کد مطلب: 37571 درج نظر
لذت آشپزی با رعایت این نکات

لذت آشپزی با رعایت این نکات

اگر بانوان خانه دار به رعایت یک سری از نکات آشپزی روی آورند می توانند آشپزی های لذت بخش و همچنین موثرتری را...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

اگر بانوان خانه دار به رعایت یک سری از نکات آشپزی روی آورند می توانند آشپزی های لذت بخش و همچنین موثرتری را انجام دهند و انرژی هایی که صرف تهیه غذا در آشپزخانه می کنند را به طور نامعلوم هدر ندارد. آسمونی در این بخش برخی از نکات آشپزی برای لذت بردن از آشپزی را برای شما عزیزان شرح می دهد.لذت آشپزی با رعایت این نکات

استفاده از آب سبزیجات

هنگامی که آب مرغ یا گوشت و سبزیجات شما بیشتر از حد معمول شد آنها را دور نریزید و آن را درون یک قالب یخ قرار دهید و در فریزر بگذارید و هر بار که قصد درست کردن سوپ یا خورشت را دارید می توانید از یک یا چند قالب آن به عنوان گوشت گربه استفاده نمایید.

اندازه گیری مواد

از جمله اساسی ترین نکته های آشپزی اندازه گیری مواد مورد نیاز است از این بابت دقت بفرمایید که برای تهیه خمیر کیک و شیرینی اندازه ها را از قبل آماده نمایید.

حین پخت و پز رعایت کنید

هنگامی که مشغول پخت و پز هستید دسته تابه را از خود دور نگه دارید تا از ضربه زدن به آن جلوگیری شود و باعث نشود که مقداری از غذا روی اجاق گاز بریزد.

یخ زدن ماهی

برای از بین بردن مزه یخ زدگی ماهی آن را داخل شیر قرار دهید تا طعم دلپذیری به ماهی شما داده شود و هم تازگی ماهی را به رخ بکشد.

خارج کردن چربی از خورش ها

برای اینکه چربی ها را از غذا خارج کنید زیر خورشت و یا هر ماده غذای دیگر را خاموش کنید و فرصت بدهید که مقداری چربی ها رو بیایند بعد از این اتفاق چند عدد یخ را داخل غذای خود قرار دهید تا چربی ها در اطراف آن سفت شود پس از این به سرعت قبل از آب شدن یخ ها آنها را خارج نمایید.

آسیاب کردن خاک قند

بهترین جایگزین برای شکر می تواند خاک قند آسیاب شده باشد.

کش آمدن پنیر پیتزا

با اسپری کردن آب بر روی خمیر پیتزا قبل از گذاشتن آن در داخل فر می توانید از کش آمدن آن لذت ببرید.

لذت آشپزی با رعایت این نکات
لذت آشپزی با رعایت این نکات

مزه بهتر شیر برنج

خیس کردن برنج با شیر می تواند مزه خوشمزه تری را به شیر برنج شما بدهد.

سفید تر کردن برنج

در داخل ظرف برنج در حال جوش چند قاشق ماست بریزید با اینکار برنج شما سفید تر می شود.

تازگی سوسیس

با فشار دادن انگشت سبابه بر روی سوسیس می توانید تشخیص دهید که سوسیس تازه است یا خیر به این صورت که هنگام فشار دادن اگر جای انگشت شما باقی ماند سوسیس تازه نمی باشد.

تلخ شدن گیاهان

از بین بردن تلخی هر گیاهی با قرار دادن آن گیاه به مدت یک ساعت در آب یخ امکان پذیر خواهد بود.

نگهداری از کلم بروکلی

در نگهداری از سبزیجاتی مانند کلم ها بهتر از آنها را نشسته داخل یخچال قرار دهید و پس از هر بار مصرف اقدام به شستن آنها کنید.

نگهداری از سیب

مدت نگهداری میوه سیب دو ماه می باشد به این شرط که به آن ضربه نخورد و در جای خنک نگهداری شود.

کیک خشک شده

خشک شدن کیک زمانی اتفاق می افتد که سفیده تخم مرغ را به اندازه زیادی زده باشید.

اضافه کردن هویج برای زخم مرغ

با اضافه کردن چند عدد هویج به مرغ می توانید بوی زخم مرغ را از بین ببرید با این کار هم بوی زخم از بین می رود و هم طعم بهتری می گیرد.

شکستن تخم مرغ

هنگامی که می خواهید تخم مرغ را بشکنید به هیچ عنوان از لبه ی ظرف استفاده نکنید زیرا با این کار پوسته تخم مرغ وارد غذا می شود اما اگر تخم مرغ را بر روی یک سطح صاف بشکانید  این اتفاق نمی افتد.

معرفی نویسنده:

پروفایل روابط عمومی آسمونی که موضوعات و مطالب آن توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، که بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «لذت آشپزی با رعایت این نکات»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 9 = ?