کد مطلب:  25347 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
جنجال در جشن منتقدان سینما

جنجال در جشن منتقدان سینما

به گزارش آسمونی:یازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران در کانون پرورش فکری کودک و نوجوان با قرائت...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش آسمونی:یازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران در کانون پرورش فکری کودک و نوجوان با قرائت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی آغاز شد.

فرزاد حسنی برنامه را با یاد درگذشتگان عرصه نقد و گرفتن تشویق از حضار آغاز کرد و مراسم تجلیلی برای علی معلم در نظر گرفته شد.

جنجال در جشن منتقدان سینما
جنجال در جشن منتقدان سینما

آذر معماریان، همسر علی معلم به روی صحنه آمد و اظهار داشت: من به قلم، عقیده و دیدگاه منتقدان احترام می‌گذارم و می‌دانم که علی معلم این اواخر وجودش پر از عشق شده بود و به همین علت زمین دیگر جای زندگی او نبود چون زمین برای او کوچک بود.

جعفر گودرزی دبیر یازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران از تاخیر پیش آمده در مراسم عذرخواهی کرد و گفت: این جشن که اصلی ترین جشن سینمای ایران است گوارای وجودتان.

در ادامه مراسم بزرگداشتی را برای جمال امید گرفتند و فریدون جیرانی و جواد طوسی به روی صحنه آمدند تا یادبودی را به جمال امید نویسنده اهدا کنند.

جواد طوسی رئیس انجمن منتقدان از لزوم احترام به منتقدان تاریخ سینمای ایران و استمرار آن گفت و از مدیران سینمایی، منتقدان و دبیر جشن یازدهم تشکر کرد.

وی ادامه داد: شاید سال دیگر من نباشم و بدون این تاریخ سازان عرصه نقد، مقوله نقد فیلم موضوعیت ندارد و من به اعضای منتقدان و اهالی سینما خیر مقدم می گویم و از زحمات مدیر عامل خانه سینما یعنی منوچهر شاهسواری تشکر می کنم و لازم میدانم که از زحمات شبانه روزی دبیر جشنواره تشکر کنم که همه آن ها با یک همدلی عمومی کمک به برگزاری جشنواره کردند.

طوسی تصریح کرد: وزیر ارشاد در دوره کوتاه مدت وزارت خود عملکرد خوبی داشت و زمانی که یک وزیر توانسته کار خود را به درستی انجام دهد، استمرار وزارت ایشان چه ایرادی دارد و برای چه باید این وزارت خانه را خانه تکانی کنیم.

جمشید مشایخی به روی صحنه آمد و گفت: من از علی معلم یاد گرفتم که رک باشم و من اگر می‌دانستم فقط یک هنرپیشه برای منتقدان مدنظر است سال‌ها پیش این کار را رها می‌کردم.

دومین مراسم بزرگداشت با حضور رخشان بنی اعتماد و مهرزاد دانش به فرید مصطفوی اختصاص داشت و مصطفوی گفت: از نسل منتقدان دهه پنجاه تشکر می‌کنم که این روزها را مدیون آنها هستم.

در ادامه مراسم  ویدئویی برای سومین تجلیل جشن منتقدان، از گوهر خیراندیش به نمایش درآمد و کمند امیرسلیمانی به همراه تهمینه میلانی برای اهدای یادبود این بازیگر به روی صحنه آمدند.

از حاشیه های این مراسم میتوان به انتقاد جمشید مشایخی و غلامعباس فاضلی از عزت الله انتظامی اشاره کرد که نوید محمدزاده که برای اهدا جایزه آمده بود در پاسخ به این انتقادها، گفت: ای کاش بدانیم که چه می‌گوییم و به نظر من باید به عزت الله انتظامی احترام گذاشت.

منوچهر شاهسواری اظهار داشت: دلم می خواست سالن را ترک کنم. از نوید محمدزاده و حامد بهداد ممنونم که به ما احترام یاد دادند. نسل ما عاشقی را باید یاد دهد اما وای بر نسلی که تنفر را به ما یاد بدهد.

حجت اشرف زاده قطعه «ماه و ماهی»  را در جشن انجمن منتقدان سینمای ایران اجرا کرد.

آخرین بزرگداشت به جمشید هاشم پور اختصاص داده شد و سعید راد درباره او بیان کرد: راجع به جمشید هاشم پور هرجی بگویم، کم گفتم. من چهار فیلم‌ با هاشم پور کار‌ کردم که دو تاش پرفروش بودند.

برگزیدگان یازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران چه گفتند؟

ستار اورکی برگزیده بخش بهترین موسیقی متن گفت: هرکدام از منتقدان ما یک سینما را حریف هستند و من این دیپلم افتخار را به استاد علی معلم تقدیم می‌کنم.

سهراب پورناظری دیگر برگزیده بخش بهترین موسیقی متن بیان کرد: این اولین جایزه و پرارزش ترین جایزه سینمایی من است.

محسن دارسنج برگزیده بهترین چهره‌پردازی گفت: این دومین جایزه من از جشن منتقدان است و من این جایزه را به خانواده محسن حججی تقدیم می‌کنم که کیلومترها دورتر رفت تا ما اینجا جشن بگیریم.

هادی حجازی‌فر برگزیده بهترین بازیگر نقش مکمل اظهار داشت: من از محمدحسین مهدویان ممنونم و می‌دانم که چه قدر عاشق سینما هست و امیدوارم که بتوانم از این پس پشیمانتان نکنم.

وی با کنایه به شورای پروانه ساخت بیان کرد: ویدیو هم یک زمانی ممنوع بود و آزاد شد. یک روز هم «لاتاری» آزاد می‌شود!

کوروش تهامی برگزیده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد بیان کرد: افتخار بزرگی برای من بود که جایزه‌ام را از دستان داریوش مهرجویی گرفتم و در سینما این اولین جایزه من بود. از اعتماد حمید نعمت الله که یک نابغه سینما است، ممنونم و می‌خواهم دیپلم افتخارم را به همسرم تقدیم کنم که در زمان ناامیدی به من امید می‌داد.

حامد بهداد  برگزیده بهترین بازیگر نقش اول مرد گفت: ما هنرمندان، اهالی قلم و فرهنگیان اعضای فعال جامعه هستیم و من فکر می‌کنم که هنوز نتوانسته‌ایم در خصوص مرگ کیارستمی حرف بزنیم.

وی ادامه داد: جای علی معلم در این مراسم خالی است و من نمی توانم از تصویر محسن حججی بی‌تفاوت بگذرم و این لحظه را به روح پر فتوح او تقدیم می‌کنم.

طناز طباطبایی برگزیده بهترین بازیگر نقش مکمل زن عنوان کرد: این جایزه برای من خیلی ارزشمند است و می‌خواهم از عوامل فیلم «ویلایی‌ها» تشکر کنم و خیلی خوشحالم که این جایزه را برای این فیلم به خصوص می‌گیرم.

 مهدویان پس از دریافت دیپلم افتخار بهترین کارگردانی برای فیلم «ماجرای نیمروز» گفت: خوشحالم در جشنواره فجر جایزه بهترین فیلم از نگاه مردم را گرفتم و الان از منتقدان این جایزه را دریافت کردم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره جنجال در جشن منتقدان سینما فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جنجال در جشن منتقدان سینما» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید