افزایش نرخ ابتلا به کرونا در سنین زیر 25 سال | آسمونی
کد مطلب: 57583 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
افزایش نرخ ابتلا به کرونا در سنین زیر 25 سال

افزایش نرخ ابتلا به کرونا در سنین زیر 25 سال

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران اعلام کرد نرخ ابتلا و بروز بیماری در سنین زیر ۲۵ سال رو به افزایش است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران گفت آمار ابتلا در تهران از حالت نزولی خارج شده و حتی در برخی بیمارستان ها مراجعات سرپایی دوبرابر شده است. لغو شتابزده محدودیت‌ها، ساده‌انگاری شرایط، بروز رفتارهای پرخطر و کاهش محسوس سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی مهمترین علت افزایش مجدد آمار است. با آسمونی همراه باشید.

به گزارش آسمونی: دکتر نادر توکلی با اشاره به توقف روند نزولی آمار ابتلا به کرونا در استان تهران، اظهار کرد: آمارها در ۱۰ روز گذشته نشان دهنده آن است که متاسفانه نمودار ابتلا از حالت نزولی به حالت ثابت تغییر حالت پیدا کرده و حتی در برخی از بیمارستان‌ها آمار مراجعات سرپایی تا ۲ برابر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه طی چند روز اخیر آمار بستری روزانه در بیمارستان ‌های استان تهران به بالای ۳۰۰ نفر در روز افزایش یافته است، گفت: این در حالیست که این عدد به زیر ۲۰۰ نفر رسیده بود، بنابراین این افزایش آمار می‌تواند زنگ خطری برای وقوع پیک های بعدی بیماری محسوب شود.

دکتر توکلی در رابطه با افزایش نرخ ابتلا و بروز ویروس کرونا در سنین زیر ۲۵ سال گفت: این مسئله دلایل مختلفی دارد که در دست بررسی است، با این حال به عنوان مثال در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران در شهریور ماه ابتلای گروه سنی ۱۰ تا ۲۰ سال ۸.۵ درصد کل بود که الان به ۹.۵ درصد افزایش یافته است، همچنین ابتلا در سنین پایین‌ تر از ۲۵ سال ۰.۶ درصد بود که به ۱.۲۵ درصد افزایش یافته است، به عبارت دیگر در میزان ابتلای زیر ۲۰ ساله‌ها با افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی ابتلا روبرو بوده‌ ایم.

دکتر توکلی اظهار داشت:  بررسی ها نشان می‌دهد که متاسفانه طی چند هفته اخیر سطح رعایت پروتکل ‌ها به میزان محسوسی افت پیدا کرده است. مشکل اصلی آن دسته از شهروندانی هستند که بدون توجه به پروتکل‌ها و با ساده گرفتن این ویروس در حال حاضر رفتارهای پرخطر و کاملا مغایر با ضوابط بهداشتی را انجام می‌دهند؛ متاسفانه ترددهای شبانه، حضور در رستوران ها، مال‌ها و مراکز تجاری بزرگ، میادین تره‌بار و از همه مهم تر اجتماعات و دورهمی های خانگی مجددا افزایش یافته که همین عدم رعایت‌ ها بیشترین تاثیر را بر فعال شدن زنجیره انتقال بیماری و افزایش آمار ابتلا دارد.

 

 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره افزایش نرخ ابتلا به کرونا در سنین زیر 25 سال فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «افزایش نرخ ابتلا به کرونا در سنین زیر 25 سال»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 6 = ?