کد مطلب:  58179 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اجرای تعطیلی مشاغل در شهرهای قرمز و نارنجی + جزئیات تعطیلی

اجرای تعطیلی مشاغل در شهرهای قرمز و نارنجی + جزئیات تعطیلی

85 درصد کشور در وضعیت قرمز و نارنجی هستند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

پس از اطلاع رسانی اوضاع ویروس کرونا در مراکز استان ها و قرمز شدن آن و همچنین درگیر شدن هزاران تن از مردم به این بیماری، معاون کل وزارت بهداشت از تعطیلی مشاغل گفت.

به گزارش آسمونی، دکتر ایرج حریرچی ممنوعیت فعالیت اصناف در مناطق قرمز کشور را اطلاع رسانی کرد.

اجرای تعطیلی مشاغل در شهرهای قرمز و نارنجی + جزئیات تعطیلی
اجرای تعطیلی مشاغل در شهرهای قرمز و نارنجی + جزئیات تعطیلی

مشاغل گروه 2 در شهرهای قرمز حتما باید به مدت دو هفته از روز اعلام تعطیل باشند.

دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری افزود: متاسفانه بعضی از محدودیت های شهرهای قرمز و نارنجی که باید اعمال شود هنوز به طور مناسب اجرا نشده است .

معاون کل وزیر بهداشت افزود: مشاغل گروه 2 در شهرهای قرمز حتما باید به مدت دو هفته از روز اعلام تعطیل باشند.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 85 درصد کشور در وضعیت قرمز و نارنجی هستند اما محدودیت‌های مشاغل در این شهرها به خصوص تهران رعایت نمی‌شود.

دکتر حریرچی افزود: اکنون 257 شهر کشور در وضعیت قرمز، 129 شهرستان نارنجی، 51 شهرستان زرد و فقط 11 شهرستان آبی هستند در واقع 85 درصد کشور در وضعیت قرمز و نارنجی است اما محدودیت های مصوب ستاد ملی کرونا برای مشاغل گروه دو در شهرهای قرمز و محدودیت فعالیت مشاغل گروه 3 در شهرهای نارنجی رعایت نمی شود و به خصوص وضعیت تهران قابل قبول نیست.

تعطیلی مشاغل قرمز

وی گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله کرونا در شهرهای قرمز از زمان اعلام این وضعیت باید مشاغل گروه دو شامل بوستانها، مراکز تفریحی، پاساژها، بازارهای سرپوشیده، مراکز خرید و فروش بزرگ (مال ها)، بازارهای موقت روز و محلی، مراکز شماره گذاری و خرید و فروش خودرو، آرایشگاه های زنانه و مردانه، مراکز فروش لوازم آرایشی، فروش و موکت، کفپوش، لوازم خانگی، حوله، مبلمان، در و پنجره، لوازم کادویی، لوازم التحریر، ظروف، کتاب و محصولات فرهنگی، آتلیه عکاسی، مشاوران املاک، رستوران ها و اغذیه فروشی ها، کافی شاپ ها، باشگاهها و مراکز فروش ملزومات بدنسازی، مراکز فروش انواع پوشاک، طلا و جواهر، نقره، کالاهای دست دوم، سمساری ها، خدمات چاپ دیجیتال، مراکز طبخ غذا با پذیرش مشتری، قنادی و شیرینی پزی ها تر و خشک، مراکز فروش آبمیوه بستی و مشاغل مشابه و آموزشگاههای رانندگی باید تعطیل باشند.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: دستگاه مسئول برای تعطیل بودن این مراکز وزارت صنعت، معدن و تجارت است و اتحادیه ها و انجمن های صنفی باید در این زمینه همکاری کنند و مسئولیت نظارت نیز با وزارت بهداشت است و از مردم می خواهیم در صورت مشاهده این تخلفات موارد را به سازمانهای مسئول و ناظر گزارش کنند.

تعطیلی مشاغل نارنجی

وی گفت: در شهرهای نارنجی مشاغل گروه سه شامل مدارس، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبان‌سراها، آموزشگاه‌ها با پذیرش بیش از 10 نفر و کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، سینما و تئاتر، موزه‌ها و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، بنگاههای املاک و کاهش فعالیت مترو و حمل و نقل عمومی درون شهری باید تعطیل باشند.

معاون کل وزیر بهداشت تاکید کرد : ​ما به عنوان دستگاه ناظر گله مند هستیم که هنوز در شهرهای قرمز به خصوص مراکز استان ها و تهران فهرستی اعلام نشده است و بسیاری از پاساژها، رستوران ها و حتی بنگاه های املاک باز هستند.

دکتر حریرچی گفت: ما از مردم می خواهیم که اگر تخلفی را دیدند به دستگاه های نظارتی از طریق سامانه ها اعلام کنند و موارد تخلف نیز از طریق دستگاه های مسئول اعمال قانون خواهند شد.

 

نظر خود را درباره «اجرای تعطیلی مشاغل در شهرهای قرمز و نارنجی + جزئیات تعطیلی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید