مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  50467 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ادامه ریزش بورس‌ های منطقه و اروپا

ادامه ریزش بورس‌ های منطقه و اروپا

بورس‌های منطقه کماکان تحت تاثیر وقایع اخیر ریزشی هستند.
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ادامه ریزش بورس‌ های منطقه و اروپا - Continuation of regional and European stock markets decline
ادامه ریزش بورس‌ های منطقه و اروپا - Continuation of regional and European stock markets decline
ادامه ریزش بورس‌ های منطقه و اروپا - Continuation of regional and European stock markets decline

به گزارش آسمونی : به نقل از سی ان بی سی، روند معاملات در نقاط مختلف جهان تحت تاثیر ریسک های مختلفی قرار گرفت. تنش‌ها بین آمریکا با ایران و متحدانش در منطقه بیش از پیش افزایش یافته است. پس ازآن‌که پارلمان عراق به خروج نظامیان آمریکایی از این کشور رای داد، پنتاگون اعلام کرد که فعلا برنامه‌ای برای عقب‌نشینی از عراق ندارد. از سوی دیگر به دنبال تصمیم ایران برای کنار گذاشتن محدودیت‌های برجامی تا زمان بازگشت طرف مقابل به انجام تعهدات خود، قرار است آلمان، فرانسه و انگلیس در نشست روز جمعه خوداین موضوع را بررسی کنند.

در حوزه جنگ تجاری ترامپ گفته است که فاز نخست توافق تجاری روز پانزدهم ژانویه امضا خواهد شد. قرار است نخست وزیر چین به زودی راهی واشنگتن شود تا فاز نخست توافق را امضا کند. علاوه بر آن آمریکا با کانادا و مکزیک نیز پیمان جدید تجارت آزاد آمریکای شمالی موسوم به " نفتا" را امضا کرده است که این پیمان آزاد تجاری رای موافق کنگره را نیز کسب کرد. از سوی دیگر اما اختلافات تجاری آمریکا با اروپا مجددا شعله ور شده است و پس از جریمه سنگین گوگل در فرانسه و "تحریم پروژه نورد استریم 2" توسط آمریکا که قرار است گاز روسیه را به آلمان برساند، تنش های بین اروپا و آمریکا شدت گرفته است.

در بین بورس های منطقه، شاخص " بیست 100" بورس استانبول با دو درصد کاهش به 111 هزار و 412 واحد رسید. در امارات شاخص بورس دوبی با 0.64 درصد کاهش به 2710.55 واحد رسید و در عربستان شاخص بورس ریاض با 0.15 درصد کاهش به 8206.13 واحد رسید.

جان چوا، استراتژیست بانک " سیتی گروپ" گفت: هر چند ریسک تشدید تنش ها و پاسخ متقابل به حمله هوایی آمریکا به قوت خود باقی مانده است اما معامله گران امیدوارند پاسخ ایران به گونه ای باشد که به یک تقابل نیانجامد.

در وال استریت، همه شاخص‌ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص مهم بورسی در سطح بالاتری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص "داوجونز ایدانستریال اوریج" با 0.24 درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح 28 هزار و 703.38 واحد بسته شد. شاخص "اس اند پی 500" با 0.35 درصد افزایش تا سطح 3246.28 واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی " نزدک کامپوزیت" با صعود 0.56 درصدی در سطح 9071.47 واحدی بسته شد.

معامله گران هم‌چنین منتظر مشخص شدن زمان برگزاری جلسه استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مجلس سنا هستند. پیش تر کنگره که اکثریت آن در اختیار دموکرات‌ها است ترامپ را به دو اتهام سو استفاده از قدرت و سنگ اندازی در کار کنگره مقصر دانسته و پرونده وی را برای استیضاح به سنا فرستاده است. ترامپ خواهان رسیدگی سریع به پرونده خود شده اما بیشتر سناتورهای دموکرات خواهان به تعویق افتادن جلسه تا زمان دریافت مدارک بیشتر هستند. به نظر نمی رسد که با توجه به اکثریت جمهوری خواهان در مجلس سنا، استیضاح ترامپ رای بیاورد.

از سوی دیگر، بورس‌های اروپایی با افزایش احتمال اتخاذ موضع سرسختانه‌تر توسط دولت انگلیس در جریان مذاکرات با اتحادیه اروپا، دچار روند ریزشی شدند. اکنون دولت محافظه‌کار با توجه به اکثریت قاطع خود در مجلس می خواهد تا امتیازات بیشتری از بروکسل بگیرد و همین مساله احتمالا باعث تمدید بیشتر دوران گذار خواهد شد. در فرانسه نیز تداوم اعتصابات در اعتراض به لایحه پیشنهادی دولت برای اصلاح نظام بازنشستگی ادامه دارد و این مساله باعث افزایش نگرانی از رکود در سومین اقتصاد بزرگ اروپا شده است. در آلمان نیز با وجود وضعیت خوب بازار کار، نرخ تورم و رشد اقتصادی در وضعیت مطلوبی قرار ندارند.

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص‌ها عملکرد بدی داشتند تا جایی که شاخص "فوتسی 100" بورس لندن با 0.62 درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح 7575.34 واحد بسته شد. شاخص "کک 40" بورس پاریس با ریزش 0.54 درصدی در سطح 6013.59 واحد بسته شد و شاخص "دکس 30" بورس فرانکفورت در آلمان با کاهش 0.7 درصدی و ایستادن در سطح 13 هزار و 126.99 واحدی به کار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص "ایبکس 35" 0.47 درصد پایین رفت و به 9600.90 واحد رسید.

از سوی دیگر در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد کاملا بهتری داشتند تا جایی که شاخص "نیک کی 225" بورس توکیو ژاپن با جهش 1.6 درصدی تا سطح 23 هزار و 575.72 واحدی بالا رفت و شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با صعود 0.37 درصدی به 28 هزار و 329.50 واحد رسید.

در چین شاخص " شانگ‌های کامپوزیت " با افزایش 0.58 درصدی در سطح 4152.30 واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس 200" بورس سیدنی با 1.35 درصد افزایش و ایستادن در سطح 6826.44 واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود.

در بازار طلای سیاه روند قیمت‌ها ریزشی بود. هر بشکه نفت " وست تگزاس اینتر مدیت" با 0.85 درصد کاهش به 62.73 دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با کاهش 0.97 درصدی به ازای 68.24 دلار در هر بشکه مبادله شد.

همچنین در بازار فلزات گران‌بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با افزایش 0.08 درصدی به 1566.96 دلار رسید. هر اونس نقره با افزایش 0.34 درصدی به ازای 18.24 دلار مبادله شد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره ادامه ریزش بورس‌ های منطقه و اروپا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ادامه ریزش بورس‌ های منطقه و اروپا» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید