کد مطلب:  9712 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شرط و شروط شهرداری برای بهشت زهرا

شرط و شروط شهرداری برای بهشت زهرا

1394/02/05 معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با بیان اینکه بهشت‌زهرا تا سال 97 گنجایش دفن متوفیان را...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

conditions-for-the-municipal-cemetery
conditions-for-the-municipal-cemetery

1394/02/05

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با بیان اینکه بهشت‌زهرا تا سال 97 گنجایش دفن متوفیان را دارد، از وجود 120 قبرستان متروکه و متبرکه در تهران خبر داد.

به گزارش آسمونی به نقلاز ایسنا مجتبی عبداللهی گفت: ما بحثی در این خصوص در شهرداری داشتیم و بررسی‌های کارشناسی و مطالعاتی نیز انجام می‌دهیم که ظرفیتی در قبرستان‌های متروکه و متبرکه برای دفن محدود و محلی برای هر محله ایجاد کنیم.

وجود 120 قبرستان متروکه و متبرکه در تهران

وی ادامه داد: برای انجام این کار از مشاوران سازمان بهشت زهرا (س) کمک گرفتیم و چند جلسه نیز برای شناسایی قبرستان‌های قدیم تهران شامل قبرستان‌های متروکه و متبرکه برگزار شده است. البته این موضوع ظرفیت چشمگیری برای ما ایجاد نمی‌کند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با اشاره به وجود 120 قبرستان متروکه و متبرکه در تهران خبر داد و افزود: 60 مورد از این قبرستان‌ها به طور کامل از بین رفته و تغییر کاربری داده اند ولی 80 قبرستان باقی مانده که از این بین تعدادی قبرستان‌های قدیمی و متبرکه است و نگاه این‌ است که بررسی‌های میدانی برای احیا آن صورت بگیرد.

وی ادامه داد: پس از تکمیل این مطالعات، ظرفیت خالی قابل استفاده در گورستان‌های متروکه و برخی از امامزاده‌ها را برای دفن محدود و محلی استفاده خواهیم کرد.

بهشت زهرا تا 3 سال دیگر ظرفیت دارد

عبداللهی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بهشت‌زهرا (س) تا سال 97 گنجایش دفن متوفیان را دارد، افزود: فضای بهشت زهرا (س) فعلی حدود 800 هکتار است و روزانه از 170 متوفی پایتخت، 120 تن از آنها در بهشت‌زهرا تدفین می‌شوند.

به گفته معاون شهرداری تهران، بهشت‌زهرا در سال 49 اولین دفن را داشته است و تا سال 97 نیز همچنان گنجایش دارد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران درخصوص محل جدید گورستان تهران، عنوان کرد: از مکان‌های مختلفی دیدن کردیم و رایزنی‌هایی را برای مکان‌یابی انجام داده‌ایم اما هنوز قطعی نشده است.

وی با بیان این‌که زمین در نظر گرفته شده باید بیش از 500 هکتار باشد گفت: از نظر ما برای گورستان باید 1000 و 1200 هکتار مساحت در نظر بگیریم تا برای 50 سال آینده با مشکل ظرفیت مواجه نشویم

عبداللهی در ادامه گفت: خواسته ما این است که 2 یا 3 نقطه برای گورستان مکان‌یابی کنیم که احتمالا جنوب و شرق تهران گزینه های مناسبی هستند که مورد بررسی قرار می‌گیرند.

: برای دریافت مشاوره درباره شرط و شروط شهرداری برای بهشت زهرا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «شرط و شروط شهرداری برای بهشت زهرا» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید