کد مطلب:  45101 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کوپا آمه ریکا ؛ پایان یک چهارم نهایی ، پنالتی سوارز ، عامل حذف اروگوئه

کوپا آمه ریکا ؛ پایان یک چهارم نهایی ، پنالتی سوارز ، عامل حذف اروگوئه

پایان یک چهارم نهایی کوپا آمه ریکا / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعیپنالتی سوارز ، عامل حذف اروگوئه/ پرو و...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

لوییس سوارز همچون همیشه آماده نبود. با موهایی ژولیده و چشمانی پف کرده که گویی از خوابی طولانی برخاسته است. حتی گلی که در اواخر مسابقه به ثمر رساند و تنها به خاطر چند سانتی متر آفساید تشخیص داده شد نیز شرایط او را عوض نکرد. پیش از سوارز هم گل کاوانی آفساید تشخیص داده شده بود و یک بار هم در نیمه اول چنین اتفاقی رخ داد تا وقتی اروگوئه ای ها برای ضربات پنالتی آماده شوند، ناامیدی را در سرتکان دادنهای کاوانی و سوارز آشکارا مشاهده کنیم. حتی با این که هنوز اروگوئه نباخته بود. اما همان ضربه اول سوارز در ضربات پنالتی کافی بود تا شرایط اروگوئه را تلخ تر از 90 دقیقه مسابقه بسازد. تیم پرو در حالی به این مرحله رسیده بود که بعد از یک تساوی(0-0) با ونزوئلا و برد (3-1) از بولیوی در برابر برزیل(0-5) در هم کوبیده شده بود و به نظر نمی رسید بخت زیادی در برابر اروگوئه داشته باشد. اروگوئه ای که بعد از یک برد (4-0) مقابل اکوادور و توقف (2-2) در برابر ژاپن، شیلی را (1-0) برد و صدرنشین گروه سوم مسابقات کوپا آمه ریکا شد.

اما در نبرد دو تیم اروگوئه همه کار کرد به جز گلزنی. هرچه از 90 دقیقه گذشت پرو بیشتر در لاک دفاعی فرو رفت. در واپسین لحظات بازی به ندرن فرناندو موسلرا دروازه بان اروگوئه در زمین دیده می شد چه رسد به این که صاحب توپ شود ولی با گلهایی که آفساید گرفته شد، کار به ضربات پنالتی کشید و در این بخش همه توپ های خود را گل کردند به جز سوارز که اولین پنالتی مسابقه را زد. در ادامه ادینسون کاوانی، کریستین استوانی، رودریگو بنتانکور، لوکاس توریرا دی پاسکوآ 4 پنالتی بعدی اروگوئه را گل کردند اما پرویی ها هر پنج ضربه خود را توسط پائولو گوئررو، رائول روی دیاز، یوشیمار یوتون، لوییس آدوین کولا، ادینسون فلورس گل کردند و اروگوئه بدون این که در جریان هیچ یک از مسابقات خود باخته باشد، از دور رقابت ها کنار رفت. اتفاقی که یک شب قبل برای کلمبیا هم رخ داده بود.

یک شب قبل هم کلمبیا و شیلی در حالی مقابل هم قرار گرفتند که کلمبیا با 3 برد در مرحله مقدماتی، بهترین آمار را در دور گروهی بین تمام تیمهای حاضر در جام برجای گذاشته بود. اما این تیم در برابر شیلی موفق به گلزنی نشد و جدال دو تیم در پایان بدون گل تمام شد. در ضربات پنالتی دو تیم پایاپای پیش رفتند. خامس رودریگز، ادوین کاردونا، خوآن کوادرادو، یری مینا برای کلمبیا گلزنی کردند و آرتورو ویدال، ادواردو وارگاس، اریک پولگار، چارلز آرانگوییز برای شیلی. اما ویلیام تسیلو پنالتی کلمبیا را هدر داد تا آلکسیس سانچز با گل خود، برتری(5-4) شیلی را رقم زده و مدافع عنوان قهرمانی یک بار دیگر خود را در نیمه نهایی ببیند. باید دید از بین تیمهای شیلی و پرو کدامیک راهی دیدار فینال می شوند. جایی که باید در برابر یکی از تیمهای برزیل یا آرژانتین به میدان بروند. 

: برای دریافت مشاوره درباره کوپا آمه ریکا ؛ پایان یک چهارم نهایی ، پنالتی سوارز ، عامل حذف اروگوئه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کوپا آمه ریکا ؛ پایان یک چهارم نهایی ، پنالتی سوارز ، عامل حذف اروگوئه» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید