کد مطلب:  46053  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تکمیل و تحویل 93 درصد واحدهای مسکن مهر استان تهران

تکمیل و تحویل 93 درصد واحدهای مسکن مهر استان تهران

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از تکمیل و تحویل 93 درصد واحدهای مسکن مهر خبر داد و گفت: طبق قانون ارائه خدمات شهری و نگهداری از محوطه پروژه‌ها مسکن‌های مهر در اختیار شهرداری‌ها است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تکمیل و تحویل 93 درصد واحدهای مسکن مهر استان تهران
تکمیل و تحویل 93 درصد واحدهای مسکن مهر استان تهران
تکمیل و تحویل 93 درصد واحدهای مسکن مهر استان تهران - Completion and delivery of 93% of Tehran's Mehr housing

به گزارش آسمونی : رضا نگهبان مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه بعد از تحویل واحدهای مسکن مهر به‌منظور خدمات بهتر پروژه‌ها در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌گیرد، اظهار کرد: طبق قانون بعد از اتمام و تحویل واحدهای مسکن مهر ارائه خدمات شهری و نگهداری از محوطه پروژه‌ها مسکن‌های مهر در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌گیرد.وی در ادامه افزود: مطابق قانون، شهرداری‌ها پس از دریافت تقاضای ساخت‌وساز از طریق متقاضیان نسبت به بررسی مستندات و پس از اخذ عوارض اقدام به صدور پروانه ساختمانی می‌کنند درواقع با صدور پروانه ساختمانی شهرداری موافقت خود را با ساخت بنا بر خدمات اعلام می‌کند.

رضا نگهبان کلیه ساختمان‌های احداثی مسکن مهر دارای پروانه ساختمانی دانست و بیان داشت: شهرداری‌ها در این رابطه دارای اختیار کامل بوده و مطابق دیگر ساخت‌وسازهای شهری ملزم به ارائه خدمات شهری به‌صورت کامل به این تعاونی‌ها می‌باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران درباره آماده‌سازی پروژه‌ها عنوان کرد: درصورتی‌که آماده‌سازی پروژه تکمیل‌نشده باشد بر اساس برآورد کارهای باقیمانده آماده‌سازی از اراضی تجاری واقع در همان سال در ازای تکمیل آماده‌سازی با شهرداری تهاتر انجام می‌شود.

وی در ادامه به زمان تحویل مسکن مهر اشاره و عنوان کرد: تحویل سایت‌های مسکن مهر به شهرداری‌ها طی چند سال گذشته در دستور کار این اداره کل بوده و تاکنون با شهرداری‌های رباط‌کریم، اسلامشهر، دماوند، صفادشت و رودهن توافق شده و سایت‌های مسکن مهر واقع در این شهرها تحویل شهرداری‌های مربوطه شده و این اداره کل در حال مذاکره با دیگر شهرداری‌ها جهت تحویل سایت‌های مسکن مهر باقیمانده است.رضا نگهبان درباره تعداد سایت‌های تکمیل‌شده مطرح کرد: در شهرهای بالای 25 هزار نفر در استان تهران که در حوزه نظارت عالیه مستقیم این اداره کل است و بدین لحاظ پروژه‌های خود مالک مسکن مهر تاکنون حدود 93 درصد واحدها تکمیل و تحویل متقاضیان شده است .

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در همین رابطه ادامه داد: 7 درصد باقیمانده پروژه‌ها دارای پیشرفت فیزیکی میانگین 60 درصد است که عمدتاً پروژه‌های  دوجانبه تعاونی‌ها می‌باشد که برای اتمام این پروژه‌ها به ورود و دخالت اداره کل تعاون نیاز است.

در شهرهای بالای 25 هزار نفر استان تهران و فارغ از پروژه‌های خود مالک مسکن مهر، درمجموع 7 سایت مسکن مهر وجود دارد که شامل 275 هزار واحد است.

: برای دریافت مشاوره درباره تکمیل و تحویل 93 درصد واحدهای مسکن مهر استان تهران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «تکمیل و تحویل 93 درصد واحدهای مسکن مهر استان تهران» در کادر زیر بنویسید :

4 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید