کد مطلب:  43632 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تداوم بارش‌های رگباری در تعدادی از استان‌ها

تداوم بارش‌های رگباری در تعدادی از استان‌ها

به گزارش آسمونی:مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش هشت درجه‌ای دما در شرق...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

تداوم بارش‌های رگباری در تعدادی از استان‌ها
تداوم بارش‌های رگباری در تعدادی از استان‌ها

به گزارش آسمونی:مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش هشت درجه‌ای دما در شرق کشور، از رگبار و وزش باد شدید موقت در چها روز آینده خبر داد.

احد وظیفه با اشاره به اینکه طی امروز( اول خرداد) برای نیمه شرقی کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم بود،اظهارکرد: این شرایط به‌ویژه در شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی از شدت بیشتری برخوردار است و احتمال وقوع تگرگ در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و بخش‌های شرقی سمنان وجود دارد.استان‌های پربارش فردا

وی با بیان اینکه امروز (اول خرداد) دمای هوا در شمال شرق کشور در حدود 6 تا 8 درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد، گفت: فردا ( 2 خرداد) به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد در نیمه شرقی و شمال غرب کشور خواهیم بود که در استان‌های کرمان، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان از شدت بیشتری برخوردار است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با تأکید بر اینکه از ظهر روز جمعه (3 خرداد) دما در شمال شرق کشور روند افزایشی می‌یابد،اظهارکرد: در روز جمعه برای بخش‌هایی از شمال غرب، البرز مرکزی و شرقی و سواحل دریای خزر بارش پراکنده و برای استان‌های واقع در شمال شرق کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، روزهای شنبه و یکشنبه (4 و 5 خرداد) به‌ویژه در ساعات بعدازظهر برای شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران و دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس در استان‌های چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، نیمه شمالی فارس و نیمه غربی کرمان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه گفت: از بعدازظهر و اوایل شب امروز و فردا (اول و دوم خرداد) برای نوار شرقی بخش‌هایی از جنوب غرب و جنوب کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در مناطق شرقی در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان به‌ویژه منطقه زابل سبب گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

وی افزود: در ساعات بعد از ظهر امروز و طی فردا (اول و دوم خرداد) غرب تنگه هرمز و شرق خلیج فارس و طی امروز دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه امشب هوای تهران نیمه ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، گفت: فردا (2 خرداد) هوای تهران قسمتی ابری، گاهی همراه با افزایش ابر و وزش باد خواهد بود همچنین فرداشب بارش پراکنده برای تهران پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز به  29 و 17 درجه سانتیگراد می‌رسد.

وظیفه در پایان اظهار کرد: پس‌فردا (3 خرداد)،آسمان پایتخت کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد با بیشترین و کمترین دمای 30 و 17 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع: ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره تداوم بارش‌های رگباری در تعدادی از استان‌ها فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «تداوم بارش‌های رگباری در تعدادی از استان‌ها» در کادر زیر بنویسید :

2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید