کد مطلب:  56660 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ارتباط عجیب افزایش گلهای فوتبال با کم شدن تماشاگران!

ارتباط عجیب افزایش گلهای فوتبال با کم شدن تماشاگران!

ارتباط عجیب افزایش گلهای فوتبال با کم شدن تماشاگران!
زمان مطالعه: 2 دقیقه

سال 2020 از نظر نتایج مسابقات فوتبال، سالی غیرعادی در سطح اول فوتبال دنیا بود. جالب است که تمام این نتایج، ارتباط مستقیمی با تماشاگران حاضر در ورزشگاههای فوتبال داشته است. تا امسال، شاید هیچ وقت نقش تماشاگران تا این حد، حس نشده بود. اما ظاهراً حضور آنها در استادیوم، اهمیتی همپای بهترین مهاجمای فوتبال دارد.برای این که متوجه تفاوتهای نتایج این سال با سالهای قبل از آن شویم، نیاز نیست کار پیچیده ای کنیم. فقط کافی است مروری داشته باشیم به آمار گلهای رد و بدل شده در روز سوم لیگ اروپا.

تو این روز  در گروه اول، بازی آ. اس. رم و کلوژ 5 گل داشت که همه سهم رم بود. در همین گروه یانگ بویز هم سه گل به زسکا صوفیه زد. در گروه دوم، راپیدوین(4-3) در برابر دانداک برنده شد و آرسنال هم(4-1) مولده را شکست داد. تساوی(3-3) بنفیکا و گلاسکو رنجرز، برتری(4-2) لورکوزن مقابل هاپوئل، برد(4-1) پائوک سالونیکا مقابل آیندهوون و پیروزی(4-1) اسپارتاپراگ در خانه سلتیک، عددی حیرت انگیز به جا گذاشت. برگزاری 24 مسابقه و به ثمر رسیدن 87 گل. یعنی آماری بیشتر از 3.6 گل در هر مسابقه.connection-between-increasing-goals-and-decreasing-spectatorsاین شرایط فقط در لیگ اروپا به چشم نمی خورد و می توان نتایج را خیلی ساده در تورنمنتهای دیگر دید و با آمار مشابه سالها و ادوار قبل مقایسه کرد. در لیگ قهرمانان اروپا هم در پایان روز سوم بازیهای مرحله گروهی، در 48 مسابقه 15 گل رد و بدل شده و میانگین 3.25 گل در هر بازی ثبت شده است. در فصل قبل لیگ قهرمانان و بعد از برگزاری چهار تا مسابقه دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی بود که بازیها به خاطر شیوع کرونا قطع شد و آغاز مجدد رقابتها به هفتم آگوست موکول شد. بعد از آن بود که آمار مسابقات به شکلی عجیب تغییر کرد. در دوران شروع مجدد بازیها، حتی یک مسابقه هم(0-0) نشد، در چهار بازی باقیمونده یک هشتم نهایی 15 گل رد و بدل شد. در چهار مسابقه مرحله بعد، آمار به 20 گل رسید که 10 گل از این آمار، در بازی بایرن و بارسلونا به ثمر رسید. در ادامه هم در سه مسابقه 7 گل زده شد تا اعداد مربوط به گلهای مسابقه در دوره جدید به حدود 4 گل در هر بازی برسد.

همه این آمار و ارقام، دقیقا در روزهایی بدست آمد که حتی یک تماشاگر هم در استادیوم های فوتبال دیده نمی شد و در فصل جدید لیگ اروپا و لیگ قهرمانان هم فقط در کشورهایی محدود، تماشاگرها اجازه دارند مسابقات را از نزدیک ببینن.در لیگهای دیگر هم شرایط مشابه بارها و بارها تکرار شد تا دیگر نتوان این مسابقات را اتفاقی و از روی شانس نامید. نتایجی مثل برد 8 گله بایرن مقابل شالکه، برد(7-2) استون ویلا در برابر لیورپول ، شکست(2-5) منچسترسیتی از لستر، برد(6-1) تاتنهام از منچستریونایتد، همه و همه نشان می دهد که شرایط در استادیوم های بدون تماشاگر، چقدر با بازی در ورزشگاههای مملو از تماشاگر، فرق دارد.ارتباط عجیب افزایش گلهای فوتبال با کم شدن تماشاگران!دلیلش چیست؟ شاید به این خاطر باشد که تیمهای فوتبال معمولا عادت داشتند در زمین حریفان و در برابر دهها هزار تماشاگر، محتاطانه بازی کنند و از طرفی، تیمهای میزبان هم به لطف همان هواداران، ناخودآگاه اسیر احساسات می شدند. امری که در طول مسابقه نمی توانست کمکی به آنها کند.ولی حالا، در استادیوم های بدون تماشاگر، دلیلی نیست که تیمهای میهمان، محتاطانه بازی کنند و میزبانها هم امتیاز بزرگی داشته باشند که بخواهند از آن برای رسیدن به پیروزی استفاده کنند.نتیجه این تغییرات، بازیکنانی شده که بیشتر گل می زنند و کمتر از قبل، دچار اشتباه می شوند. فرصت جبران بیشتری هم برای گلهای خورده دارند و دیگر استرس بازی در برابر انبوه هواداران، آنها را وادار به بازی احساسی نمی کند.یک فوتبال منطقی تر با گهایی به مراتب بیشتر.

نظر خود را درباره «ارتباط عجیب افزایش گلهای فوتبال با کم شدن تماشاگران!» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید