کد مطلب:  40755 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شکایت 16 ایالت آمریکا از ترامپ به خاطر اعلام وضعیت اضطراری

شکایت 16 ایالت آمریکا از ترامپ به خاطر اعلام وضعیت اضطراری

به گزارش آسمونی:16 ایالت آمریکا از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور بابت اعلام وضعیت اضطراری برای تأمین...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

شکایت 16 ایالت آمریکا از ترامپ به خاطر اعلام وضعیت اضطراری
شکایت 16 ایالت آمریکا از ترامپ به خاطر اعلام وضعیت اضطراری

به گزارش آسمونی:16 ایالت آمریکا از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور بابت اعلام وضعیت اضطراری برای تأمین بودجه ساخت دیوار در مرز مکزیک شکایت کردند.

به نقل از سی‌ان‌ان، 16 ایالت آمریکا از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور بابت اعلام وضعیت اضطراریجهت تأمین بودجه دیوار مرزی با مکزیک شکایت کردند.

این شکایت به ابتکار دادستان کل ایالت کالیفرنیا تنظیم و در دادگاه منطقه‌ای این ایالت ثبت شده است. دادستان‌ها ایالت‌های «کلرادو، میشیگان، کانکتیکت، مین، دلاوِر، هاوائی، ایلینوی، مریلند، نیومکزیکو، مینه‌سوتا، نوادا، نیوجرسی، نیویورک، اورگن و ویرجینیا نیز با ایالت کالیفرنیا در این شکایت همراه شده‌اند.

در این شکوائیه تصریح شده است که استفاده از منابع مالی فدرال برای ساخت دیوار مرزی بر خلاف خواست کنگره و ناقض قانون اساسی آمریکاست. در بخش دیگری از این شکوائیه آمده است که ترامپ با این کار کشور را به سوی بحران قانون اساسی سوق می‌دهد.

این ایالت‌ها معتقدند که هدف رئیس‌جمهور آمریکا از اعلام وضعیت اضطراری دور زدن کنگره برای تأمین بودجه ساخت دیوار در مرز مکزیک بوده است. در تاریخ آمریکا، هیچ رئیس‌جمهوری تاکنون برای تأمین بودجه موردنیاز خود وضعیت اضطراری اعلام نکرده است.

به موجب قانون، رئیس‌جمهور آمریکا می‌تواند در مواقعی که ضروری تشخیص دهد وضعیت اضطراری اعلام کند. در چنین وضعیتی، رئیس‌جمهور اختیار دارد بدون مجوز و درخواست از کنگره، مبالغی را از بودجه کشور برای انجام پروژه‌های خود برداشت کند.

ترامپ پیش از این به دلیل امتناع کنگره از تامین بودجه 5.7 میلیارد دلاری موردنیاز خود برای ساخت دیوار در مرز مکزیک، دولت آمریکا را به مدت 35 روز تعطیل کرد که در تاریخ آمریکا این میزان تعطیلی، بی‌سابقه بود.

وی پس از آنکه به دلیل فشارهای داخلی مجبور به بازگشایی دولت شد تهدید کرد که اگر کنگره ظرف دو هفته بودجه موردنیاز او را تصویب نکند، وضعیت اضطراری اعلام خواهد کرد.

کنگره آمریکا بار‌ها با تخصیص بودجه برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک مخالفت کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره شکایت 16 ایالت آمریکا از ترامپ به خاطر اعلام وضعیت اضطراری فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «شکایت 16 ایالت آمریکا از ترامپ به خاطر اعلام وضعیت اضطراری» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید