خطر موج چهارم کرونا | آسمونی
کد مطلب: 57704 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آژیر خطر موج چهارم کرونا با قرمز شدن شهرهای خوزستان

آژیر خطر موج چهارم کرونا با قرمز شدن شهرهای خوزستان

دکتر رئیسی: استان گلستان و گیلان نیاز به مراقبت شدید دارد. بوشهر هم شیب ملایم رو به بالا دارد و باید بیشتر دقت شود.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

سخنگوی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا از به صدا درآمدن آژیر خطر موج چهارم کرونا در کشور با قرمز شدن 9 شهر استان خوزستان خبر داد.

به گزارش آسمونی به نقل از صدا و سیما، آقای دکتر علیرضا رئیسی پس از پنجاه و هفتمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور و ریاست آقای روحانی رئیس جمهور و همه اعضا برگزار شد، افزود: وضعیت کرونا در جهان با توجه به ویروس جهش یافته انگلیسی و آفریقایی و ژاپنی، موارد ابتلا و مرگ و میر و تغییر الگوی رفتاری و کشندگی آن افزایش یافته است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: انگلیس با 4 میلیون نفر مبتلا و 135 هزار فوتی و عبور فروتی‌های آمریکا از مرز 5 هزار نفر و شرایط مشابه در سایر کشور‌ها از جمله اروپا نشان می‌دهد وضعیت شیوع بیماری خوب نیست.

آقای رئیسی افزود: خوشبختانه در ایران ما همچنان روند نزولی فوتی‌ها را داریم و دورقمی بین 50 تا 60 است، اما نکته مهم آن است که برغم پایین بودن وضعیت فوتی‌ها، زمانیکه بیماری شیوع می‌یابد دو هفته بعد میزان بستری و چهار هفته در میزان فوت تاثیرگذار است و بالعکس.

معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: اقداماتی که از اول آذر انجام و ورودی بیمارستان‌ها کم شد، اثرش را نشان داده است و میزان فوتی‌ها بخاطر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در چند هفته گذشته است.
دکتر رئیسی افزود:، اما در برخی استان‌ها خیز بیماری شروع شده است و هشدار بسیار جدی است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: در استان خوزستان الآن بالاترین میزان شیوع را داریم و حتما نیاز است که همه مردم عزیز و مسئولان بیشتر مراقبت کنند و جلوی خیز بیماری را بگیرند.
آقای رئیسی گفت: در خوزستان متاسفانه 9 شهر قرمز شد و این رنگ قرمز و آژیر به صدا درآمد و حتما نیاز است که مراقبت شود.
وی خاطرنشان کرد: آبادان، اهواز، بندرماهشهر، دزفول، دشت آزادگان، کارون، هویزه، شادگان و شوشتر در استان خوزستان روند افزایش دارند و و باید شیوه نامه دقیق و سخت گیرانه انجام شود.

ورود محموله های واکسن در روز های آینده

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: 100 هزار دوز واکسن وارد کشور شد و با ورود محموله های دیگر در هفته های آینده و روند واکسیناسیون بر اساس سند ملی واکسیناسیون کشور ادامه پیدا خواهد کرد.
دکتر رئیسی افزود: واکسیناسیون برای گروه هدف با دقت و عدالت کامل انجام شد، دیشب هم محموله جدید که 100 هزار دوز واکسن است وارد کشور شد و در هفته های دیگر هم محموله های دیگر وارد می شود و روند واکسیناسیون بر اساس سند ملی واکسیناسیون کشور ادامه پیدا خواهد کرد تا این لحظه افرادی که واکسن زده اند هیچ عارضه جدی نداشته اند، درد محل واکسن و تب و.. طبیعی است.

هشدار خیز کرونا در کشور

وی ادامه داد: در آذربایجان غربی هم روند رو به افزایش است و نیاز است شیوه نامه ها به شدت پیگیری شود. خیز هرمزگان کنترل شده است، روند مازندران که صعودی بود در حال کنترل شدن است، از 15 شهر نارنجی مازندران 8 شهر به زرد تغییر رنگ داده است.

آقای دکتر رئیسی گفت : استان گلستان و گیلان نیاز به مراقبت شدید دارد. بوشهر هم شیب ملایم رو به بالا دارد و باید بیشتر دقت شود.
وی افزود: در مجموع 9 شهر قرمز ، 39 شهر نارنجی ،228 شهر زرد و 172 شهر آبی داریم. از تعداد شهرهای آبی کم و شهر های زرد و نارنجی افزایش پیدا کرده است.

آقای دکتر رئیسی درباره شهرهای نارنجی گفت: در استان های آذربایجان شرقی 4 شهر، آذربایجان غربی 5 شهر، اصفهان 2 شهر، خوزستان 5 شهر، خراسان جنوبی یک شهر، کرمان یک شهر، کهکیلویه و بویر احمد و گلستان هر کدام 3 شهر، گیلان 7 شهر و مازندران 8 شهر نارنجی دارد و نیاز به مراقبت ویژه دارند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور گفت: در استان قزوین هم یک مورد ویروس انگلیسی منجر به فوت دیده شد که زنگ خطر است اطرافیان بیمار همه آزمایش شدند و نتیجه آزمایش ها تا فردا می آید. باید از مرزها مراقبت کنیم و اگر مسافری از خارج از کشور وارد می شود همه اطرافیان هم رعایت کنند و آن فرد تا 14 روز قرنطینه شود، حتی اگر علائم ندارد.

 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره آژیر خطر موج چهارم کرونا با قرمز شدن شهرهای خوزستان فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

Ahmadreza Raji

احمدرضا راجی

عکاس ، فیلمبردار و تدوینگر
علاقمند به طبیعت ،گردشگری ، موسیقی و مباحث حوزه تکنولوژی

ثبت نظر درباره «آژیر خطر موج چهارم کرونا با قرمز شدن شهرهای خوزستان»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 7 = ?