کد مطلب:  36424 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آهنگسازی و تنظیم موسیقی چیست؟

آهنگسازی و تنظیم موسیقی چیست؟

موسیقی شامل 2 بخش اصلی است که یکی ملودی اصلی است و یکی همراهی کننده که این همراهی شامل آکورد، آرپژ، ریتم و ......
زمان مطالعه: 1 دقیقه

موسیقی شامل 2 بخش اصلی است که یکی ملودی اصلی است و یکی همراهی کننده که این همراهی شامل آکورد، آرپژ، ریتم و ... می باشد. آهنگسازی به معنای ساخت آن ملودی اصلی است و به کسی که این کار را می کند آهنگسازی میگویند. آسمونی در این بخش در مورد آهنگسازی و تنظیم موسیقی صحبت می کند.

آهنگسازی و تنظیم موسیقی چیست؟

آهنگسازی چیست

آهنگسازی به فرایند ایجاد یک قطعه جدید موسیقی می گویند. کسانی که آهنگسازی می‌کنند را آهنگساز می‌نامند. آهنگسازی در واقع عمل درک یک قطعه، هنر خلق آن و ایجاد نهایی آن است. یک قطعه‌ی موسیقی در فرم آهنگسازی از طریق نت‌نویسی یا یک رویداد صوتی منفرد بوجود می‌آید. ساختهٔ موسیقایی اگر قبل از اجرا ساخته شده باشد، می‌تواند از طریق حافظه، از طریق نت نوشته شده، یا ترکیبی از هر دوی اینها اجرا گردد. ساخته‌های موسیقایی دربرگیرنده عناصر موسیقایی‌ست که به طور گسترده از فردی به فردی دیگر و میان فرهنگ‌ها متفاوت است. بداهه‌نوازی نیز هنر ساخت موسیقی در حین اجراست.

آهنگسازی و تنظیم موسیقی چیست؟
آهنگسازی و تنظیم موسیقی چیست؟

تنظیم موسیقی چیست

تنظیم (arrangment، به‌معنای آرایش/ چینش) در موسیقی، به مرحلهٔ بعد از آهنگسازی گفته می‌شود که طی آن، چیدمان سازها، جمله‌بندی اثر، و لحن نت‌ها بر پایهٔ قوانین کنترپوان و هارمونی مشخص می‌شود. تنظیم‌کننده، که یک قطعه را برای سازهای مختلف می‌نویسد، باید با قابلیت‌های سازهای گوناگون به‌خوبی آشنا باشد.

: برای دریافت مشاوره درباره آهنگسازی و تنظیم موسیقی چیست؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آهنگسازی و تنظیم موسیقی چیست؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید