جهانی است دسترسی داشته باشند.

دکتر علیرضا رئیسی از ورود حدود یک میلیون دوز واکسن کرونا از سبد کووکس مابین روزهای 28 اسفند 1399 تا 8 فروردین 1400 و آغاز واکسیناسیون گروه دوم اولویتهای تزریق واکسن خبر داد.

در فاز دوم به ترتیب افراد بالای 80 سال، بالای 75 سال، بالای 70 و بالای 65 سال و بیماران زمینه‌ای 16 تا 64 سال واکسن دریافت می‌کنند.

به گزارش آسمونی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در گفتگو با ایسنا درخصوص تامین واکسن آسترازنیکا از سبد کووکس، گفت: تاریخ حدودی که برای ارسال واکسن به ما اعلام شده است به ترجمه فارسی و تقویم ایران مابین 28 اسفند 1399 تا 8 فروردین 1400 است.

میزان واکسنی که در این موعد قرار است به دستمان برسد حدودا یک میلیون دوز است که برای گروه دوم اولویت تزریق می‌شود.

آغاز واکسیناسیون گروه دوم اولویت از فروردین ماه

دکتر علیرضا رئیسی با بیان اینکه به این ترتیب با رسیدن این واکسنها، واکسیناسیون دومین گروه اولویت مشخص شده در سند ملی، آغاز می شود، تاکید کرد: در فاز دوم به ترتیب افراد بالای 80 سال، بالای 75 سال، بالای 70 و بالای 65 سال و بیماران زمینه‌ای 16 تا 64 سال واکسن دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: با احتساب تولید واکسن ایرانی کرونا از تیرماه به بعد، حجم بسیار زیادی واکسن به دستمان می‌رسد.

هدف اول ما در واکسیناسیون کاهش میزان مرگ و میر است که با واکسیناسیون گروه آسیب پذیر محقق می‌شود و هدف دوم نیز قطع زنجیره ویروس است.

ثبت نظر درباره «جزئیات واکسیناسیون کرونا با واکسن‌های کووکس از فروردین»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 7 = ?