مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  26779 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
مشکلات رایانه ای احتمالی و راهکارها

مشکلات رایانه ای احتمالی و راهکارها

مشکلات رایانه ای روز به روز زیاد می شوند . در این مقاله از آسمونی چند روش برای رفع مشکلات رایانه ای احتمالی...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

مشکلات رایانه ای

مشکلات رایانه ای روز به روز زیاد می شوند. در این بخش از آسمونی چند روش برای رفع مشکلات رایانه ای احتمالی برای شما خوبان بیان میکنیم. امیدواریم مورد استفاده شما همراهان عزیز قرار گیرد.

راه حل های مشکلات رایانه ای

1- فایلهای ویدئویی بدون صدا یا تصویر پخش می شوند
یکی از مشکلات رایانه این می باشد که شاید برخی وقتها برایتان اتفاق بیفتد که فایل های ویدئویی بدون صدا یا تصویر پخش شوند . به احتمال زیاد رمزگذار یا codec دستگاه شما تاریخ گذشته است. بهترین راه به روز رسانی کامل آن است که از طریق برنامه هایی چون ACE Mega CodecS و K-Lite Codec انجام پذیر است.

2- یکی از کلیدهای صفحه کلیدتان شکسته است
گاهی ممکن است یکی از کلیدهای صفحه کلیدتان شکسته باشد . اگر بخشی از کلید شکسته است، آن را با یک کلید بدون استفاده مانند کلید Insert عوض کنید. کلیدهای لپ تاپ برای جایگزین شدن یا تعویض روشهای مختلفی دارند که معمولا در وب سایتهای آنها وجود دارد.آشنایی با میانبر ها در کیبرد فارسی.

3- شما یکی از پینهای ورودی port یا کابل را کج کرده اید
گاهی وقت ها اتفاق میفتد که شما یکی از پینهای ورودی port یا کابل را کج کرده اید. معمولا استفاده از انبردست، وضعیت را بدتر میکند، برای این کار بهترین وسیله یک مداد اتود با اندازه مغزی بزرگ است که معمولا به انواع این پینها میخورد.کافی است پین را در محل قرار گیری مغزی مداد قرار دهید و آنرا صاف کنید.

4- محتویات  موجود در فولدرها تنها با نشانه های بزرگ نمایش داده می شوند
گاهی محتویات موجود در فولدرها تنها با نشانه های بزرگ نمایش داده می شوند . برای تصحیح این حالت باید تنظیم از پیش تعیین شده یا default را در ویندوز تغییر دهید. شکل نمایش مورد نظر خود را در هر فولدری که باز باشد انتخاب کنید، سپس بر روی گزینه های Tools, Folder Options کلیک کرده، گزینه tab را انتخاب کنید و سپس بر روی Apply to All Folders کلیک کنید تا این شیوه نمایش برای تمام فولدرها منظور شود.

5- کیفیت صفحه نمایش یا display بسیار بد است
کیفیت صفحه نمایش گاهی ممکن است خوب نباشد . با کلیک راست بر روی desktop، تنیم صفحه نمایش را بررسی کنید، در ویندوز XP به بخش Properties و در ویندوز ویستا به Personalize بروید و از آنجا Settings را انتخاب کنید. اگر نمیتوانید رزولوشن یا کیفیت رنگ را افزایش دهید، دکمه Advanced, Adapter را انتخاب کنید. اگر اداپتور VGA استاندارد یا هر اداپتور دیگر در آنجا فهرست شده بود، یک درایور مخصوص به نوع PC را دانلود کنید.
اگر اداپتور موجود بود، یک نسخه از درایور قبل از آن را امتحان کنید. در ویندوز XP به ترتیب بر روی Properties, Driver, Roll Back Driver کلیک کنید در ویستا Personalization Control Panel را باز کرده و به ترتیب بر Display Settings, Advanced Settings, Properties کلیک کرده و در نهایت Driver, Roll Back Driver را انتخاب کنید.

6- چاپگر شما مطالب بی ربطی را چاپ میکند
یکی از مشکلات رایانه اینست که گاهی ممکن است چاپگر شما مطالب بی ربطی را چاپ کند . این احتمال وجود دارد که یک دستور چاپ کنسل شده به خوبی از حافظه چاپگر پاک نشده باشد، چاپگر را چند دقیقه خاموش و مجددا روشن کنید. در این بین این کار را انجام دهید: بر روی منوی Start در ویندوز XP به سراغ Printers and Faxes و در ویستا به Printers بروید و تمام دستورات چاپ را پاک کنید. اگر مشکل ادامه پیدا کرد، درایور چاپگر را مجددا نصب کنید.

7- چاپگر از پیش تعیین شده یا default دیگر عمل نمیکند
یکی از مشکلات رایانه اینست که گاهی ممکن است چاپگر از پیش تعیین شده دیگر عمل نکند . بعضی از برنامه های کاربردی مانند OneNote مایکروسافت، به عنوان انتخاب خروجی خود نوعی ابزارهای مانند چاپگر را نصب میکنند و بعضی از آنها این چاپگر مجازی را به عنوان چاپگر اصلی تعیین میکنند. برای حل این مشکل به منوی Start رفته، گزینه Run را انتخاب کنید و در آن عبارت control printers را تایپ کرده، دکمه Enter را بزنید. چاپگر مورد نظر خود را با کلیک راست انتخاب نموده و گزینه Set as Default Printer را انتخاب کنید.

8- شما هر روز با پیامهای مکرر error در زمینه مشکلات حافظه مواجه میشوید
وقتی شما هر روز با پیامهای مکرر error در زمینه مشکلات حافظه مواجه می شوید برای بررسی اینکه آیا RAM واقعا مشکل دارد یا خیر، برنامه رایگان MemTest86 را دانلود کرده و آنرا بر روی دیسک بوت قرار داده سپس تستهای موجود در آنرا انجام دهید.

9- کامپیوتر شما به شدت آهسته آغاز به کار میکند
وقتی کامپیوتر شما به شدت آهسته اغاز به کار میکند ، در منوی Start، گزینه Run را انتخاب کرده و در آن عبارت msconfig را تایپ کنید. سپس بر روی Startup کلیک کرده و تمام برنامه های کاربردی که بر روی روی آن بالا می آیند را بررسی کنید. هر یک از مواردی را که در زمان روشن شدن و بالا آمدن وبندوز نمیخواهید، حذف کنید. اما هر بار تنها یکی از برنامه ها را حذف کنید زیرا در این میان برنامه هایی وجود دارند که برای راه افتادن سیستم لازم هستند.

10- شبکه Wi-Fi شما به شدت کند است
وقتی که شبکه وای فای شما به شدت کند است ، اگر دلیل این کندی قطع شبکه نباشد، احتمالا تداخلی ایجاد شده است. ابتدا جای روتر (router یا همان مودم) را تغییر دهید تا آنرا از معرض موارد مشکل زایی چون امواج مایکرو ویو یا تلفن بیسیم دور کنید. شاید شما از یک کانال شلوغ استفاده میکنید؟ کانال را از طریق صفحه configuration روتر تغییر دهید، بخش Channel را پیدا کنید و 1، 6 یا 11 را امتحان کنید.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره مشکلات رایانه ای احتمالی و راهکارها فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مشکلات رایانه ای احتمالی و راهکارها» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید