کد مطلب:  6551 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شکایت از داور بازی ایران و آرژانتین به فیفا

شکایت از داور بازی ایران و آرژانتین به فیفا

1393/03/02دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران از شکایت به فیفا به دلیل قضاوت ضعیف داور صربستانی خبر داد.به گزارش...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران از شکایت به فیفا به دلیل قضاوت ضعیف داور صربستانی خبر داد.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران در حالی برابر آرژانتین با یک گل شکست خورد که در این دیدار یک پنالتی واضح برای تیم ملی ایران گرفته نشد.

فدراسیون فوتبال ایران با ارسال نامه‌ای به فیفا، رسما از داور مسابقه با آرژانتین شکایت کرد. عصر یکشنبه فدراسیون فوتبال ایران نامه‌ای به فیفا ارسال کرد و به طور رسمی از میلوراد مازیچ شکایت کرد که در بازی با آرژانتین یک پنالتی واضح روی اشکان دژاگه نگرفت.

مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران پس از تمرین عصر دیروز تیم ملی نامه‌ی دو صفحه‌ای فدراسیون فوتبال ایران به فیفا را در اختیار رسانه‌ها قرار داد و در این نامه به فیفا تذکر داده شده است که در بازی‌های مهم داورها را بر اساس معیارهایی دیگر انتخاب کند که حق تیمی ضایع نشود.

مهدی محمدنبی درباره اعتراض ایران به فیفا گفت: میلیاردها نفر این بازی را در سراسر جهان تماشا کردند. ما بازی خیلی خوبی برابر تیم قدرتمند آرژانتین انجام دادیم اما متاسفانه نتیجه این دیدار درون زمین مشخص نشد و به خاطر اشتباه داور آرژانتین موفق شد ما را شکست دهد. مازیچ در این دیدار قضاوت یک طرفه‌ای داشت و فیفا باید برای این دیدار داور دیگری را انتخاب می‌کرد که قضاوت بهتری داشته باشد.

 

نبی در ادامه گفت: تیم ما دوره انتخابی طولانی را برای حضور در جام جهانی پشت سر گذاشت و پس از آن اردوهای زیادی را در کشورهای مختلف سپری کرد و توانستیم دیدارهای دوستانه زیادی برگزار کنیم. احساسی که ما اکنون داریم این است که در این دیدار داور قضاوت کاملا یک طرفه‌ای داشت و در واقع حق ما خورده شد. داور مسابقه در این دیدار عملکرد حرفه‌ای از خود نشان نداد و این باعث باخت ما برابر آرژانتین شد.

نبی در پایان گفت: برزیل میزبانی خوبی در جام جهانی داشته و تیم ما هیچ مشکلی در کمپ کورینتیانس ندارد. میزبانی برزیل نیز در همه زمینه‌ها خوب و رضایت‌بخش بوده است. از مردم برزیل نیز برای حمایت خوبی که از تیم ملی کردند تشکر می‌کنم. تنها مشکل ما داوری بوده است. از کمیته داوران فیفا تقاضا می‌کنم که خودشان این موضوع را مورد بررسی قرار دهند تا از اشتباهات دیگر در آینده جلوگیری شود. نه تنها ما بلکه کشورهای دیگر زیادی نیز در این جام از داوری متضرر شدند.

 

 

میلارد مازیچ داور 41 ساله اهل صربستان یک داور درجه 2 اروپایی محسوب می‌شود هرچند برای تیم‌های منچستر، چلسی، بارسلونا و رئال در مقابل حریفانشان قضاوت کرده است ولی سوابق حاکی است که او فقط 61 بازی بین‌المللی را سوت زده است.

مازیچ در 61 مسابقه 18 نفر را اخراج کرده و 17 پنالتی گرفته است و به طور متوسط در هر مسابقه 4/4 کارت زرد به بازیکنان داده است.

مهمترین بازی این داور مسابقه دوستانه اتریش و آلمان است هرچند برخی معتقدند با توجه به همسایه بودن بوسنی و صربستان و با توجه به اینکه بوسنی در گروه ایران قرار دارد انتخاب این داور صربستانی برای مسابقه ایران و آرژانتین کج‌سلیقگی فیفا بود، اگرچه فیفا در تمام مسابقات جام جهانی که بین تیم‌هایی از دو قاره برگزار می‌شود داورانی از قاره دیگر انتخاب کرده ، سعی کرده بود در بازی ایران و آرژانتین هم که بین یک کشور آسیایی و یک کشور آمریکای جنوبی برگزار می‌شود داوری از اروپا انتخاب کند با این حال اگر داور صربستانی انتخاب نمی‌شد بهتر بود.

مازیچ داور بازی آلمان – پرتغال بود که پپه را در برخورد با توماس مولر از زمین بازی اخراج کرد.

 

بعد از پایان دیدار دو تیم ایران و آرژانتین، کارلوس کی‌روش در حالی که بسیار عصبانی بود، در اظهار نظری در مورد بازی گفت: در این بازی دو نفر می‌توانستند نتیجه بازی را تغییر دهند که دادند؛ نفر اول آقای داور و نفر دوم مسی بود که این‌کار را انجام دادند، من دیگر نمی‌توانم صحبت کنم.

صفحه فیسبوک میلارد مازیچ داور صربستانی، پس از پایان بازی توسط کاربران ایرانی شناسایی شد.

طی مدتی کمتر از یکساعت، بیش از ده هزار کامنت در صفحه او درج شده. اغلب هواداران، تصویر خطای پنالتی روی دژآگه را برای او ارسال کرده اند.

تیم ملی فوتبال ایران چهارشنبه هفته جاری در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی جام جهانی برابر بوسنی به میدان می‌رود. از بین تیم‌های ایران و نیجریه یک تیم به همراه آرژانتین به دور دوم جام جهانی راه می‌یابند.

نظر خود را درباره «شکایت از داور بازی ایران و آرژانتین به فیفا» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید