کد مطلب: 55540 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آمار پاندمی کرونا در جهان / 3 کشور رکورددار مبتلایان

آمار پاندمی کرونا در جهان / 3 کشور رکورددار مبتلایان

شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۶ میلیون و ۷۹۵ هزار و ۷۰۱ نفر رسیده و مرگ ۸۷۸ هزار و ۹۶۳ نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است.

 

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی : بنا بر تازه‌ترین آمارها ۱۸ میلیون و ۹۰۷ هزار و ۴۷ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در میان هفت میلیون و ۹ هزار و ۶۹۱ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی شش میلیون و ۹۴۸ هزار و ۷۸۵ نفر وضعیت خفیف داشته‌اند و تنها ۶۰ هزار و ۹۰۶ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از ۱۹ میلیون و ۷۸۶ هزار و ۱۰ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، ۱۸ میلیون و ۹۰۷ هزار و ۴۷ نفر معادل ۹۶ درصد از موارد بهبود یافته و ۸۷۸ هزار و ۹۶۳ نفر معادل چهار درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا با بیش از ۶.۳ میلیون مبتلا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. براساس تازه‌ترین آمارها در برزیل هم شمار مبتلایان به این بیماری از چهار میلیون نفر فراتر رفته و این کشور پس از آمریکا و با آماری چشمگیر از نظر تعداد بیماران و قربانیان کووید ۱۹، جایگاه دوم را در جهان دارد. هند نیز اکنون به جمع کشورهایی با بیش از ۴ میلیون مبتلا پیوسته است.

بر اساس داده‌های رسمیِ کشورها پس از ایالات متحده آمریکا سه کشور برزیل، هند و مکزیک با گذشتن از مرز ۶۰ هزار جانباخته به ترتیب بالاترین آمار جهانیِ قربانیان این بیماری را به خود اختصاص داده‌اند.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

  1. آمریکا شش میلیون و ۳۸۹ هزار و ۵۷ مبتلا، ۱۹۲ هزار و ۱۱۱ قربانی
  2. برزیل چهار میلیون و ۹۱ هزار و ۸۰۱ مبتلا، ۱۲۵ هزار و ۵۸۴ قربانی
  3. هند چهار میلیون و ۲۳ هزار و ۱۷۹ مبتلا، ۶۹ هزار و ۶۳۵ قربانی
  4. روسیه یک میلیون و ۱۵ هزار و ۱۰۵ مبتلا، ۱۷ هزار و ۶۴۹ قربانی
  5. پرو ۶۷۶ هزار و ۸۴۸ مبتلا، ۲۹ هزار و ۵۵۴ قربانی
  6. کلمبیا ۶۵۰ هزار و ۶۲ مبتلا، ۲۰ هزار و ۸۸۸ قربانی
  7. آفریقای جنوبی ۶۳۵ هزار و ۷۸ مبتلا، ۱۴ هزار و ۶۷۸ قربانی
  8. مکزیک ۶۲۳ هزار و ۹۰ مبتلا، ۶۶ هزار و ۸۵۱ قربانی
  9. اسپانیا ۵۱۷ هزار و ۱۳۳ مبتلا، ۲۹ هزار و ۴۱۸ قربانی
  10. آرژانتین ۴۶۱ هزار و ۸۸۲ مبتلا، ۹۶۲۳ قربانی

پس از آن کشورهای شیلی با ۴۱۸ هزار و ۴۶۹ مبتلا، ایران با ۳۸۲ هزار و ۷۷۲ مبتلا، انگلیس با ۳۴۲ هزار و ۳۵۱ مبتلا، بنگلادش با ۳۲۱ هزار و ۶۱۵ مبتلا، عربستان سعودی با ۳۱۹ هزار و ۱۴۱ مبتلا، فرانسه با ۳۰۹ هزار و ۱۵۶ مبتلا، پاکستان با ۲۹۸ هزار و ۲۵ مبتلا، ترکیه با ۲۷۶ هزار و ۵۵۵ مبتلا، ایتالیا با ۲۷۴ هزار و ۶۴۴ مبتلا، عراق با ۲۵۲ هزار و ۷۵ مبتلا، آلمان با ۲۵۰ هزار و ۲۸۱ مبتلا، فیلیپین با ۲۳۲ هزار و ۷۲ مبتلا، اندونزی با ۱۸۷ هزار و ۵۳۷ مبتلا، کانادا با ۱۳۱ هزار و ۱۲۴ مبتلا، اوکراین با ۱۳۰ هزار و ۹۵۱ مبتلا، سرزمین‌های اشغالی ۱۲۶ هزار و ۴۱۹ مبتلا، قطر با ۱۱۹ هزار و ۶۳۷ مبتلا، بولیوی با ۱۱۹ هزار و ۵۸۰ مبتلا، اکوادور با ۱۱۷ هزار و ۱۷۵ مبتلا و قزاقستان با ۱۰۶ هزار و ۲۲۵ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «آمار پاندمی کرونا در جهان / 3 کشور رکورددار مبتلایان»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 3 = ?